Amerika’da Şirket Nasıl Kurulur?

Amerika'da Şirket Nasıl Kurulur?

Amerika’da Şirket Nasıl Kurulur?
10 Eylül 2021, Cuma günü, saat 16:00 'de eklendi.

 

Amerika'da ticarete atılmak isteyen kişilerin bilmesi gereken konulardan birisi de Amerika'da şirket kurmak için ne gibi adımlar atılması gerektiğidir. Şirket kuruluşu için Amerika'da bazı yasal süreçlerden geçmek gerekmektedir. Burada şirket kurmak isteyen kişi E-1, E-2 veya EB-5 vizelerinden herhangi birine mutlaka sahip olmalıdır. Öncelikli işlemlerden biri olarak bu düşünülebilir.

 

Ülkemizdeki ekonomik şartların her geçen gün daha da zorlu hale gelmesi ile birlikte yerli yatırımcı daha büyük kazançlar elde edebilmek için yatırımlarının yönünü değiştirmiştir ve yurtdışında şirket kurmak ile ilgili araştırmalar yapmaya başlamıştır. Elbette ki her yatırım için söz konusu olan ilk gereklilik sermayedir. Sermayeyi sağlayan yerli yatırımcı bazı yasal süreçleri yerine getirerek Amerika şirketlerinden biri haline gelebilmektedir.

 

Anonim Şirket Kurmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

 

Sermaye sahibi olan bir yatırımcının Amerika şirket kurmak aşamalarını gerçekleştirmesi için ihtiyacı olan şey şirket ismine karar vermek ve şirketin unvanını belirlemektir. Şirket ismi seçerken farklı olmasına ve aynı isimde başka bir markanın varlığını araştırma sorumluluğu ise şirket sahibine aittir. Ardından şirket yetkilendirme belgesi edinilmelidir. Bu aşamanın ardından şirketin tescil edilmesi gerekmektedir. Bu tescili şirketin bulunduğu eyaletten edinmek gerekmektedir.

 

Tüm bu adımların tamamlanmasının ardından Amerika'da şirketiniz resmen kurulmuş olmaktadır. Tescil işleminden sonra yapılması gereken en önemli işlerden biri olan kuruluş toplantısı gerçekleştirilmeli ve kuruluş belgeleri gerektiği şekilde tamamlanmalıdır.

 

Amerika'da Şirket Kurmak İçin Hangi Eyaletlerde Daha Çok Avantaj Bulunmaktadır?

 

Amerika'da şirket kurmak isteyen yabancı yatırımcıya destek sağlayan üç eyalet yer almaktadır. Bunlar Delaware, Wyoming ve Nevada eyaletleridir. Bu eyaletlerde kurulan şirketler için kurumsal eyalet gelir vergisi ödeme zorunluluğu yoktur. Bu da yatırımcı için çok cazip bir avantajdır. Şahıs şirketi kurma şansı bulunmaktadır. Ayrıca şirket sertifikası alma zorunluluğu yoktur. Şirket toplantıları bu eyaletlerde yapılmak zorunda değildir, dilenen her yerde şirket toplantıları gerçekleştirilebilir. Ayrıca şirket üyelerini, yönetici ve çalışanlarını eyalete bildirme zorunluluğu da bulunmamaktadır.
 

Yatırımcı için pek çok avantaj bulunan bu üç eyaletten birini tercih ederek şirket kurulumunu gerçekleştirebilir ve siz de hayallerinizin işine sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ