Antalya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En Güzel Doğal Mekanlar

Antalya'da Ziyaret Etmeniz Gereken En Güzel Doğal Mekanlar

Antalya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En Güzel Doğal Mekanlar
30 Aralık 2021, Perşembe günü, saat 12:20 'de eklendi.

 

Türkiye'nin en turistik noktalarından biri olan Antalya'nın en çekici unsurları arasında mutlaka görülmesi gereken doğal mekanlar bulunuyor. Antalya'da bulunan bu doğal mekanlar bilinenin aksine yalnızca deniz, kum ve güneş ile sınırlı kalmıyor. Pek çok açıdan değere sahip olan Antalya, herkesin kendinden bir şey bulmasına olanak veren güzellikleri içinde barındırıyor. Antalya'ya gidip ziyaret etmeden dönmemeniz gereken doğal mekanlara şehrin izlerini en iyi yansıtan Kaleiçi bölgesi, efsanelere konu olan Yanartaş, mavi bayrağa sahip olan Konyaaltı ve Kleopatra Plajları örnek olarak verilebilir. Daha pek çok sayıda özel plaja, doğal mekana, antik kente ve kültürel yapıya ev sahipliği yapan Antalya'daki tatil fırsatlarını Neredekal.com sitesi üzerinden değerlendirebilirsiniz. 

 

Antalya'nın Yöresel Lezzetleri

Genel olarak Akdeniz mutfağının başrolde olduğu Antalya mutfağı zengin bir kültürün örneğidir. Yıllar içinde oluşmuş bu zengin mutfak kültürü inanılmaz bir birikim ile karşınıza çıkar. Antalya'nın bereketlerinde topraklarında yetişen sebzeler ve bölgedeki hayvancılığın eseri olan lezzetli etler mutfaktaki eşsizliğin sebebini oluşturur. Tadına doyamayacağınız yöresel Antalya lezzetleri arasında taze enginar kullanılarak yapılan enginarlı Girit kebabı, Antalya denince akla ilk gelen yemeklerden olan cive yemeği, meşhur lezzet gökçesu pilavı ve Antalya usulü hibeş bulunur. Bölgeye ait diğer yöresel yemeklerden bazıları ise laba dolması, haluşka, ülübü yemeği, çiğirdiktir.  Adına bakarak anlayamayacağınız bu yemeklerin en güzel halini Antalya otellerinde veya Antalya restoranlarında deneyebilirsiniz. 

 

Antalya'da Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Yalnızca ülke genelinde değil tüm dünyada turizmin en önemli merkezlerinden biri olan Antalya, ziyaretçilerine pek çok konaklama seçeneği sunuyor. Farklı beklentide olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilmek amacıyla farklı konseptlerde profesyonel olarak hizmet veren Antalya otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller ve butik oteller gibi seçeneklerden oluşuyor. Bu oteller sundukları konseptler ile verdikleri hizmet bakımından farklılaşıyor. Antalya'da kalacağınız oteli ve konsepti belirlerken öncelikle yapmak istediğiniz tatili planlayabilirsiniz. Sonrasında bu doğrultuda seçim yapabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Otelde uzun süreli vakit geçirecekseniz Antalya her şey dahil otelleri veya ultra her şey dahil otel konseptinde konaklayabilirsiniz. Bu durumunun aksine otelde yalnızca konaklama amacıyla kalacaksanız diğer otel konseptlerini seçmek size bütçeniz açısından avantaj sağlayan bir alternatifi oluşturuyor. 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ