Akülü Sandalye Şarj Aleti Çeşitleri ve Özellikleri

Akülü Sandalye Şarj Aleti Çeşitleri ve Özellikleri

Akülü Sandalye Şarj Aleti Çeşitleri ve Özellikleri
28 Aralık 2021, Salı günü, saat 14:00 'de eklendi.

Akülü tekerlekli sandalye şarj aletleri, akülü sandalyelerde kullanılan akülerin uzun ömürlü olmasını sağlayan cihazlardır. Uygun amper değerinde seçilen akülü sandalye şarj cihazı hem daha fazla yol gitmenize hem de daha uzun ömürlü akü kullanmanıza neden olur. Bu yüzden şarj cihazı seçimi hem bütçeniz hem de konforlu bir sürüş yapmanız için önemli bir konudur.

 

Akülü Sandalye Şarj Cihazı Nasıl Seçilir?
 

Akülü sandalye şarj cihazları, 5, AH, 6 AH, 8 AH, 10 ve 15 amper değerlerinde satılır. Satın alınacak şarj aleti kullandığınız akünün amper değerine göre seçilmeli. Örneğin 55 amperlik bir akü kullanıyorsanız en az 8 amperlik bir akülü sandalye şarj aleti almalısınız. Eğer siz 55 AH lik bir akü için 5 Amperlik bir şarj cihazı alırsanız bu cihaz kullanmış olduğunuz aküyü tam doldurmaz. Yarım dolu akü hem daha az yol gitmenize hem de daha kısa ömürlü akü ömrüne neden olur.
 

Bu yüzden satın almadan önce alanında uzman bir medikalci ile görüşerek akü ve şarj aleti performans değerlendirmesi yapınız. Unutmayın yanlış seçim hem akülü tekerlekli sandalye için hem de bütçeniz için istenmeyen durumlara yol açar.

 

Yan Sanayi Değil Orijinal Ürün Alın
 

Özellikle Çin menşeli akülü sandalye şarj aletlerinden uzak durmanızda fayda var. Bu cihazların üzerlerinde yazan AH değerleri genellikle gerçeği yansıtmaz. Örneğin cihazın üzerinde 24V 5AH Şarj aleti yazar ancak bu değer bunun altında olur. Bunu ölçmek için özel cihazlar var. Ancak sıradan bir kullanıcı bu ölçüm cihazını alıp ölçüm yapamaz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ