Etsy ve Amazon İle E İhracata Giriş: Fullfilment ve Payoneer Nedir?

Etsy ve Amazon İle E İhracata Giriş: Fullfilment ve Payoneer Nedir?

Etsy ve Amazon İle E İhracata Giriş: Fullfilment ve Payoneer Nedir?
31 Aralık 2021, Cuma günü, saat 14:00 'de eklendi.

 

İhracat süreçleri, gümrük ve lojistik mevzuatları nedeniyle birçok girişimciye karışık gelebilse de, günümüzde çok popüler olan e ihracat modeli, ürün ve hizmetlerinizi yurt dışında kolay bir şekilde satabilmenizi sağlıyor. Dolar bazında gelir elde ederek, işinizi büyütmenize yardımcı olan e ihracat süreçleri konusunda bazı platformlar ve terimler, çok iyi bilinmiyor. Fullfilment ya da Payoneer gibi kavramları duyduysanız ancak aşina değilseniz, bu içeriğimizde tüm yönleri ile ele aldık.

E İhracat İçin Hangi Platformları Tercih Etmelisiniz?

E ihracat için satacağınız ürünü belirlediyseniz ve hangi pazarda yer almak istediğine karar verdiyseniz, geriye kalan son şey satış yapacağınız yeri belirlemek. Etsy nedir, Amazon'da nasıl satış yapılır gibi soruların yanıtı burada önemli. Etsy nedir diye merak ediyorsanız, ABD merkezli şirket dünyanın en büyük online satış sitelerinden biri. Etsy'de satış yapmak, özellikle de el emeği ürünler satan kişiler için avantajlı. Zira Etsy nedir sorusunun yanıtı, sanatsal, el emeği içeren birçok ürünün merkezi olması. Herkesin kolay bir şekilde satış yapabileceği Etsy'de, ürününüzü ABD'li kullanıcılara satabilir, ödemenizi dolar olarak alabilirsiniz. Etsy dışında Amazon ve eBay de, e ihracat için çok tercih edilen adreslerden.

Fullfillment Nedir?

E-ticaret dünyası hızlı bir şekilde gelişiyor ve müşterilere en iyi deneyimi yaşatmak için farklı konseptler öne çıkabiliyor. Bu konseptlerden biri olan fulfillment, üst düzey bir koordinasyon ile, müşterilere satın aldıkları ürünü en hızlı şekilde sunmayı hedefleyen bir yapıdır. Fullfillment sisteminde ürünler, müşterilere hem lojistik, hem de operasyonel anlamda en kısa süre içinde ulaşır. Bu durum, müşteri memnuniyetini artırmaktadır. ABD merkezli Amazon, fulfillment konusunda en bilinen adreslerden biri. Amazon'un fulfillment sistemi olan FBA (Fullfillment by Amazon) dünya çapında birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Amazon FBA'da, satıcılar ürünlerini Amazon depolarına götürür ve gelen siparişler, Amazon tarafından hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılır. Bu da, lojistik kaynaklı gecikmeleri önler.

 

Payoneer Nedir?

E ihracat alanında çalışmalar yapan kişilerin çok karşılaştığı bir ödeme modeli olan Payoneer, ABD merkezli bir online ödeme sistemi. Payoneer sayesinde, yurt dışındaki ödemelerinizi kolay bir şekilde Türkiye'deki banka hesaplarınıza alabilirsiniz. Payoneer nedir diye merak ediyor ve nasıl Payoneer hesabı açarım diye düşünüyorsanız, online ödeme platformu ile ilgili detaylara göz atabilirsiniz. Amazon'da ya da Etsy'de satıcı hesabı açmanın ardından, sorunsuz ve hızlı bir şekilde ödeme alabilmek için siz de Payoneer üyeleri arasında yerinizi alın.

 

İster fullfillment by Amazon (FBA) isterseniz de farklı bir model tercih edin, gelişmiş gümrük ve kargo entegrasyonları ile Shipentegra, e ihracat süreçlerinde en iyi modeli sunuyor. Kargo firmaları ile anlaşmalı şirket, tüm pazar yerleri için sunduğu entegrasyonlarla, e ihracat sürecinizi tek ekrandan, hızlı bir şekilde yönetmenizi sağlıyor.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ