Buray Kimdir? Albümleri ve Şarkıları

Buray Kimdir? Albümleri ve Şarkıları

Buray Kimdir? Albümleri ve Şarkıları
12 Kasım 2019, Salı günü, saat 17:00 'de eklendi.

 

Tam adı Buray Hoşsöz olan Buray, 1984 Lefkoşa doğumlu Türk pop müziği sanatçısıdır. 15 Haziran 1984 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da dünyaya geldi. Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde eğitimini tamamladı.

Büyük Britanya'daki Glamorgan Üniversitesi'nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

 

BAŞARILARLA DOLU MÜZİK KARİYERİ

 

Müzik yeteneği ile sanat camiasına yönelen Buray, söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imzasını attı. Çalışmalarına hızla devam eden Buray, Ferhat Göçer'in "Unutmuş Çoktan” şarkısı başta olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi.

2015 yılında ilk albümü "1 Şişe Aşk” yayınlandı. Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. 2008 yılında "Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı.

Kıbrıs'ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yaptı, sayısız televizyon programının orkestra şefliği yaptı. Buray, yaklaşık 15 yıldır müzikle iç içe yaşıyor. Özellikle söylediği romantik aşk şarkılarıyla adından sıklıkla söz ettiren son zamanların popüler şarkıcısı Buray, zaman zaman basında yer alan haberler ya da katıldığı televizyon programları sonrası gündem oluyor.

Kesintisiz ve Hızlı Mp3 indirme Adresi > İndiryuklemp3.com

BURAY ALBÜMLERİ VE ŞARKILARI

 

"1 Şişe Aşk” isimli ilk albümünün "İstersen” isimli şarkısı, çıkış şarkısı oldu. Albümün ikinci klibini "Sen Sevda Mısın” isimli şarkısına çekti. Üçüncü klibini de "Kimsenin Suçu Yok” isimli şarkısına çekti. İkinci albümü, "Sahiden” oldu. Solistliğini üstlendiği "Sensitive Vibrations” grubuyla ve "Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.

2018 yılında ‘'KEHANET'' isimli albümüyle büyük ilgi gören sanatçının tüm albümlerindeki şarkıları derleyen müzikmp3indir.com, en düşük internet hızında bile dilediğiniz yerden müzik dinleyip, isterseniz indirebileceğiniz müzik dinleme platformudur.
 

Burayın Albümleri için : https://indiryuklemp3.net/sanatci-20-buray-mp3-indir

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ