Feng Shui’ye Göre Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui'ye Göre Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui’ye Göre Yatak Odası Dekorasyonu
12 Ağustos 2021, Perşembe günü, saat 13:00 'de eklendi.

 

Feng shui bir Çin öğretisi olup doğada var olan enerjilerin yaşam alanlarına girmesini, yansımasını savunur. Özellikle yatak odaları enerjilerin en olumlu olması gereken alanlar olmasından dolayı bu öğretiye göre son derece önemlidir. Pencerelerin, kapının ve duvarların oldukça önemli olduğu yatak konumunda belirli detaylar mevcuttur. Feng Shui Çin öğretisine göre yatak konumu ilk dikkat edilmesi gereken dekorasyon parçasıdır. Yatak odası takımı alınırken mutlaka oda ölçütlerine ve bu Çin öğretisine dayanarak konumlandırılmasına dikkat edilmelidir.

 Yatak Odasında Mobilya Tercihi Nasıl Olmalı?

Çin öğretisine göre yatak altı ve valizlerin içleri gibi bir eşya depolama söz konusu değildir. Enerjinin boşalması ve rahat hareket etmesi için sadelikten yana olan bu öğretide fazlalık olmamalıdır. Mobilyalar ve yatak yuvarlak tercih edilmelidir ki enerji akışı kolay olsun. Yatak karyolası sivrilikten uzak ve mutlaka simetrik olmalıdır. Yatak odası mobilyaları feng shui öğretisine göre oldukça önemli bir yer tutar. Seçimler yapılırken sadelikten yana doluluktan uzak, enerjin rahat hareket edebileceği alanlara sahip olmalıdır.

 Yatak Odası Renkleri ve Bitkiler

Yatak odası mobilyalarında ve takımlarda genellikle feng shui'ye göre kırmızı, mor ve mavi gibi güçleri temsil eden renklerin kullanılması gereklidir. Dokuların ve renklerin enerjileri açığa çıkardığını savunan Çin öğretisi çocuklar içinde pastel tonların yatak odalarında kullanılması gerektiğini önerir. Her rengin anlamı olmasından kozmik bağları kuvvetlendirdiği detaylar mutlaka dikkate alınmalı ve yatak odalarında tercih edilmelidir.

Bitki seçiminde ise feng shui öğretisine göre mümkünse yuvarlak yapraklı bitkilerin kullanılmasını gerekir. Kapı ağzında olan bitkilerinde yatak odasına girecek olan kötü enerjileri arındırdığına inanılmasından dolayı yatak odası dışında yer almaları doğru kabul edilir. Detayların renkli dünyalara açılan kapılarını, yatak odası dekorasyonları da dâhil olmak üzere tüm dekorasyon ipuçlarına dilediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. Güvenli ve kaliteli alışveriş imkânı sunan alışveriş merkezlerine güvenilir ve uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.  

Hayalinizdeki yatak odası takımı ve daha birçok ev ihtiyacınızı karşılamak için https://www.wehomy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ