Havalı Tabanca Etkisi Ne Kadardır? Havalı Tabanca Zarar Verir mi?

Havalı Tabanca Etkisi Ne Kadardır? Havalı Tabanca Zarar Verir mi?

Havalı Tabanca Etkisi Ne Kadardır? Havalı Tabanca Zarar Verir mi?
25 Ağustos 2021, Çarşamba günü, saat 00:00 'de eklendi.

 

Atıcılık sporuna ve silahlara ilgi duyuyor ancak bu hobinizi en zararsız ürünlerle gerçekleştirmek istiyorsanız almanız gereken silah türü havalı tabancalar olacaktır. Dış görünüşü ile gerçek silahlara benzeyen ancak mekanizma yönüyle ateşli silahlardan ayrılan havalı tabancalar, doğru kullanıldığı taktirde oldukça zararsızdır. Bu yazımızda havalı tabanca zarar verir mi? Sorusunu cevaplandırıp havalı tabanca etkisi hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Havalı Tabanca Zarar Verir mi?

Evet havalı tabancanın zarar verme ihtimali bulunur. Ancak doğru kullanılırsa en güvenilir ve zararsız silah türüdür. Bir kere gerçek silahlar gibi barutlu mermi ateşlemez. Ayrıca bir ateşleme sistemi de bulunmaz. Havalı tabancalar, karbondioksit gazını sıkıştırarak gazdan meydana gelen itme kuvvetiyle ateş eder. Kendilerine has mermileri bulunur. Bu mermiler boncuğa benzer saçmalardır. Dolayısıyla havalı tabancalar zararsızdır. Fakat siz havalı tabanca ile çok yakın mesafeden bir canlıya ateş ederseniz tabi ki zarar verebilirsiniz. O yüzden havalı tabanca kullanırken kurallara uymalı, son derece dikkatli olmalısınız.

Havalı Tabanca Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zararsız bir atıcılık deneyimi yaşamak adına havalı tabanca almadan ve kullanmadan önce lütfen aşağıdaki şartları sağladığınızdan emin olun.

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Havalı tabancayı resmi bir av bayisinden almak
  • Yerleşim yerlerinde havalı tabanca kullanmamak
  • Havalı tabanca ile avlanmamak
  • Havalı tabanca ile yerleşim yerleri dışında sadece havalı tabanca hedeflerine ateş etmek

Bu şartları sağlarsanız havalı tabancanın zarar vermeyeceğini söyleyebiliriz.

Havalı Tabanca Nereden Alınır?

Gelelim merak edilen bir diğer konuya: Havalı tabanca nereden alınır? Havalı tabancayı izin belgesi olan resmi av bayilerinden almalısınız. Çünkü kullanabilmek ve taşımak için mutlaka satın aldığınızı gösteren faturaya sahip olmanız gerekir. Bizim önerimiz en kaliteli havalı tabancaları en uygun fiyatlarla satan resmi av malzemeleri satıcı Beyav.net olacaktır. Havalı tabanca fiyatları kategorisinden tüm havalı tabanca modellerine ulaşabilirsiniz.

Beyav'ı önermemizin en önemli sebeplerinden biri tabancanın yanında birçok hediye göndermeleri. Yedek şarjör, tabanca kılıfı, havalı tabanca hedefi ve daha birçok hediye aldığınız tabanca ile adresinize kadar geliyor.

Havalı Tabanca Etkisi

Havalı tabancalar gerçek silahlar kadar uzun menzilli ateş edemezler. Ancak yine de bazı havalı tabanca modelleri uzun mesafe ateş edebilir.  Ortalama olarak havalı tabancaların etkili menzilinin 15 – 30 metre aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ