LFO Nedir? Üyeleri Kimlerdir?

LFO Nedir? Üyeleri Kimlerdir?

LFO Nedir? Üyeleri Kimlerdir?
06 Ocak 2020, Pazartesi günü, saat 09:20 'de eklendi.

 

Lyte Funky Ones'ın kısaltması olan LFO grubu, freak kliplerin üst seviyesine çıkmış; Dünya müzik tarihinin gelmiş geçmiş en efsane gruplarından biri olarak dikkat çekmektedir. 1991 yılında çıkardıkları frequencies albümleri ile birlikte, adalı elektronik müziğin albümleşmesi konusunda en büyük emeğe sahip gruplardan biri olan LFO, "bleep'n'bass” ismiyle bilinen Kuzey İngiltere müziğinin öncüsüdür.

LFO Grubu ile ilgili Ekşi Sözlük'te yer alan bilgiler şu şekilde sıralanıyor:

  • grup olanlar sekil olarak boyband'i andirsalarda daha akilli ve eglenceli tiplere benzemektedirler. j records'dan cikarttiklari life is good albumunden every other time adli bir hit'leri bulunmaktadir.
  • açılımı "lyte funky ones" olan, kaset kapaklarında süt çocukları modunda poz vermiş olan grup...
  • freak klipleri aşmış grup..klipte chris cunnigham parmağı var gibi dursa da portfolyosunda klibin ismini göremedim
  • 1991'de frequencies albumleriyle, adali elektronik muzigin album formatinda ilk onemli orneklerinden birini yaratmis grup.. o zamanlar "bleep'n'bass" ismi verilmis kuzey ingiltere sound'unun oncusu olmuslar, warp records'a ilk basarilarindan birini yasatmislardi.. bugunlerde sheath isimli warp records albumleri ile ortalikta tekrar dolasiyorlar, ama one man army durumu var simdi, mark bell goturuyor grubu..

LFO'nun En Popüler Şarkıları ve Sözleri

My Block Lyrics

 

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ