Bilgehane hafızlık öğrencileriyle buluşan Başkan Altay: “Bu güzellik en çok Konya’ya yakışıyor”

 Bilgehane hafızlık öğrencileriyle buluşan Başkan Altay: “Bu güzellik en çok Konya’ya yakışıyor”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehanede hafızlık hazırlık eğitimine katılarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle bir araya geldi. Çocuklara bisiklet hediye eden Başkan Altay, “Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet hediye ediyoruz ama biliyoruz ki hediyenin büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak. Değerli ailelere böyle güzel bir imkanı çocuklarına sunduğu ve bu yolu bizimle yürüdüğü için teşekkür ediyorum. Bu güzellik en çok Konya’ya yakışıyor” dedi. İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Başkan Atay, “Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir nesil yetiştirmek. Aynı zamanda diğer bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize faydalı insanlar olmalarını sağlamak. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir araya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir nesil olsunlar diye dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehanede hafızlık hazırlık eğitimi alarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle buluştu.

Büyükşehir Taş Bina'da düzenlenen programda çocuklara hitap eden Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları işlerin en önemlilerinden birisinin de çocuklarla ilgili hayata geçirdikleri projeler olduğunu ifade etti. 

"BİLGEHANELER KONYA'NIN EN ÖNEMLİ MARKALARINDAN BİRİSİ HALİNE GELDİ”

Bilgehanelerin Konya'nın en önemli markalarından birisi haline geldiğini kaydeden Başkan Altay şöyle devam etti:

"Bilgehanelerin de bizim için en kıymetli eğitimi hafızlık hazırlık kursları. Neredeyse yüzde yüze yakın bir başarıya ulaşmak üzereyiz. Bu sene 251 çocuğumuz kursa katılmış, 249 başarı elde edildi. İnşallah sayıların artmasını temenni ediyoruz. Bu imkanı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Geçmişte ne zorluklar içerisinde bu hizmetler yürütülüyordu. Bugün elhamdülillah çocuklarımız okul eğitimlerini görürken bir taraftan da hafızlıklarını tamamlıyor. İnşallah sizlerin hafızlıklarınızı tamamladığınızı da görmek nasip olsun.”

BAŞKAN ALTAY HAFIZLIK EĞİTİMİNDE AİLELERE BÜYÜK GÖREV DÜŞTÜĞÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Hafızlık eğitimi konusunda ailelere çok büyük bir görev düştüğüne işaret eden Başkan Altay, "Çünkü özellikle anneler hafızlık konusunda çocukların en güzel hocası. Bu dönemde hafızlık okuluna başlayan çocuklarımızın hafızlıklarını yapmaya başladıkları dönemde de Bilgehanelerimizde destek kurslarımızı vermeye devam edeceğiz. Onun için yolculuğa birlikte devam etmeyi arzu ediyoruz. Peygamber Efendimiz; ‘Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretendir' diyor. İnşallah bu çocuklarımız hepimize şefaatçi olsun” ifadelerini kullandı.

"İSRAİL'İN ZULMÜNÜ ÖNLEMENİN YOLU İMANLI BİR NESİL YETİŞTİRMEK”

Dünyanın içinden geçtiği duruma da değinerek İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Başkan Atay, "Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir nesil yetiştirmek. Aynı zamanda diğer bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize faydalı insanlar olmalarını sağlamak. Bu okullar bunun için çok önemli bir fırsat. Okulların yapımında emeği geçen hayırseverlere, Milli Eğitim'de çalışan hocalarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir araya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir nesil olsunlar diye dua ediyoruz. Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet hediye ediyoruz ama biliyoruz ki hediyenin büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak. Değerli ailelere böyle güzel bir imkanı çocuklarına sunduğu ve bu yolu bizimle yürüdüğü için teşekkür ediyorum. Bu güzellik en çok Konya'ya yakışıyor. İyi ki bu şehirde yaşıyoruz. Hz. Mevlana'nın kurbunda, Selçuklu'nun darülmülkünde Rabbim böyle güzel hizmetler yapmayı sizlerin desteğiyle bizlere nasip etti. Ne kadar şükretsek azdır. Rabbim birlik, beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİM MERKEZİ: BİLGEHANELER

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Atabey Gençlik Projesi çatısı altında şehrin çocuklarına hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor.

(Selman Kaya)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. Yeni Konya WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”