Yeni Eve Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenmeli ve Taşınmalıdır?

Yeni Eve Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenmeli ve Taşınmalıdır?

Yeni Eve Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenmeli ve Taşınmalıdır?
14 Haziran 2022, Salı günü, saat 15:00 'de eklendi.

 

Yeni bir eve taşınmak istisnasız herkes için heyecan verici oluyor. Ancak bu heyecanın içerisinde az da olsa stres barındırdığı da bir gerçek! Nedeni ise taşınırken bazı eşyaların zarar görebileceği endişesidir. Mobilyalar çoğunlukla demonte hale getirilir ve parçalar halinde taşınır. Yeni evde de yeniden montajlanır ve kullanıma hazır hale gelir. Ancak beyaz eşyalar için böyle bir durum söz konusu olamıyor.

İşte bu nedenle beyaz eşyaların zarar görmeden taşınmasını sağlamak biraz daha özen ve dikkat gerektiriyor. Öncelikle tüm beyaz eşyaların özel ambalajlarla paketlenmesi gerekir. Paketleme öncesinde köşe bölümlerine sünger ya da karton gibi malzemeler yerleştirilir. Bu sayede özellikle köşe kısımlarının herhangi bir çarpma durumunda zarar görmesini önlemek de mümkün hale gelir. Özel paketleme ambalajları da beyaz eşyaların sürtünmesi gibi durumlarda çizilmesi olasılığını ortadan kaldırıyor. Herhangi bir hasar olmadan taşınmasını bu şekilde sağlamak gerekiyor.

Buzdolapları, taşınma sırasında en çok zorlayan beyaz eşyadır. Hem ölçülerinin büyük olması hem de ağır olması, buzdolaplarının taşınmasını sıkıntıya sokuyor. Buzdolabını taşınacağınız günden 1 gün önce fişini çekin. Çünkü temizlenmesi için öncelikle iç bölümünün de oda ısısına gelmesi gerekiyor. Ardından tüm raflarını çıkarmalısınız. Raflar ayrı olarak paketlenmelidir. Bazı buzdolabı modellerinin kapılardan geçmesi mümkün olmuyor. Bu durumda kapağının da çıkarılmasına ihtiyaç olacaktır. Kapak yeni eve ayrı olarak paketlenerek taşınır ve montajı yapılır. Bu sayede her ne kadar ölçüleri büyük olsa da buzdolabı gibi beyaz eşyaların da problemsiz bir şekilde taşınması mümkün olabiliyor.

Profesyonel Nakliyat Firmasıyla Anlaşın!

Sadece beyaz eşyaların değil tüm eşyalarınızın herhangi bir zarar görmeden taşınması için profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşmanızda fayda var. Elbette profesyonel firmalar evden eve nakliyat sürecini kolaylaştırmak noktasında en doğru tercih olacaktır. Rahat Taşın internet sitesine tıkladığınızda profesyonel bir nakliyat firması ile anlaşmanız gayet kolay olacak. Sabit fiyat garantisi sunulduğundan süreç esnasında sürpriz ücretlerle karşılaşma sorunu da yaşanmıyor. Hemen internet sitesine tıklayarak sizin için de sabit fiyat hesaplamasının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ