Avrupa Halter Şampiyonası Tiran’da başlıyor

Arnavutluk'ta düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası başlıyor. Şampiyonanın ilk gününde iki milli sporcu podyuma çıkacak.

Avrupa Halter Şampiyonası Tiran’da başlıyor
27 Mayıs 2022, Cuma günü, saat 14:25 'de eklendi.
Türkiye Halter Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilecek Avrupa Halter Şampiyonası 6 Haziran'da sona erecek.

Şampiyonanın ilk gününde iki milli sporcu madalya için mücadele edecek. Kadınlar 45 kiloda Şaziye Erdoğan ve Cansu Bektaş podyuma çıkacak.

Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek milli halterciler şunlar:

Kadınlar: Şaziye Erdoğan, Cansu Bektaş (45 kilo), Duygu Alıcı (55 kilo), Nuray Güngör, Berfin Altun (64 kilo), Aysel Özkan (71 kilo), Dilara Uçan (76 kilo), Melike Günal, Aleyna Kaymaz ( 87 kilo)

Erkekler: Muammer Şahin, Muhammet Akkaya (55 kilo), Ferdi Hardal, Kaan Kahriman (61 kilo), Yusuf Fehmi Genç (67 kilo), Onur Demirci (102 kilo)

"En iyi sonucu alabilmek için çalışacağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, milli sporcuların Avrupa Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, "Sporcularımız antrenörlerimiz eşliğinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Önemli bir şampiyona ve biz burada en iyi sonucu alabilmek için çalışacağız. Tiran'da ülkemizi temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" sözlerini kullandı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ