Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Balık Yağı Kilo Aldırır mı?
21 Eylül 2021, Salı günü, saat 09:00 'de eklendi.

Omega 3 yağ asitleri, vücuttaki birçok fonksiyon için önemli olan doymamış yağ asitleri grubu içerisinde yer alır. Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA somon ve ton balığı gibi yağlı balıkların üzerinde bulunur. Omega 3 gıda takviyesi ayrıca diyet listelerinde sıklıkla yer almaktadır.

 

Deniz ürünlerini tüketmenin sağlık açısından katkıları hakkında pek çok şey duymuşsunuzdur. Çevremizde bulunan en bilinen takviyelerden biri balık yağıdır. Bu yağın, vücuda birçok faydası olduğunu biliyoruz. Beyin gelişimi, sinir sistemi, kardiyovasküler hastalıklara karşı koruma, göz sağlığı, bağışıklık, zeka, konsantrasyon, cildin daha esnek görünmesine ve tırnakların daha güçlü hale gelmesine katkı sağladığı bilinmektedir. Halk arasında balık yağının kilo aldırdığı düşüncesi yaygın olsa da uzmanlar bunun tam tersini iddia ediyor. Bu takviye gıdayı kilo almak için kullanmayı düşünüyorsanız bu düşünce yanlış olabilir. Bu kapsüllerin içerdiği yağ oranı vücuda kilo aldıracak kadar enerji sağlamaz.

 

Balık Yağı Tokluk Hissi Yaratır mı?

 

Yapılan bazı araştırmalara göre balık yağının tok tutmaya yardımcı olduğunu söylemektedir. Buna bağlı olarak kişinin kendini tok hissetmesi acıkma eylemini geciktirir. Balık yağının kilo aldırdığı söylense de bu yanlış bir bilgidir. Kilo alma işlemi harcanan enerjiden fazla enerji alındığı zaman ortaya çıkmaktadır. Balık yağı da bu oranı karşılamamaktadır.

 

Balık Yağının Faydaları Nelerdir?

 

Balık yağının hem çocuklar için hem de yetişkinler için birçok faydası bulunmaktadır. Çocuklarda büyüme ve gelişme döneminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Yetişkinlerde ise birçok hastalığın korunmasına katkı sağlar.

 

Omega 3 ve diğer takviye edici gıda seçenekleri için https://www.orzax.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ