Konut Kredisi Çekmeden Ev Alınabilir Mi?

Konut Kredisi Çekmeden Ev Alınabilir Mi?

Konut Kredisi Çekmeden Ev Alınabilir Mi?
17 Aralık 2019, Salı günü, saat 16:57 'de eklendi.

 

Ev sahibi olurken kredi borcuna girmek istenilmez. Kredi borcu faizi ile birlikte insanı strese sıkıntıya sokar. Hayatta bazen beklenmedik bir şekilde masraflar çıkabiliyor. Dolayısı ile kredi borcu gecikme durumunda faizler de o oranda artıyor. Birçok platformda faizsiz ev alma imkânı doğuyor. Sınırlı imkânda bütçeye sahip insanların ev sahibi olma avantajı oluyor. Sizleri emlak kredisi zorunluluğundan kurtaran bu sistem, sizi esnek taksit kolaylığı ile sizlere konut sahibi olabilme lüksü veriyor. Ev, ofis, arsa, konut gibi gayrimenkul alımı için değerlendirebileceğiniz gibi otomobil alımı için de tercih edilebilir. Sistem alınan konutun ve ödenecek taksitlerin düzenlenmesi ile işlemeye başlıyor.

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Uzun yıllar içerisinde artan masraflar nedeni ile insanlar ev sahibi olamıyorlar. Ancak kiranızı ödeyebiliyorsunuz. Kira öder gibi ev almanız mümkün. Bu yöntem ile kiranızı ödeyecek ve ev sahibi olabileceksiniz. Böylelikle faizsiz ev alma avantajından faydalanabileceksiniz. Sistemin işleyişi aylık bin lira ödeyebileceğin bir miktar var ise bu miktarı bu işle ilgilenen güvenilir bir firmaya başvuru yaparak ev sahibi olmak istediğiniz hakkında bilgi veriyorsunuz. Kura sistemine göre her ayın başında çekilen kuralarda çıkan isim ev sahibi oluyor. Kurada çıkan kişiye o ay istediği ev alınıyor. 100 kişilik bir grupsa o ay herkes parasını yatırıyor el birliği ile faizsiz ev alınıyor.

Kredisiz Ev Almanın Yeni Yöntemleri

Ev alma konusunda istediği avantajları bulamayanlar için kredisiz ev alma yöntemleri devreye giriyor. Bu sistem sayesinde katılımcı kişiler kısıtlı bütçelerine uygun ev alma imkânı buluyor. Sisteme başvuru yaparak kendi bütçelerine uygun fon üzerinden sisteme kayıt oluşturabilmektedirler. Bireylerin faizsiz ev alma vasıtası ile elde edecekleri bir diğer kolaylık ise peşinat sistemler olarak isimlendirilir. Bu kişiler aylık bütçe gelirlerine göre bir ödeme programına imza atarlar. Ayrıca müşteriler ile yapılacak olan ödeme planlarında müşterilere maksimum karar yetkisi verilmektedir. Birçok avantajı ile sıkıntısız ve stresten uzak olarak konut sahibi olma imkânı ve kolaylığı sağlanıyor.

Bu Yıl İçinde Sizin de Eviniz Olsun

Kredisiz ev almanın bir diğer avantajı olarak peşinatsız ev almayı söyleyebiliriz. Çağımızda gayrimenkul piyasasının önemli dayanaklarından biri de peşinat ödemeleridir. Ancak bazı platformların kampanyalarında peşinat kararını müşterilere bırakmıştır. Bireyler minimum düzeyde bir ödeme dahi yapmasalar da kampanyalara isimlerini kolay bir şekilde yazdırabilmektedirler. Ayrıca buna ek olarak birikmişi olanlar bu parayı arzu ederlerse firmaya peşinat olarak verebilir. Peşinat ödemelerinin avantajı ise taksitlerin olması gereken zamandan daha erken bitmesi avantajını sağlar.  Peşinat ödemelerinde zorlama yapılmadığı gibi ara ödemelerde de büyük avantajlar sağlanıyor. Ayrıca buna ek olarak hiçbir ödeme ekstra yapmadan da aynı hizmetten ve avantajlardan faydalanma imkânına sahipsiniz.

Kaynak:

https://www.birikimevim.com/blog/faizsiz-ev-alma/

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ