Arkadaşlık hizmetlerinde nasıl zaman kazanılır?

Arkadaşlık hizmetlerinde nasıl zaman kazanılır?

Arkadaşlık hizmetlerinde nasıl zaman kazanılır?
17 Mayıs 2022, Salı günü, saat 08:00 'de eklendi.

 

İki yıllık pandemi, karantina ve her türlü kısıtlamanın arkadaşlık sektörü üzerinde büyük bir etkisi olduğu yadsınamaz. 6 milyar doları aşan bir ciroya sahip tüm çevrimiçi arkadaşlık alanının, kullanıcıların gelecekteki gerçek hayattaki buluşmalardan korkarak çevrimiçi olarak bu kadar aktif bir şekilde tanışmayı bırakması nedeniyle kendini hala hayatta kalmanın eşiğinde bulduğu bir dönem vardı. Neyse ki, durum hızla geri döndü ve şimdi eskisinden daha iyi.

 

İlginç bir şekilde, pandemi sırasında birçok insan kendi zamanına daha fazla değer vermeye başladı. Hiç kimse umutsuz arkadaşlıklar kurmak, işe yaramaz ve monoton yazılarla akşamlarını boşa harcamak veya sonuçta netice alamadığı uygulamalarda sonsuz kaydırma yapmak istemez. Ve bu bir paradokstur çünkü karantina sırasında birçok insanın bolca boş zamanı vardı.

 

Çevrimiçi arkadaşlık alanındaki bazı güncel trendleri incelemeye karar verdik ve aynı zamanda size mevcut koşullarda bir ruh eşi arayışında zamandan nasıl tasarruf edeceğinizi anlatacağız.

 

Çevrimiçi arkadaşlığın yeni trendleri ve arkadaşlık sektörünü değiştirişi

 

Popüler Bumble uygulamasına göre, internet kullanıcılarının yarısından fazlası şu an bir olgu olarak çevrimiçi arkadaşlık konusunda olumlu görüşe sahip. Pandemiden önce, bu kullanıcı sayısı çok daha azdı. Ancak eğilimi değiştirmenin hem olumlu hem de olumsuz sonuçları vardır.

 • Artılar — insanlarla tanışmak isteyen daha fazla insan. Birçok hizmetin kitlesi gerçekten önemli ölçüde arttı. Ayrıca, bunlar gençlerden yaşlılara kadar çeşitli yaş gruplarının temsilcileridir. Ve bu kesinlikle çok büyük bir avantaj.
   
 • Eksileri — daha zor arama ve mükemmel çifti seçmenin zorluğu. Bu dezavantaj doğrudan avantajdan gelmektedir. Sitede ne kadar çok kişi olursa, size uygun kişiyi bulmak o kadar zor olur. Sonuç olarak, seçim sayısı çok yüksek ancak gerçekten ilginç potansiyel partnerler aramak için daha fazla zaman harcamanız gerekiyor.
 

Çok yüksek kullanıcı sayısı sorununun çözümü — niş arkadaşlık sitelerini kullanmaktır.

 

Kitlelerin, çevrimiçi arkadaşlık için niş platformlara ilgisi son birkaç yılda hızla arttı. Evet, buradaki kitle, Tinder veya Badoo'dan çok daha küçük. Ancak benzer düşünen ve aynı ilgi alanlarına sahip insanları bulmak çok daha kolaydır. Örneğin, köpek sahipleri için bir arkadaşlık uygulaması olan Tindog veya vejetaryenler için bir arkdaşlık sitesi olan Vegetarian Dating.
 

Aslında birçok örnek var. Zaman kazanmanıza ve yalnızca potansiyel olarak size diğerlerinden daha çok uyan insanlarla iletişim kurmanıza yardımcı olan bu platformlardır. Deneyin!

 

Arkadaşlık siteleri ve uygulamaları kullanıcılarının hedefleri daha net ve anlaşılır hale geldi

 

Pandemiden önce neye ihtiyaçları olduğunu gerçekten anlamayan birçok arkadaşlık platformu kullanıcısı vardı. Bazıları buraya sadece ilgilendiği için kaydoldu, diğerleri sadece yeni arkadaşlar bulmak istedi ve diğerleri sadece seks için bir partner arıyordu. Bu her zaman çok rahatsız ediciydi, çünkü yeni biriyle iletişim kurmaya başladığınızda, tanıdıklarınızdan ne istediklerini tahmin edemezsiniz. Ayrıca ne beklediğinizi de anlamadılar. Sonuç olarak — boşa harcanmış zaman ve tamamen farklı hedefler.
 

Pandemi döneminde durum değişmeye başladı. Giderek daha fazla çevrimiçi arkadaşlık sitesi, kullanıcılara kendi hedeflerini anında belirtme olanağı sunuyor: arkadaşlık, ilişki, seks, sadece iletişim, vb. Ayrıca, başkalarından ne beklediklerini de belirtebilirler. Bu, herkes için harika bir zaman tasarrufu sağlar ve ortak bir noktayı daha hızlı bulmanıza yardımcı olur. Bu eğilimin potansiyel partnerlerinize daha açık ve daha dürüst olmak anlamına gelecek olan kendi adı bile var — hard-balling.
 

Birçok uzman bu eğilim ile ilgili zaten zaten konuşmuştu. Örneğin, BBC'ye konuşan biyomühendislik bilimcisi ve ilişki uzmanı Logan Urie şunları söyledi: "İnsanlar yalnız başına çok fazla zaman harcadıkları için artık daha amaçlı buluşuyorlar." Günümüz insanlarının kendilerine ve diğer insanlara karşı daha dürüst hale geldiğini de ekledi. Hedefleri ve tercihleri hakkında açıkça konuşmaya, açıklığa daha fazla değer vermeye ve açık olmaya hazırdırlar. Ve bu kesinlikle sadece çevrimiçi arkadaşlık sektörü için değil, tüm toplum için olumlu bir eğilim. Zamandan tasarruf edildiği aşikar!

 

Rastgele görüntülü sohbetler aniden tekrar süper popüler hale geldi

 

Bir anlamda, bu konu bir öncekinin devamı haline geliyor. Omegle ve benzerleri gibi görüntülü sohbetlerde kullanıcıların hedefleri daha nettir. Her şeyden önce bu, ilginç insanlarla iletişim kurma, güncel konular hakkında konuşma ve muhtemelen gelecekte bu tanışmayı yeni bir seviyeye getirme arzusudur.
 

Omegle görüntülü sohbet ve benzerleri, klasik arkadaşlık siteleri ve uygulamalarına göre çok önemli bir avantaja sahiptir. Bu önemli bir zaman tasarrufudur. Burada düzinelerce profili görüntülemenize, beğenmenize, kaydırmanıza, sonsuz kısa mesaj alışverişi yapmanıza gerek yoktur. Sadece görüntülü sohbet sayfasına gidiyorsunuz ve sistem hemen sizin için bir partner seçiyor.
 

Tabii ki de, Omegle görüntülü sohbeti pek ideal olarak adlandırılamaz. Hizmetin ortaya çıkışından yıllar sonra bile tamamen çözülmemiş olan birçok dezavantaj ve teknik sorun vardır. Neyse ki, Omegle'ye birçok alternatif vardır: ome.tv, chatrandom.com, coomeet.com/tr/omegle, chathub.com ve diğerleri.
 

Omegle'ye göre avantajları şunlardır:
 

- çoğunda cinsiyet ve coğrafi filtreler;
- rahat iletişim için bir mobil uygulama;
- ilgi alanlarına göre daha kapsamlı partner arama;
- modern tasarım ve hoş arayüz.

Herhangi bir nedenle bu ana kadar rastgele görüntülü sohbetler kullanmadıysanız ancak yalnızca arkadaşlık sitelerini ve uygulamalarını tercih ettiyseniz, bunu değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu format sizi güzel bir şekilde şaşırtacak. Ve size zaman kazandıracak!

 

Tüm eğilimler olumlu mudur? Pek sayılmaz!

 

Arkadaşlık sektöründeki gerçekten olumlu ve önemli hamlelerin arka planında, çok olumsuz bir hamle bulduk. Bu eğilime Benching bile denilmiştir. Bunu mümkün olduğunca kısaca tanımlarsak aslı şu şekildedir: insanlar şu anda bir ilişki içindeyken romantik bir bağlantı umuduyla yeni kişilerle tanışmak istiyorlar.
 

Benching akımının nedenlerinden biri de karantina nedeniyle uzun süre dört duvar arasında kalan birçok çiftin birden birbirlerine uygun olmadıklarını fark etmeleridir. Aynı zamanda, burada ve hemen ilişkilerini koparmaya gitmiyorlar ancak bir alternatif arıyorlar, Web'de potansiyel bir çift bulmaya çalışıyorlar, birbirlerini tanıyorlar, iletişim kuruyorlar vb.
 

Bu ciddi bir sorun çünkü böyle bir "asılı" ilişki aylarca, hatta bazen yıllarca var olabilir. Herkes bundan muzdariptir, değerli zamanını belirsizlikle harcar ve bir kişinin gerçekten ne istediğini anlamaya çalışır.
 

Umarız Benching önce geçmişte kalan bir trend olarak kalkar ve yakında tamamen ortadan kalkacaktır. Aksi takdirde, arkadaşlık sektöründe hasara yol açmaya ve sıradan kullanıcılar için arkadaşlık deneyimini bozmaya devam edecektir.

 

Ve son olarak: arkadaşlık hizmetinde zaman kazanmak için 7 basit ipucu

 1. Profili olabildiğince ayrıntılı doldurun ve yeni fotoğraflar ekleyin. Bu, diğer insanların sizi hemen daha iyi tanımasına yardımcı olacaktır.
 2. Yazışmayı iletişiminizin temeli yapmayın. En kısa sürede görüntülü aramalara veya en azından telefon görüşmelerine geçmeye çalışın.
 3. İlişkinizin %100 yürümeyeceğini anlarsanız, asla bir kişiye boş umut vermeyin. Bunu yaparak sadece onların ve kendi zamanınızdan çalarsınız.
 4. Daha net olun. Seçtiğiniz kişinin / sevgilinizin sahip olması gereken karakter özelliklerinin ve ilgi alanlarının bir listesini yapın. Bu aynı zamanda ileride zaman kazandıracaktır.
 5. Canlı görüşmeye geçmeyi uzatmayın. Ne kadar uzun süre ertelerseniz, görüşmenin gerçekleşmesi o kadar az olasıdır. Bugün, bu tür katı kısıtlamalar eskisi gibi geçerli değildir. Birlikte bir restorana, kafeye veya sinemaya gidebilirsiniz.
 6. 3-5 mesaj kuralını unutmayın. Sonuç olarak, genellikle bu sayıda mesaj, kişinin size uygun olmadığını anlamak için yeterlidir. Yazışmalarınız çok sıkıcı, garip ve tatsızsa, zaman kaybetmeyin. Buradan iyi bir şey çıkmayacaktır.
 7. Dikkatli olmayı unutmayın. İnternet hala dolandırıcıların, şantajcıların ve daha birçok şüpheli kişiliğin olduğu oldukça tehlikeli bir yer. Bu yüzden, güvenli çevrimiçi iletişimin temel kurallarını ihmal etmeyin.
 

Ve son olarak: her türlü arkadaşlık sitesini deneyin. Ne kadar çok hizmet kullanırsanız, başarı şansınız o kadar yüksek olur. Aramanızda ve internet'teki en umut verici tanışmalarda size iyi şanslar diliyoruz!

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ