League of Legends Oyunu Neden Çok Oynanıyor?

League of Legends Oyunu Neden Çok Oynanıyor?

League of Legends Oyunu Neden Çok Oynanıyor?
18 Eylül 2021, C.tesi günü, saat 10:50 'de eklendi.

 

League Of Legends oyunu beş kişilik iki takımın birbirlerinin üssündeki nexus denen enerji kaynağını yıkmaya çalıştıkları moba tarzı bir oyundur. Piyasada bin türlü oyun varken neden League Of Legends bu kadar fazla oynanıyor?

League Of Legends Riot Games tarafından 2009 yılında kurulmuş bir oyundur. Kendisinden önce, moba tarzında dünyadaki en yaygın oyun olan Dota2'yi çıkış tarihinden itibaren sollamıştır adeta. League Of Legends'ı diğer oyunlarından ayıran bir sürü özellik vardır. Bu özellikler nelerdir?

League Of Legends'i Diğer Oyunlardan Ayıran Özellikler

League Of Legends Sistem Gereksinimleri

League Of Legends oyununun sistem gereksinimleri neredeyse bütün bilgisayarların açabileceği kadar düşüktür. Bu özellik bilgisayarı çok iyi olmayan oyunculara hali hazırda çoğu oyunun sistem gereksinimleri yüksekken avantaj sağlıyor. Bu sayede oyuncu kitlesi artıyor.

League Of Legends Senaryosu

League Of Legends oyununun çok ilgi çekici ve ayrıntılı bir hikayesi var. Bu hikaye bazı insanlarda merak uyandırdığı için oyunun kitlesini arttırıyor.

League Of Legends Mekanikleri

Oyunun mekaniği çok karışık. Yüz elli altı tane şampiyon var ve bütün şampiyonların yetenek kitleri farklı. Bütün şampiyonlara alınan eşyalar farklı ve bütün şampiyonların oynanma mekaniği farklı. Bu durum League Of Legends'ı çok farklı bir oyun haline getiriyor. İnsanlar oyunu öğrenmek istediklerinde karşılarına çok fazla bilgi çıkıyor. Oyuncular ise bu bilgileri öğrenmek için hem oyunu oynuyor hem de oyun ile alakalı videolar izliyor. Bunun sonucunda oyunun kitlesi sürekli olarak artmaya devam ediyor.

League Of Legends Turnuvaları

League Of Legends turnuvaları Dünyada en çok izlenen oyun turnuvaları arasında ilk üçe giriyor. Bunun nedeni oyunun akıcılığı ve oyuncu kitlesinin çok fazla olması. Turnuvalar sayesinde oyunun kitlesi artarken oyunu oynayan insanlar daha fazla bağlanıyor. Bu özellik oyunun güncel tutulmasını sağlıyor.

League Of Legends'in Ücretsiz Olması

Günümüzde yeni çıkan oyunların çoğu ateş pahası, oyuncuların cebini yakıyor. Oyuncular bilgisayar fiyatları da bu kadar pahalı iken bilgisayar almakla mı yoksa oyun almakla mı paralarının harcayacaklarını şaşırıyorlar. Ancak League Of Legends oyunu ücretsiz olduğu için herkes cebini düşünmeden istediği gibi indirip oynayabiliyor. Bu özellik de League Of Legends oyununun neden çok oynandığını gösteriyor. Lig yükseltme anlamına gelen eloboost hakkında daha fazla bilgi için Eloboost Türkiye sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ