Tiktok Uygulamasında İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

Tiktok Uygulamasında İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

Tiktok Uygulamasında İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?
09 Aralık 2019, Pazartesi günü, saat 16:00 'de eklendi.

 

İngilizce öğrenmek için insanlar sayısız yol deniyor. Bunların bir kısmı gerçekten etkili olsa da çoğunluğu aslında gerçek anlamda işe yaramıyor. "İngilizce öğrenme yöntemleri” arasına yeni katılan ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir uğraş var. Hindistan'da trend haline gelen bu yöntem, dünyanın geri kalanında da ilgiyle takip ediliyor. Speakingline, Tiktok'un gündeme getirdiği bu ilginç trendi inceledi.
 

Speakingline İnceledi: "Edutok” Nasıl Ortaya Çıktı?
 

İngilizceyi internet yardımıyla öğrenebilir misiniz? Speakingline, dijital İngilizce öğreniminde büyük kolaylık sağlıyor. Speakingline dışında, sosyal medya üzerinden de İngilizce öğrenmek mümkün. Viral video paylaşım uygulaması TikTok, geçtiğimiz ay Hindistan'a özel olarak başlattığı yeni bir program ile dikkatleri üzerine çekti. Hindistan'da kullanıma açılan EduTok uygulaması, şirketin ülkedeki 200 milyonu aşkın kullanıcısına yönelik olarak geliştirildi.

TikTok'un web sitesine göre, yaz aylarında uygulama içi bir trend olarak başlayan #EduTok hashtag'ı, 46 milyar görüntüye ulaştı. Kullanıcılar şu ana kadar yaklaşık 10 milyon eğitim videosu oluşturdu.
 

Speakingline İnceledi: Edutok Uygulaması Nasıl Çalışıyor?
 

Hint kullanıcıların kendiliğinden oluşturup geliştirdiği bu akıma şirket daha fazla kayıtsız kalamadı. EduTok ile şirket aslında bir tür "sanal minyatür derslikler” oluşturdu. Kullanıcılar kısa, ücretsiz ve eğlenceli videolar izleyerek İngilizce kelime öbekleri öğrenebiliyor.

TikTok Hindistan özellikle "Geet” ve "Awal Creations ile İngilizce” adlı iki dil kanalını aktif bir şekilde öne çıkarıyor. Engelli bir kadın olan Geet, takipçilerine ilginç deyimler öğretiyor. Platformda yaklaşık 5 milyon hayranı olan Geet, "eğlendirerek İngilizce öğretme”nin etkili bir yolunu bulmuş durumda. Diğer kanalın sahibi Awal Madaan ise Hintçeden İngilizceye çeviri yapıyor ve şimdiden 6 milyon takipçiye ulaşmış durumda.  sağlar. 6 milyondan fazla takipçisi var.

TikTok ayrıca, girişimini teşvik etmek için Vedantu, GradeUp ve Toppr dahil olmak üzere Hindistan'daki çevrimiçi eğitim platformlarıyla ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında söz konusu eğitim platformları Edutok için özel içerikler üretecek.
 

Türkiye'de Speakingline Var!
 

İnternet üzerinden İngilizce öğrenmek için Hindistan'da yaşamanıza ve Tiktok kullanmanıza gerek yok! Speakingline ile 7 / 24 online İngilizce konuşma fırsatına sahipsiniz. Alanında uzman ve deneyimli İngilizce eğitmenleriyle kendi belirleyeceğiniz takvime göre konuşma pratiği yapabilir, öğrenci panelinde yardımcı materyallere erişim sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ