75 yaşındaki Hanım nine bozkırın ortasında nar yetiştirdi

Konya'nın Kulu ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Hanım Yıldız, bozkırın ortasındaki evinin bahçesinde nar yetiştirmeyi başardı.

75 yaşındaki Hanım nine bozkırın ortasında nar yetiştirdi
19 Ekim 2021, Salı günü, saat 13:31 'de eklendi.
Kulu ilçesinden yaklaşık 5 yıl önce Adıyaman iline torununun düğünü için giden Hanım Yıldız, burada gördüğü nar ağaçlarından etkilenerek bir fidan alıp Konya'nın Kulu ilçesine getirdi. Bahçesine diktiği nar fidanına gözü gibi bakan Yıldız'ın ağacı bu yıl meyve vermeye başladı.

Yıldız, bahçesinde elma, armut, ceviz, kayısı, kiraz, vişne gibi meyveler yanı sıra tavuk, horoz, kaz'da yetiştiriyor. 

KONTV Kulu Muhabiri Ertan Özkök'e konuşan Hanım Yıldız, ‘' Adıyaman'a biz düğüne gittik. Baktım onların bahçesinde güzel güzel narlar var. Bende kendi kendime dedim bir fidanı alıp Konya'nın Kulu ilçesindeki bahçeme dikeyim. Bahçeme diktim. Bayağı 5 sene oldu. Ben hizmet ettim, baktım, böyle büyüttüm. Bu senede böyle güzel nar çıktı. Komşuya dağıtırım. Kendim yemem ama ikram ederim, dağıtırım. 

'Nar fidanı alıp dikeceğim'

Bundan sonra nar ağacı böyle tutuyorsa ve nar ağacı çıkıyorsa dikeceğim. Adıyaman'dan getiririm onlar zaten bizim hısımlarımız, torunlarım var oradan gelin getirdik. Bahçemiz büyük ben tekrar getiririm. Maşallah bu yıl nar tuttu ve çok güzel oldu. " dedi.

Türkiye'de genellikle kış mevsiminde tüketilen nar bölge olarak ise üretimi Akdeniz, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yapılmaktadır.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ