Hızınıza Hız Katacak Bir Telefon: Redmi Note 7

Hızınıza Hız Katacak Bir Telefon: Redmi Note 7

Hızınıza Hız Katacak Bir Telefon: Redmi Note 7
18 Haziran 2020, Perşembe günü, saat 10:00 'de eklendi.

Akıllı cep telefonları arasında en çok tercih edilen markalardan biri olan Xiaomi ürettiği son model telefonlar ile kullanıcıların hem göz zevkine hem de bütçesine hitap ediyor. Özellikle Redmi Note 7 cep telefonu modeline Türkiye'de büyük bir ilgi gösteriliyor. Bu cihazı sizin için cimri.com üzerinden inceledik ve özelliklerini araştırdık. İşte Xiaomi Redmi Note 7 akıllı telefonun genel özellikleri…

Büyük Ekranda Oyun Keyfi

Yüksek çözünürlüğe sahip olan Redmi Note 7'nin 6.3 inç ekran boyutu mevcuttur. Son çıkan oyunlar bu sayede tam ekran oynanabilir ve akıcı olarak oyuna devam edilebilir. Renk canlılığı yüksek olan Redmi Note 7'de ekran ayarı pratik bir şekilde kullanıcının kendi isteği doğrultusunda yapılabilir. Büyük bir ekrana sahip olan cihazda IPS LCD ekran teknolojisi kullanılmıştır. Böylelikle cihazın renk performansı artırılmış ve cihaza her açıdan görüş mesafesi sağlanmıştır. Redmi Note 7'nin ekran çözünürlüğü ise 1080x2340 megapiksel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda FHD ekran özelliğine sahip olan bu cihazda ekran yenileme hızı 60 hz olarak belirlenmiştir.

Yüksek Kamera Çözünürlüğü!

Redmi Note 7'nin kamera çözünürlüğü 48 megapikseldir. Bu sayede fotoğraflar, kendi orjinal renklerine en yakın derecede ekrana yansıtılır. Yüksek çözünürlükte bir kameralı cep telefonuna göre ucuz fiyat aralığına sahip olan Redmi Note 7 kullanıcılara bu alanda ekonomik tasarruf sağlıyor. HDR modunda fotoğraf çekilebilir aynı zamanda otomatik odaklama yapılabilir. Işığın yetersiz kaldığı durumlarda Redmi Note 7'nin flaşını kullanabilirsiniz. Bu sayede daha renkli ve net fotoğraflar elde edebilirsiniz. Fotoğrafın yanı sıra net bir şekilde bu cihaz ile video kaydı yapabilirsiniz. Doğa ve manzara çekimi yapabilir ya da hareketli nesneleri telefonunuza video olarak kaydedebilirsiniz.

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Dış Tasarım

Cep telefonları yazılımsal ve donanımsal olarak tasarlanır. Dış tasarım büyük ölçüde cep telefonunu dış etkenlerden korur. Aynı şekilde kullanıcılar tarafından kılıf ya da ekran koruyucusu ile bu koruma dha da güçlendirilebilir. Redmi Note 7 dış yapısı itibari ile dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sade ve şık bir tasarıma sahip olan bu cihazlar çarpmalara ve darbelere karşı dirençlidir. Dış yüzeyi sert malzemelerden üretilen Redmi Note 7 suya ve neme karşı dayanıklıdır. Ayrıca cihaz, oyun ve uygulama çalıştırılması sırasında ısınmaz. Soğuk havalarda ya da sıcak havalarda cihazın performansı düşmez. Redmi Note 7 şarj edilirken kullanıma uygun bir telefondur.

Çift Hat Kullanım Özelliği

Bazı cep telefonlarında tek hat kullanmak yeterli olmayabilir. Birden fazla hat kullanmak zorunda olduğumuz zamanlarda, çift hat kullanımlı cep telefonlarından yararlanabiliriz. Redmi Note 7'de çift hat kullanma özelliği mevcuttur. Bu sayede iş hattı ve özel hattı aynı cihaz üzerinde kullanılabilir. Hat girişleri pratik olarak kullanılabilir ve hatlar kolay bir şekilde sökülüp takılabilir. Ayrıca parmak izi okuyucusu bulunan Redmi Note 7'de geniş güvenlik seçenekleri vardır. Ekran kilidi ya da parmak izi okuyucusu ile telefon emniyetli bir şekilde kullanılabilir. İstenildiği zaman bu güvenlikler kaldırılabilir ya da ayarları değiştirilebilir.

Fiyat ve Performans

Redmi Note 7, genel hatları ile ekonomik ve yüksek performansa sahip bir üründür. Özellikle ön plana çıkan kamerası telefonu diğer modellerden ayırır. Redmi Note 7 cep telefonlarını en yakın satış noktalarından ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Bu cihazlar ekstra bakım gerektirmez ve fazla bir yer kaplamaz. Hızlı şarj özelliği sayesinde cihazı pratik olarak şarj edebilir ve doğrudan Redmi Note 7'yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ