Saç Ekimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
21 Eylül 2021, Salı günü, saat 06:05 'de eklendi.

 

Saç ekimi yaptırmaya karar verenlerin aklında bazı sorular mutlaka vardır. Bu sorular genellikle: saç ektirme fiyatları neler? en iyi saç ektirme merkezi nerede? süreç nasıl işler? sonrasında hastayı neler bekler? işlem öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir? Gibi sorulardır.
 

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki saç ekimi basit bir işlem değil ciddi bir operasyondur. Steril bir klinik veya hastane ortamında kalifiye bir hekim tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi yaptıracak kişiler doktor seçiminde dikkatli olmalı ve bu işlemi güvenli olmayan ve steril olmayan yerlerde yaptırmamaya özen göstermelidir.
 

Saç ekimi estetik kaygılarla yapılan bir operasyondur ve başarılı bir sonuç elde edebilmek için operasyon sonrasında hastanın uygulayacağı kişisel bakım büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı Türkiye'nin saç ekim merkezleri ve kliniklerinin bulunduğu istanbul'un en iyi saç ekim merkezleri güven ve hijyen konusunda dünyaca tercih edilen bölgemizdir.

 

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz. Şimdi sizi ne bekliyor?

 

Saç ekiminden etkili bir sonuç alınmasında birçok faktör etkilidir. Greft kalitesi, saç dökülme oranı ve şekli, donör bölgedeki saç yoğunluğu, alkol, sigara gibi birçok faktör vardır. Tüm bunlar doktorunuz tarafından değerlendirilecek ve en verimli sonuca ulaşmanız için size uygun bir tedavi planı yapılacaktır.
 

Herkesin saç dökülmesi farklı düzeylerde ve formlarda olduğu için her hasta için ne kadar saç ekimi yapılacağı ayrı ayrı belirlenmeli ve uygun tedavi önerilmelidir. Tedavi sürecine karar verdiğinizde en iyi saç ekim İstanbul ilimizde sizleri bekliyor olacak. En iyi saç ekim merkezlerinden bazılarının bulunduğu İstanbul bu konuda uluslararası bir üne sahiptir.

 

Saç Ekimi Öncesi

 

Doktorunuz ameliyattan önce sizden bazı şeyler yapmanızı isteyecektir. İşlem sırasında ve sonrasında oluşabilecek komplikasyon riskini en aza indirmek için bunları yapmanız gerekir. Bunlardan en önemlisi sigara kullanıyorsanız operasyondan en az bir hafta önce sigarayı bırakmaktır.
 

Sigaranın iyileşme sürecini yavaşlatacağını unutmayın. Ameliyattan sonra en az 3 hafta sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca operasyondan bir hafta önce bitki çayları, özellikle yeşil çay, kahve ve kafein içmeyi bırakmalısınız.
 

Bitkisel çaylar ve aspirin gibi kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar kanama riskini artırır. Bu nedenle operasyon öncesi önlem almak için onlardan uzak durmak gerekir.
 

Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayın ancak jel, ağda gibi saç şekillendirici ürünler veya herhangi bir losyon kullanmayın. Rahatça giyip çıkarabileceğiniz geniş boyunlu bir şey seçin. Düğmeli bir kazak veya basit bir gömlek en iyi seçenektir.

 

Neden en iyi saç ekim merkezleri seçilmeli?

 

Saç ekimi yaptıran hastaların büyük çoğunluğu, ameliyattan yaklaşık 3 hafta sonra ekilen saçlarının tamamını veya bir kısmını kaybeder. Merak etmeyin; bu oldukça normal ve beklenen bir durumdur.
 

Ortalama 6 ayda dökülen saçlar tekrar uzar ve bu sefer güçlü donör bölgeden alındığı için gür ve sağlam bir yapıda olurlar. İşlemden 2 gün sonra uzman ekip ilk kez klinikte saçınızı yıkayacaktır.
 

Bu zamana kadar bandajlarınızı çıkarmayın veya başınıza dokunmayın. İlk ay saçınızı her gün yıkamanız gerekecek. Doktorunuz size gerekli tüm talimatları verecek ve kullanmanız gereken ürünleri reçete edecektir. İyileşmeniz sırasında kendinizi güneşten korumaya özen göstermelisiniz.
 

Türkiye, uygun saç ekim fiyatları ve kaliteli saç ekimi ameliyatları için en popüler ülkelerden biridir. Saç ekimi yaptırmayı planlıyorsanız Türkiye'nin en iyi saç ekim merkezleri sizleri bekliyor olacak

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ