Kıble Yönü Bulma

Kıble Yönü Bulma

Kıble Yönü Bulma
23 Haziran 2022, Perşembe günü, saat 15:00 'de eklendi.

Kıble yönü bulma, ibadet yapılan esnada oldukça önemlidir. Fakat bu konuda pek çok kişi genellikle zorluk yaşıyor. Kıble yönünü bularak namaz ibadetini daha doğru şekilde yapmak mümkün olur.  Kıble yönü bulunurken kimi zaman pusula ya da cep telefonu kimi zaman da tamamen pusula olmadan bulmak mümkündür. Bu konudaki doğru yöntemlerle birlikte kıble yönü kolaylıkla bulunur. Günümüzde özellikle cep telefonu ile kıble yönü bulma yöntemi sayesinde pratik şekilde pek çok kişi kıble yönünü buluyor.
 

Pusula ile Kıble Yönü Bulma

Pusula ile Kıble Yönü Bulma mümkün olur. Pusula kişinin elinde tutulduğu sürece yön kuzeyi gösterene kadar pusulayı kullanmak gerekiyor. Pusula yönü tam olarak kuzeyin üzerinde durduğunda bu yön Kıble yönünü gösteren yöndür. Böylelikle kolaylıkla Kıble yönünü bulmak pusula ile mümkün olur. Fakat pusula günümüzde pek çok evde bulunmadığı için cep telefonu ile bulma yöntemi genelde daha sık tercih ediliyor.
 

Pusula Olmadan Kıble Yönü Bulma

Kıble yönü bulma, pusula olmadan da mümkündür. Öncelikle yaşanılan şehirde güneşin nereden doğduğunun bilinmesi gerekiyor. Bu durum öğrenildikten sonra sol kol doğuya sağ kol batıya uzatıldıktan sonra ön taraf kuzey olan kısım kıbleyi gösteren yöndür. Bu şekilde pusula olmadan da kişinin Kıble yönünü bulması mümkündür. Güneşin nereden doğduğunu bulmaktır.
 

Kıble Yönü Bulmak İçin Detaylar

Kıble yönü pusulasız ya da pusula ile bulunabilir. Zamanda cep telefonunda da Kıble yönünü bulmak için ne pek çok çözüm bulunuyor. Namaz ibadeti yaparken kıble yönünün doğru olması oldukça önemlidir. Günümüzde dünyada ve ülkemizde yaşayan pek çok insan şehirden şehre değiştiği için kıble yönünü bulmakta zorlanabiliyor.
 

Böyle bir durumda ise doğru bir şekilde kıble yönü bulmak için net bir bilgi almak önemlidir. Doğru şekilde kıble yönü bulunduktan sonra Müslim kişiler rahatlıkla namaz ibadetlerini yerine getirebilirler. Önemli olan kuzeyin bulunduğu tarafı tespit edip o yöne doğru namazın kılınmasıdır. Kıble yönü bulmak ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek ve bu konu hakkında bilgi almak için http://www.gncbilgi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ