“Kampüste Filistin Nöbeti” eyleminin ikinci durağı Selçuk Üniversitesi oldu

- Güncelleme Tarihi:

 “Kampüste Filistin Nöbeti” eyleminin ikinci durağı Selçuk Üniversitesi oldu
ABD ve şirketlerin soykırımcı Siyonistlere verdiği desteği kesmesi için devam eden protesto gösterilerinde Amerikan polisi tarafından öğrencilere ve akademisyenlere uygulanan orantısız güce karşı Genç Hareket Konya Selçuk Üniversitesi kampüsü Keykubat Köşkü önünde 30 Nisan 2024’te gün boyu nöbet tuttu.

Selçuk Üniversitesi'nden akademisyen ve öğrencilerin katıldığı protesto gösterilerinde Filistin'e özgürlük sloganları atıldı ve ABD'deki direniş selamlandı.


Pazartesi günü Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde başlayan eylemlerin Konya'daki diğer üniversitelerde de gerçekleştirileceği bildirildi. 


Pazartesi günü Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi'nde gerçekleştirilen protestolara Rektör Cem Zorlu, akademisyenler ve öğrenciler katılmıştı.


Öncelikle Filistin'deki cihadı ve ABD'deki üniversite protestolarını selamlayan Genç Hareket Konya Başkanı Sami Açış basın açıklamasında şunları söyledi:


7 Ekim'de İzzetli direnişin başlattığı Aksa Tufanı küresel çapta karşılık bulmaya devam ediyor. Filistin halkının izzetli direnişi tüm dünyada küllenmiş özgürlük Umutlarını harlıyor, onlara umudu yeniden müjdeliyor. Kafirlerin ipliğini pazara çıkarıyor, katilleri apaçık gösteriyor, soykırımcıları tüm dünyada küçük düşürüyor. Aksa tufanı göstermiştir ki Gazze işgal altında değildir, Gazze hariç tüm dünya Siyonistlerin işgali altındadır. Yine aksa tufanı göstermiştir ki Siyonist çete ve ortakları fonladıkları kiralık kalemlere ve medya araçlarına, satın aldıkları siyasetçi ve devletlere rağmen küresel tufanın önüne geçemiyor, işledikleri suçları gizleyemiyorlar. Aksa tufanının bereketi dünyanın her köşesinden insanların ruhlarını harekete geçiriyor, ölü bedenlerin üstündeki toprağı süpürüyor, rehavete düşmüş Müslüman kalplere diriliş muştusu oluyor. Bugün Amerika'da ülkedeki birçok üniversiteye yayılmış direniş, Amerikan emperyalizminin suç ortaklığını lanetliyor ve Siyonizm putu en güçlü olduğu Amerika'da dahi yerle bir ediliyor. Bugün Amerika'da yükselen direniş ülke sathında ve dünyada birçok üniversiteye yayılıyor. Türkiye'de ise üniversitemiz ve diğer birçok üniversite basın açıklamalarıyla soykırımı lanetliyor. Bizler başta Columbia Üniversitesi olmak üzere Amerika'nın birçok üniversitesine yayılmış protestoları ve direnişçi tüm gençleri Konya'dan, Necmettin Erbakan Üniversitesinden selamlıyoruz. Amerikan emperyalizmine direnen gençlerin tufanının bereketi olarak İslam'ın diriltici muştusuyla şereflenmeleri için Allah'a dua ediyoruz. Türkiye'deki tüm üniversite gençlerini bu tufanının bereketinden faydalanmaya, ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Ayağa kalkın! Siyonizm'i ve ortaklarını lanetleyin! İzzetli kassam mücahidlerine selam gönderin. Bizler genç hareket Konya olarak bu hafta içinde Konya'daki tüm üniversitelerde eylemlerimizi sürdüreceğimizi ve üç büyük üniversitede kalıcı eylemler planladığımızı buradan ilan ediyoruz. Bizler inanıyoruz ki tüm dünyayı sarmış olan Aksa tufanı diriltici rüzgarıyla Siyonizm putunu yerle bir edecektir.  Bizler inanıyoruz ki Gazze'deki izzetli cihad tüm dünyaya kurtuluş umudu olacaktır. Biz inanıyoruz ki küfrün sonu rabbine imam etmiş gençlerin eliyle gelecektir. Yaşasın Küresel İntifada!

 

Kaynak: Haber Merkezi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. Yeni Konya WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
 • M
  Mehmet
  51 gün önce

  Bravo gençlerimize tepkilerini ortaya koymaları çok güzel yoksa bir Amerika kadar olamadık diyecektik.Allah Filistinlilerin yardımcıları olsun.

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
BENZER HABERLER