Kaş’ın Görülmesi Gereken Doğa ve Tarihi Güzellikleri

Göz alıcı doğasıyla ve geniş tarihi mirasıyla Kaş yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği ve tatilini geçirdiği popüler beldelerden biridir. Kaş'ı görmek için birçok sebep sayılabilir. Birbirinden güzel koyları ve plajları, tarihi dokusu, eşsiz doğal manzaraları, tertemiz havası, pırıl pırıl bir gökyüzü ve şehirlerin gürültüsünden uzak sakin ortam Kaş'ı görülmesi gereken yerler listesinde üst sıralara çıkarıyor.

Kaş’ın Görülmesi Gereken Doğa ve Tarihi Güzellikleri
14 Haziran 2022, Salı günü, saat 19:00 'de eklendi.

 

Kaputaj Plajı

Turkuaz mavisi denizine bakıp büyülenmemek elde değil. Tertemiz ve serin deniziyle oldukça rağbet gören popüler bir plajdır. Hayatınız boyunca yolunuzun mutlaka bir kere düşmesi gereken ve mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır.
 

Kekova Bölgesi
 

Kekova Bölgesi adeta dünyadaki cennet diye adlandırılır. Doğal güzellikleri ve tarihi eşsiz dokusuyla birçok medeniyete ev sahipliği de yapmış bölge oldukça sık ziyaret edilen bölgelerden biridir. Sualtı ve tarihi zenginlikleriyle arkeoloji turizmi açısından da oldukça ilgi görmektedir. Tekne turlarına katılıp birbirinden güzel koyları keşfedip denizin maviliklerine dalış yapabilirsiniz.
 

Hidayet Koyu
 

Kaş'ın en güzel koylarından biridir. Kaş merkeze 2-3 kilometre mesafede yer alıyor. Turkuaz mavisi tertemiz ve berrak denizi adeta bir akvaryumu andırır. Koyda hemen kayalıkların dibinden deniz başlar. Yeşilin ve mavinin her tonunu görmeniz mümkündür. Sualtı dalışı sevenler için çok doğru bir adres olacaktır.
 

Patara Antik Kenti ve Plajı
 

Kaş'a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer kalan Patara antik kenti ve plajı bölgenin en ünlü antik kentlerinden biridir. Likya Birliği'ne başkentlik yapmış Patara Antik kentinde restorasyon çalışmalarıyla büyük bir kısmı ayağa kaldırılmış meclis binasını görebilirsiniz. 12 kilometrelik sahil uzunluğuyla dünyada 1. sıradadır. Plajı incecik kumlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanıdır.
 

Kaş'ta En Keyifli Konaklama

Kaş'ın eşsiz güzellerini keşfettikten sonra Kaş villa kiralama ile çok uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz evinizin konforunda her ihtiyacınızın karşılandığı lüks kiralık villalar sayesinde tatiliniz daha konforlu geçecek. Kaş'ın tarihi ve doğa güzelliklerine ulaşımı oldukça kolay bir konumda olduğu için konaklama konusunda içiniz çok rahat olacak. Villa Reyonu'nun Kaş kiralık villa kategorisinden istediğiniz konumda ve istediğiniz özelliklere sahip villayı uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ