2022’de İzlenmesi Gereken Şirketler

2022'de İzlenmesi Gereken Şirketler

2022’de İzlenmesi Gereken Şirketler
20 Ocak 2022, Perşembe günü, saat 15:45 'de eklendi.

Uzun vade ya da kısa vadede birikimlerini hisse senedi alarak değerlendirmek için yüzlerce şirket adı bulunuyor. 2021 yılı borsası küçük ve büyük yatırımcılar için oldukça hareketli geçerken, gözler 2022 yılının en çok izlenmesi gereken şirketlerine çevrildi. Son aylarda Türk lirasındaki hareketli dalgalanmalar yatırım yapmak için daha güçlü şirket arayışlarına neden oldu. Öne çıkan ve her geçen gün daha çok kazandırma potansiyeli olan hisse senetleri yatırımcılarında yakın markajı altında.

Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak İçin Doğru Zaman Mı?
Ekonomik anlamda günlük veri analizi yapan pek çok kişinin bile varsayımlar üzerine konuştuğu Borsa İstanbul' da işlem yapanlar için doğru zamanı saptamak oldukça güçtür. Şirketlerin kendi yatırımları ya da gördüğü arz talep neticesinde fiyatlanan hisse senetlerini yakından takip etmek yaklaşık olarak yatırım için doğru zamanın bulunmasına da yardımcı olacaktır. 2022 yılı çerçevesinde birçok yatırım şirketi en çok kazandıracak hisse senedi listesini yatırımcıları ile paylaşmaya başladı. KARSN, KRDMRD ve VESTEL öne çıkan şirketler arasında yer alıyor. Borsa İstanbul kapsamında yatırım şirketi seçerken yıl içerisindeki yükselen sektörleri de iyi analiz etmek gerekiyor. Döviz kurundaki artış haliyle ihracat yapan şirketlerin daha değerli pozisyonda olmasına neden oldu.

2022 Yılında Hangi Sektörler Daha Değerli Olacak?
Hisse senetleri isimlerini yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmek yerine 2022 yılına hangi sektörlerin Borsa'da parlayacağı en büyük merak konularından biri. Pandemi süreci ile birlikte gıda sektörü zaten büyük bir atılım gerçekleştirmiştir.  Yen yılda da bu yükselişi sürdürmesi öngörülen BIMAS ve CCOLA gibi gıda şirketlerinin yatırım yapılacak şirketlerin listesinde yer alması gereken isimlerdir. Gıda sektörünü en büyük ihtiyaçlardan biri olan enerji sektörü takip ediyor. Sadece ülkemizde değil, tüm Dünya'nın en önemli ihtiyaçlarından biri olan enerjiyi karşılayan şirketlerden AKSEN ve KONTR yine yakın takip altında tutulması gerekenler arasındadır.

En İyi Borsa Uygulaması Hangisidir?

Anlık borsa verilerine kolayca ulaşmak ve alım satım işlemlerini cep telefonu üzerinden gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar için çok sayıda uygulama bulunuyor. Ücretsiz bir şekilde hizmet veren sadece yapılan işlemlerden komisyon alan uygulamalar çok sayıda olduğu için kullanıcılar seçim yapmakta haliyle zorlanıyor. Kullanıcısı olunan yatırım şirketlerinin mobil uygulamaları da büyük ölçüde kullanım kolaylığı sağlayan ve çözüm odaklı hizmet veren uygulamalardır. Yatırımcıların en çok tercih ettiği Investing aynı zamanda kullanıcılar arasında fikir alışverişi ile etkileşiminde yüksek olduğu bir uygulamadır. Popülerliği ile yine en çok tercih edilen borsa uygulaması olarak Bigpara ve Foreks uygulamaları da öneriliyor. Kullanım kolaylığının mevcut olması yeni başlayanların alış satım işlerine daha kolay adapte olmalarına olanak sağlıyor. En iyi borsa uygulaması kullanarak sizde çok hızlı bir şekilkde borsa haberlerine ulaşabilirsiniz. Borsa gündeminde en hızlı yararlanmanın yoludur.,

2022 Yılında Borsa Yatırımcılarını Neler Bekliyor?
Yılın ilk aylarında enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Borsa İstanbul ve Dünya borsaları hakkındaki tüm beklentilerde yaklaşık olarak şekillenmeye başladı. Hisse bazlı yatırım tavsiyelerinin yanı sıra sektörel yaklaşımlarla ele alınan Borsa İstanbul birçok yatırımcının kazanırken, aynı anda pek çok kişinin de kaybettiği bir ortamdır.
Her yatırımcının tek isteği her zaman kazanan olmaktır. Risklerle dolu bir yer olan Borsa İstanbul, alım satım yaparken sıradan yatırım tavsiyeleri ile değil, ekonomik anlamda bazı haberlerin ve verilerin okunabilmesi ile başarıyı beraberinde getirmektedir. 2021 yılında döviz kurundaki ani yükseliş nedeniyle değer kaybeden Türk Lirası hakkındaki beklentiler ise uzun vadede değer kaybının olmayacağı yönünde. Kontrollü bir yükseliş söylentisi ile birlikte enflasyonun yılsonlarına doğru düşebileceği öngörüleri bulunuyor.

 

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ