Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılır?
28 Haziran 2022, Salı günü, saat 12:00 'de eklendi.

 

Saç ekimi, saç derisinin kellikten muzdarip bir bölgesinde sağlıklı saçların yeniden üretilmesini sağlayan cerrahi bir tekniktir. Size prosedürün nasıl olduğunu, ne kadar bakım gerektirdiğini ve sonuçların ne zaman fark edildiğini anlatıyoruz.

Saç ekimine hazırlanmadan önceki ilk adım, saçınızı ve saç derinizi iyice dezenfekte etmek için bir gün önce özel bir şampuanla saçınızı yıkamanızdır. Daha sonra işlemden en az altı saat önce oruç tutmanız gerekecek ve ertesi sabah kahvaltı yerine hafif bir akşam yemeği yeterli olacaktır. Evde önceden herhangi bir ilaç almak gerekli değildir.

Genel olarak, aldığınız tüm ilaçları doktorunuza söylemelisiniz ve hangilerini ve hangilerini durduracağına o karar verecektir. Önceki günlerde pıhtılaşma önleyici ilaçlar (aspirin veya ibuprofen gibi) almamalı ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Saç ekimi istanbul ile mükemmel sonuçlar elde edilir.

Saç Ektirme Operasyonu

Müdahalenin yaklaşık 5-6 saat sürdüğünü unutmamalısınız. Muhtemelen bütün bir sabahı veya öğleden sonrayı sizin için yapmaları için ayırmalısınız. Uzun zaman alan basit bir tekniktir ancak foliküler ünitelerin işlenmesi genellikle uzun zaman alır. Saç ekimi kabul gerektirmez. Ayakta tedavi bazında yapılır, böylece kendi başınıza ve aynı gün kliniğe gelip gidebilirsiniz. Herhangi bir önemli hastalığı tespit etmek için nakilden birkaç gün önce bir kan testi yeterlidir. En uygun saç ekimi fiyatları İstanbul'dadır.

Saç Ektirme Operasyonu Öncesi Yapılması Gerekenler

Bir refakatçi getirmeniz tavsiye edilir. Nakil için, işlem boyunca sizi rahat ve sakin tutmak için lokal anestezi ve oral anksiyolitikler kullanılır. Ancak sonrasında biraz baş dönmesi hissetmeniz ve araba kullanmamayı veya eve yalnız gitmemeyi seçmeniz normaldir. Genellikle nakli yapan doktorun tüm belgeleri yanındadır. Bu belgeler tıbbi geçmişinizi, alopesi türünü, gelişimini ve daha önce herhangi bir tedavi kullanıp kullanmadığınızı içermelidir. Müdahaleden önce, uygulanacak tekniği kabul ettiğinize ve potansiyel risklerin farkında olduğunuza dair bilgilendirilmiş bir onay imzalayacaksınız.

Kliniğe geldiğinizde ameliyathaneye uygun rahat bir önlük giymeniz istenecektir. İşlem başlamadan önce, nakil sırasında rahatınız için bir doz antibiyotik ve bir anksiyolitik alacaksınız. Ameliyathaneye girecek ve işleme başlamak için rahat bir pozisyona getirileceksiniz.

Saç Ekimi Prosedürü: Epilasyon Teknikleri

İlk bölüm, genellikle boyun bölgesindeki alopesi tarafından korunan ağdadan oluşacaktır, bu nedenle hafifçe karnınızın üzerine yatacaksınız. Köklerin alınacağı ideal bölge seçilir ve minimum 1 milimetre uzunluk bırakılarak elektrikli makine ile tıraş edilir. Yerleştirme sırasında boyun bölgesi ince bir iğne ile uyuşturulur, birkaç saniye hafif bir batma hissedebilirsiniz. Anesteziden sonra folikülleri çıkarmanın iki yolu vardır:

Strip tekniği veya FUSS (Foliküler Ünite Strip Cerrahisi): Saç derisindeki tüm saçlarla birlikte bir deri şeridi alınmasından oluşur. Bu teknikle aynı anda yüzlerce saç köküne ulaşılır ve traş edilmiş alan kalmaz. Yara izi görünmüyor, ancak gelecekte kafasını tıraş etmeye karar vermesi dışında sorun olmaz. Şerit çıkarıldıktan sonra profesyonel bir ekip, kökleri içerdikleri saç sayısına (1, 2, 3 vb.) göre tek tek böler.

 

FUE Tekniği (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

Boyundan tek tek saç köklerinin çok hassas milimetrik bir aletle çıkarılması işlemidir. Teknik, şeritten daha zahmetlidir ve alınabilecek maksimum folikül sayısına saygı duyulursa iz bırakmaz. Boyun bölgesinde az ya da çok geniş bir alan vardır ve tekrar ortaya çıkması birkaç gün sürer.

Robotik teknik: Foliküler ünitelerin daha hızlı çıkarılmasını sağlayan robot yardımlı FUE tekniğinden oluşur.

Kökler alınıp içerdikleri saç miktarına göre bölündükten sonra alopesi olan bölgeye ekilir. 3 veya 4 kıldan fazla olan kökler daha fazla saç yoğunluğu istenen bölgeye, geçiş bölgesinde 2 kıl ve tek kıl olan kökler saçın başlangıç çizgisine yerleştirilir).

Bunları implante etmek için, kafa derisinin altına büyük miktarda sıvı enjekte etmekten, genişleyen ve milimetrik cımbızla hassas bir şekilde yerleştirilen foliküllerin geçişine izin veren milimetrik kesimler yapmaktan oluşan hacim kazandırıcı bir anestetik kullanılacaktır.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ