Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları
22 Ocak 2022, C.tesi günü, saat 14:00 'de eklendi.

 

Hurda bakır fiyatları, her dönem belirlenen LME verilerine göre yenilenmektedir. Farklı kriterlere göre değişkenlik gösteren hurda bakır fiyatları, her dönem arz ve talep oranına göre yeniden hesaplanır. Dönemsel olarak atık popülasyonunun değişmesi ile hurdalar arasında bakır ürünlerin bulunması bazı durumlarda zorlaşabilmektedir. Bu durumlarda bakır fiyatlarında artış gözlenebilmektedir. İstanbul Hurdacı, İstanbul genelinde hurda sektörünün nabzını tutan firma olarak en uygun fiyatları sunmaktadır.

Hurda Bakır Nedir?

Hurda bakır, gündelik yaşamda karşılaştığımız birçok eşyada kullanılan aynı zamanda da metal olarak en pahalı ürünler arasında yer alan bir malzemedir. Bakır malzemesi ağırlıklı olarak elektronik cihazların içeriğinde kullanılabilmektedir. Kimyasal ve fiziksel özellikleri ile oldukça kullanışlı bir metal olan bakırın kullanım alanı ne kadar geniş olursa oldun her zaman için kıymetle ürünlerden biri olarak anılmaktadır. İletkenliği nedeni ile özellikle elektrikli araçlarda kullanılan bakır, hurda alanında da en çok arananlar arasındadır.

İstanbul Hurdacı Hurda Bakır Alımı

Hurda bakır malzemeler, en uygun fiyat seçenekleri ile firmamız tarafından alınarak geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Hayatın her alanında kullanılan birçok önemli eşyada bulunan bir metal olarak bakır, geri dönüşüm için en kullanışlı ürünlerden biridir. İstanbul Hurdacı farkıyla geri dönüşüme katkı sağlamak ve atıkları paraya çevirmek için en doğru tercih olacaktır.

Hurda Bakır Türleri

Hurda bakır ürünleri kullanım alanları ve kalitelerine göre değişkenlik göstermektedir. Hurda alım satımlarında sunulan fiyatlandırmalar da büyük ölçüde fiyatlar üzerinden belirlenir. İstanbul Hurdacı, bakır türlerinden büyük çoğunluğunu geri dönüşüm uygulamasına dâhil etmektedir. Hurda piyasasında aktif olarak işlem gören başlıca bakır türlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Kalın Yanık Bakır.
 • Bakır Talaşı
 • Tenekeci Bakırı
 • Kalıp Bakır.
 • Çatı Sacı
 • Tombak Bakır.
 • Ptt Yanığı
 • Bobin Bakır.

Hurda Bakır Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hurda bakır fiyatları, dönemsel olarak belirlenen LME (Londra Metal Borsası) verileri ile hesaplanır. Bu borsa sistemine gör piyasa üzerinde bir arz talep dengelemesi sağlanır. Bu hesaplamalar doğrultusunda çevresel atıklar arasında yer alan bakırın alım ve satım fiyatları da değişir. Borsa hesaplamalarının bölgesel yansımaları olmasına rağmen nadiren de olsa bazı durumlarda fiyat artışı arz artışıyla aynı döneme denk gelebilir. Ancak bunun dışında genellikle hurda bakır fiyatları hurdanın miktarı, kullanım alanı ve türüne göre değişkenlik gösterebilir.

Hurda Bakır Fiyat Listesi 2022

Hurda bakır fiyatları dönemsel olarak belirlenen unsurlara göre değişkenlik gösterebilir. İstanbul Hurdacı, LME bakır fiyat uygulaması ile fiyat belirlemesi yapar. Bu durumda İstanbul Hurdacı tarafından verilen hurda bakır fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Kırkambar bakır hurdası fiyatı:                 113,20 TL/Kg
 • TTR kırma bakır hurdası fiyatı:                 126,00 TL/Kg
 • Klima borusu bakır fiyatı:                           115,80 TL/Kg
 • Bakır talaş hurdası fiyatı:                            90,00 TL/Kg
 • Lama bakır hurdası fiyatı:                           120,10 TL/Kg
 • Soyma bakır hurda fiyatı:                           126,20 TL/Kg

İstanbul Hurdacı, geri dönüşümün en kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerini sunmaktadır. En uygun fiyat ve hizmet anlayışı için dilediğiniz zaman firmaya ulaşabilirsiniz.

İstanbul-hurdaci.com

 

Title – Hurda Fiyatları (Hurda Bakır Alımı)

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ