Cebrail Karayel: Avrupa arenası, vatan meselesi

Anadolu Kartalı Konyaspor'un yeni transferlerinden Cebrail Karayel, 21 Temmuz'da oynanacak BATE Borisov maçıyla ilgili olarak konuştu. BATE Borisov ile oynayacakları maça vatan meselesi olarak baktığını belirten Karayel, "Avrupa farklı bir mecra, ben konuya vatan meselesi olarak bakıyorum. Orada başarılı olmamız gerekiyor” dedi

Cebrail Karayel: Avrupa arenası, vatan meselesi
05 Temmuz 2022, Salı günü, saat 11:30 'de eklendi.
Konyaspor'un sağ bek oyuncusu Cebrail Karayel, UEFA Konferans Ligi'nde oynanacak BATE Borisov maçıyla ilgili olarak konuştu. Yeşil-beyazlı taraftarların önünde çıkacağı ilk maçı sabırsızlıkla beklediğini ifade eden Karayel, Avrupa arenasındaki maçları bir vatan meselesi olarak gördüğünü söyledi. 
"AVRUPA'DA BAŞARILI OLMAMIZ GEREKİYOR”
Yeşil-beyazlıların Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde devam eden çalışmalarında yer alan Karayel, Avrupa'da başarılı olmaları gerektiğini söyledi. Karayel, "Avrupa farklı bir mecra, ben konuya vatan meselesi olarak bakıyorum. Orada başarılı olmamız gerekiyor. Kulübümüzü temsil ettiğimiz kadar Avrupa'da ülkemizi de temsil edeceğiz. Erzurum mevki olarak biraz yüksek bir konumda bulunuyor. İlk gün nefes konusunda alışamamıştık. Gün geçtikçe buranın havasına alışıyoruz, çalışmalarımız güzel ilerliyor. Önümüzdeki Avrupa maçı için hızla çalışıyoruz. Hocamız her sene kamp için Erzurum tesislerini tercih ediyor. Saha zemini, yatak ve yemekler burada iyi seviyede. Bu nedenlerle Erzurum kampımız iyi ilerliyor” diye konuştu. 
"İLHAN PALUT DEYİNCE AKLIMA ‘TAKTİK' KELİMESİ GELİYOR”
Teknik Direktör İlhan Palut'u çok başarılı bulduğunu söyleyen Karayel, "İlhan Palut deyince aklıma ‘taktik' kelimesi geliyor. O başımızdayken rakiplerimizden 2-3 adım daha ileri düşünüyoruz. Yavaştan taktik antrenmanlarımıza da başladık. Her geçen gün kendisine daha çok hayran kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

"AVRUPA FARKLI MECRA, BU KONUYA VATAN MESELESİ OLARAK BAKIYORUM”
Avrupa'da oynayacakları maça vatan meselesi olarak baktığını da belirten 27 yaşındaki futbolcu, "Geldiğim andan itibaren kendimi buraya ait hissettim. Takıma katkı sağlamak için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Şu anda benim mevkimde iki kişiyiz. İlk 11 oyuncusu olmak için çok çalışıyorum. Avrupa farklı bir mecra, ben konuya vatan meselesi olarak bakıyorum. Orada başarılı olmamız gerekiyor. Kulübümüzü temsil ettiğimiz kadar Avrupa'da ülkemizi de temsil edeceğiz. Başarılı olabilmek için de çok kaliteli bir takımımız var ve bu yönde çalışıyoruz” dedi.

"TARAFTARLARIN ÖNÜNE ÇIKACAĞIM MAÇI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”
Bir an önce Konyaspor taraftarlarıyla buluşmak istediğini ifade eden Cebrail Karayel, "Konya'ya deplasmana geldiğimde taraftarları beni heyecanlandırıyordu. Pandemi döneminde biraz sıkıntılar oldu ama ben taraftarlarımızdan muazzam bir yoğunluk bekliyorum. Taraftarlarımızın önüne çıkacağım ilk anı sabırsızlıkla bekliyorum. 21'inde deplasmanda oynayacağız ama ilk iç saha maçımızda taraftarlarımızın tribünleri doldurmasını bekliyorum. Bizim için 12. adam olacaklar, onların çok iyi itici bir gücü var” şeklinde konuştu. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ