Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

“GARO PAYLAN”MALI

27 Nisan 2022, Çarşamba günü eklendi.

Garo diye bir terbiyesiz "demokratik bir ortam, hoşgörülü bir Millet” bulmuş.

Bu Milletten hem maaş alıyor, hem de utanmadan, sıkılmadan ağzının salyasını akıtıyor.

Ermenistan Parlementosu'nda 1 Türk ve/veya Azeri milletvekilinin "Ermenilerin Türklere yaptığı soykırım tanınsın” diye bir yasa teklifi verildiğini/verilebileceğini düşünebiliyor musunuz?

Değil böyle bir şeye, meclislerine bir Türk milletvekilinin girmesine bile tahammül edemezler.

Gerzek Garo, yüzbinlerce Ermeni'nin 1. sınıf vatandaş olduğu, hatta Milletvekili olabildiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Meclisine "soykırım tanınsın” diye yasa teklifi verebiliyor. Vay be!

"HDP kapatılmamalı, toplumun önemli bir kesiminden oy alıyor, seçmen tercihine saygı duyulmalı, birlikte barış içinde yaşamak için herkes kendini açıkça ve rahatça ifade etmeli, her sorun Mecliste çözülmeli” gibi gerekçeler üreterek HDP'yi aklamaya çalışan entelektüel (!) aydınlar (!); Şimdi anladınız mı?

HDP ve vekillerinin kendilerine oy veren vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek, toplumsal barışa katkı sunmak ve ülke meseleleriyle alakalı çözüm üretmek gibi bir dertleri yok. Hiçbir zaman da olmadı.

Onlar, huzur ve barış istiyoruz diyorlar! Ama gerçekte sürekli gerilim istiyorlar, sürekli kavga istiyorlar, sürekli çatışma istiyorlar, bunun için her şeyi yapıyor, her yolu deniyor, her yarayı kaşıyorlar.

HDP'ye oy veren seçmenler böyle bir şey istemediğine göre, demek ki bunu onlardan başka birileri istiyor. HDP'nin "küresel güçlerin Türkiye'yi bölmek, dizayn etmek için kullandığı bir piyon olduğunu ve ülkemiz üzerinde HDP kılıflı bir oyun oynandığını” görmeyen var mı?

Varsa ya aptaldır, ya haindir ya da eşektir.

Ulan Garo, verdiğin önergenin kabul edilmeyeceğini bilmiyor musun? Pekâlâ biliyorsun.

Demek ki, niyetin bir yerlere mesaj vermek, sahiplerini mutlu etmek.

Sana verilen toplumun sinir uçlarına dokunma görevini yerine getirmek.

Nihayetinde herkes aslına çekiyor. Yani "katranı kaynatınca şeker” olmuyor!

Adı Ermenice garabetin kısaltılmışı "Garo"dan garabetten başka bir şey beklenemezdi zaten.

Bugün gelinen noktada toplumun kahir ekseriyeti, "HDP'nin siyaset yapmasının artık toplumu daha fazla ayrıştıracağını, çoğu Kürt kökenli olmayan siyasetçilerle bir yere varılamayacağını” düşünüyor.

Ha! Bir de şu Sezgin denen gerzek var. O da "kötülüğün miladı” gibi boyundan büyük laflar etmiş. Bak Sezgin! Bu Milletin kafası bir atarsa vallahi Tanrıkulu (Allah yarattı) falan dinlemez.

Acilen Paylan'ın ve Tanrıkulu'nun dokunulmazlıkları kaldırılmalı, en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar. Yani Garo güzelce bir paylanmalı, Sezgin'e de Tanrıkulu, Allah yarattı da denmemelidir.


HDP'nin tutumu belli. Ama CHP, kendi milletvekili Tanrıkulu'nu partiden ihraç etmezse hiç iktidara falan da talip olmasın. Seçmen bunları bir yere yazar ve günü geldiğinde cezayı keser.

Bu Milletin sinir uçlarına dokunmayın! Değilse bu Millet Garo'ya ve O'nun gibilere gereken dersi vermeyi de çok iyi bilir.

Bak Garo! Bak Sezgin! "Yumuşak başlı isek kim demiş uysal koyunuz, kesilir belki amma çekmeye gelmez boynumuz..."

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ