Altın Bilezikler Kaç Gramdan Başlamaktadır?

Altın Bilezikler Kaç Gramdan Başlamaktadır?

Altın Bilezikler Kaç Gramdan Başlamaktadır?
11 Mayıs 2022, Çarşamba günü, saat 10:00 'de eklendi.

 

 

Altın bilezikler 2 gramdan başlayarak 100 grama kadar yükselebilirler. 2 gramlık olanlar genellikle hediyelerde tercih edilir. Düğünlerde çeyrek altın yerine 2 gramlık altın bilezikler tercih edilebilir. Gramlara göre altın bileziklerin fiyatlarında da değişiklikler söz konusudur.

 

Altın Bileziklerde Ayar Nasıl Belirlenir?

 

Doğadan elde edildiği zaman saf hali 24 ayar olarak kabul edilen altın oldukça değerlidir. %100 saflık simgesi olan 24 rakamı yumuşak haldeki altının bir türüdür. Karıştırma oranlarına göre altın ayarında değişkenlikler meydana gelir. 22 ayar altın bilezikler %91,6 civarında saf altın içerir. Saflık dereceleri dışında altın bileziklerdeki işçiliğin kalitesi ve özellikleri de detaylı bir biçimde değerlendirilmelidir.

 

20 ayar altın bilezikler söz konusu olduğu zaman %83,3 oranında saf altın ortaya çıkar. 14 ayarlarda bu oranlar %58,5 saf altına kadar kendisini gösterir. Ayar sayısı düşmeye başladıkça işlenmiş altının içerisindeki saf altın oranının düştüğü simgelenir.

 

Saf altına ilave edilen madenlerin cinsi ve oranı renkli altınların elde edilmesini sağlar. Altının bilinen özel kendine has rengi sarıdır. Literatürde bu altın yeşil altın olarak geçer. 24 ayardan 22 ayara getirilmesi için %75 oranında gümüş ve %25 oranında bakır karışımı ortaya çıkar.

 

22 Ayar Bilezikler

 

Beyaz altın elde edebilmek için bilinenden farklı olarak nikel ve platin karışımından yararlanılması gerekir. Sarı altına karıştırılan gümüş ve bakırın oranları ters çevrildiği zaman rose altın veya pembe altın olarak nitelendirilen kırmızı altın ortaya çıkmış olur. Bu altın türlerinin her birinin kullanım alanı farklıdır.

 

Düğünler, özel günler ve yıldönümlerinde tercih edebileceğiniz altın bilezikler sevdiklerinize şık bir hediye verebilmenin mutluluğunu sizlere hissettirir. Altın bileziklerin gramı ile genişliğinin doğru orantılı olması zorunlu değildir. Bu noktada değişken fiyatlandırmalar ortaya çıkabilir.

 

En popüler seçenekler arasındaki 22 ayar bilezik çeşitleri için Altınbaş koleksiyonlarında yer alan seçeneklere göz atabilirsiniz. Birbirinden estetik seçeneklerin yer aldığı Altınbaş tasarımlarını ister kendiniz ister sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Böylelikle değerli bileziklere sahip olabilmenin ayrıcalığını en iyi şekilde hissedebilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ