Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal Medya Reklamları Nedir?
14 Ocak 2020, Salı günü, saat 16:40 'de eklendi.

 

Günümüzde akılı telefonlarının fazlaca kullanılması, beraberinde sosyal medyayı da getirmektedir. Sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu bilenler, bunu aslında pazarlama stratejisi olarak da kullanmaktadır. İlk günden itibaren satış arttıran bu yöntem aslında sosyal medya reklamları olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, nedir bu sosyal medya reklamcılığı?

Bu reklamlar, aslında direkt olarak sosyal medya kullananları hedef almaktadır. Aslında kullandığımız her ağda bilgilerimiz bulunuyor. Buna uygun yaptığımız aramalarla ilgili karşımıza bir takım reklamlar çıkıyor. Bu da direkt olarak sosyal medya reklamları arasında bulunur. Gelir anlamında, satıcılara en çok satış yaptıran reklam tekniği olduğunu da söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Kanalı Nasıl Seçilir?

Sosyal medya reklamları denilince akla sosyal medya uygulamaları geliyor. Bunun için genellikle Facebook, Instagram, Youtube gibi uygulamalar kullanılmaktadır. Çünkü burada hem görsel hem de işitsel paylaşımlar mevcuttur. Bu şekilde satıcılar, kullanıcıların dikkatini daha fazla çekebilir. Peki, bu kanallardan hangisini tercih etmelisiniz? Sosyal medya reklamları için medya kanalı nasıl seçilir?

  • Her şeyden önce hedef kitlenizi ön planda tutmalısınız.
  • Reklam vermek istediğiniz coğrafi bölgeye ağırlık vermelisiniz. Genel olarak Ege, Akdeniz, İÇ Anadolu ve Marmara bölgesi tercih edilmektedir. Ancak sizin hedef kitleniz farklı olabilir. Buna göre karar vermelisiniz.
  • Peki, sosyal medya reklamları için ne kadar bütçe harcayabilirsiniz? Bu işe ne kadar para ayırabilirsiniz? Buna da karar vermeniz gerekiyor.

Son olarak da sosyal medya reklamı vererek, sağlamak istediğiniz amaç nedir? Buna da karar verdikten sonra reklamınızı verebilirsiniz. İyi bir planlama yaparak, kaliteli görseller kullanarak sizde bu alanda başarılı olabilirsiniz. https://mobitek.com/sosyal-medya-reklamlari/ bu konuda sosyal medya reklamı vermek isteyenlere hem daha ayrıntılı bilgi veriyor, hem de yol gösteriyor!

 

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ