L’Occitane’dan Cilt Bakımı Tüyoları

L'Occitane'dan Cilt Bakımı Tüyoları

L’Occitane’dan Cilt Bakımı Tüyoları
04 Ocak 2022, Salı günü, saat 12:05 'de eklendi.

 

Cildimize ve dudaklarımıza yeteri kadar iyi bakıyor muyuz? Özellikle pandemi döneminde maskelerin ardında kalmış olan dudaklarımız iyi bir bakımı hak ediyor!

Peki dudaklarınızı korumak ve sağlık tutmak için neler yapabilirsiniz? L'Occitane'nın bunun için size birkaç önerisi var. 


 

Dudaklarınızı Nemlendirin!

Dudaklardaki cildin ince olması ve çevresel faktörlere çok fazla maruz kalmasın nedeniyle dudaklar yeteri kadar nemlendirilmez ve yeterli hidrasyon olmazsa kurur ve çatlar. Dudaklarınızı nemli tutmak için bol su içmeli ve doğal içerikli lip balm gibi dudak nemlendiricileri ile nemlendirmelisiniz. Nemlendirilen dudaklar adeta bir sünger gibi davranır ve hemen dolgunlaşır.
 

Dudak nemlendiricisi seçiminde dikkat edilmesi gereken, besleyici özellikli shea gibi içeriklerle zenginleştirilmiş formül ve E vitamini gibi doğal içeriklere sahip olmasıdır. %100 doğal içerikli ve %10 Shea yağı ile zengin formülü ile L'Occitane Shea Dudak Kremi – Shea Ultra Rich Lip Balm tam sizin aradığınız özelliklerde bir dudak nemlendiricisi!
 

Cildinizde gündüz SPF içerikli nemlendirici kremler kullanmaya dikkat ettiğiniz gibi, dudaklarınızda da güneş koruyucu faktörlü dudak nemlendiricilerini kullanmaya özen gösterin. Shea Dudak Kremi 30 SPF özellikli lip balmı gündüz bakımı için ihtiyacınızı giderecek ve güneşin zararlı etkisinden dudaklarınızı korumanıza yardımcı olacak.


 

Dudak Peelingini İhmal Etmeyin

Dudaklarınızdaki ölü derileri haftalık yapacağınız peeling ile giderebilir, pürüzsüz bir dudak görünümüne sahip olabilirsiniz. Yüz peelingleri dudaklar için sert olabilir, bu nedenle dudak için özel olarak dizayn ediliş peelingleri tercih edebilirsiniz.
 

Dudak bakımınızdan sonra tabi ki cildinizi serum ve nemlendirici ile destekleyerek bakım rutininizi tamamlayın!
 

Serum uygulanmadan önce cildinizi temizleyin ve tonikleyin. Ardından yüz ve boyun bölgenize serumu masaj hareketleri ile uygulayın. Kullanılan serumun özelliğine göre gece ve gündüz bakım rutinlerinize serumu ekleyebilirsiniz.

 

Cildim için Hangi Serumu Seçmeliyim?

Krem, tonik, temizleyici seçimlerinizde olduğu gibi, cilt bakım endişelerinize uygun serumlar seçilmelidir. L'Occitane'ın her cilt tipi ve cilt endişesine uygun, doğal içeriklerle zenginleşmiş serum çeşitlerini inceleyin.

 

L'Occitane'ın her cilt endişesine ve cilt tipine uygun geliştirdiği, esansiyel yağların gücünü alarak formüle ettiği ve doğal içeriklerle zenginleşmiş cilt serumlar sizler için en doğru seçim! Yaşlanma karşıtı, koparıldığında bile solmayan çiçek ölmez otunun yaşlanma karşıtı özellikleri ile donatılmış Immortelle Divine Serum, Divine Youth Oil ve Immortelle Precious Serum, çayır kraliçesi esansiyel yağının aydınlatıcı gücüyle Reine Blanche Aydınlatıcı Serum, şakayığın kusursuzlaştırıcı özelliği ile donatılmış Peony Şakayık Serum, kuru ciltler için ideal; sheanın besleyici özelliği ile Shea Rahatlatıcı Cilt Yağı ve tabii L'Occitane'ın en sevilen gece serumu, serumların booster'ı Overnight Reset Serum! 1 gecede cildi yenileyen ve yaşlanmaya karşı savaşan Reset Serum ile güçlerinizi birleştirin! Bu efsane serum, yenilenen formülü ile şimdi çok daha güçlü!


 

Ve Nemlendirici Kremlerinizle Bakım Rutininizi Taçlandırın!

 

Cildinize serum uyguladıktan sonra, sıra nemlendirici kremde! L'Occitane karma ve normal ciltler için ürettiği Shea Karma Ciltler için Nemlendirici Cream – Shea Light Comforting Cream, kuru ciltler için Shea Yoğun Nemlendirici Krem – Shea Ultra Rich Comforting Cream , yaşlanma karşıtı seri Divine Nemlendirici Krem, ilk yaşlanma belirtilerine karşı ise Immortelle Precious Nemlendirici Krem, gözenek görünümünüz varsa ve yağlı&karma bir cilde sahipseniz Peony Nemlendirici Krem, ciltteki nemi tutarak bir bariyer görevi gören Aqua Reotier Nemlendirici Krem, leke görünümünü azaltıcı özelliği ile bilinen C vitamini ve doğal bitki kompleksi ile zenginleşmiş Reine Blanche Aydınlatıcı Krem sizler için seçtiklerimiz! 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ