Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Benzine 15 kuruş zam! İşte Konya fiyatı Benzine 15 kuruş zam! İşte Konya fiyatı

Benzinin litre fiyatına, bu gece yarısından geçerli olmak üzere 15 kuruş zam yapıldı. Konya'da benzinin litre fiyatı bu zamla 5,85 lira oldu.

Altunyaldız: Türkiye kendisine güvenen herkese kazandırdı Altunyaldız: Türkiye kendisine güvenen herkese kazandırdı

AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, Türkiye'nin bugüne kadar ülkesine gelip yatırım yapan hiçbir uluslararası şirketi yarı yolda bırakmadığını, hep kazandırdığını söyledi.

Tüketici güven endeksi azaldı Tüketici güven endeksi azaldı

Tüketici güven endeksi, mart ayında şubat ayına kıyasla yüzde 1,3 azaldı.

Turkish Cargo 1,5 milyon canlı çipurayı Umman'a taşıdı Turkish Cargo 1,5 milyon canlı çipurayı Umman'a taşıdı

Dünyanın 121 ülkesine hava kargo taşımacılığı yapan Turkish Cargo, 1,5 milyon yavru çipurayı, balıkların su altında ihtiyaç duydukları ortamı bulutların üzerinde sağlayarak, İzmir'den Umman'ın başkenti Maskat'a nakletti.

TAI'yi ihracat uçurdu TAI'yi ihracat uçurdu

Türk sanayisinin yüksek teknoloji merkezlerinden Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, geçen yıl yakaladığı ihracat başarısıyla dikkati çekti.

TürkAkım'da herhangi bir gecikme öngörülmüyor TürkAkım'da herhangi bir gecikme öngörülmüyor

Allseas'in TürkAkım doğalgaz boru hattından sorumlu proje müdürü Smit, projede şu ana kadar bir gecikme yaşanmadığını ve yaşanmasını da beklemediklerini söyledi.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsası'nda ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,017-1,091 liradan satıldı.

Nadasa bırakılan tarım arazileri üretime kazandırılacak
Nadasa bırakılan tarım arazileri üretime kazandırılacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Sözleşmeli üretim modelinin esas alındığı projeyle, ülkemizdeki yaklaşık 4 milyon hektara ulaşan nadas alanlarını tarımsal üretime kazandırmayı ve bu alanlarda ilk etapta arz açığı olan baklagil üretiminin artırılmasını hedefliyoruz" dedi.

Küresel piyasalar Fed öncesi negatif seyrediyor Küresel piyasalar Fed öncesi negatif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün başlayacak toplantısı öncesinde dalgalı bir seyir izlerken, teknoloji hisselerindeki sert düşüşler ve siyasi gelişmeler takip ediliyor.

Benzine 15 kuruş zam geliyor
Benzine 15 kuruş zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 15 kuruş zam bekleniyor.

Zeybekci'den Rusya'ya 'şirket kısıtlaması' mesajı Zeybekci'den Rusya'ya 'şirket kısıtlaması' mesajı

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Rusya'nın, domates ihraç edecek firmalara getirdiği sayı kısıtlamasına ilişkin, "Şirket sayısının sınırlanmasına kesinlikle karşıyız. Gerekirse biz de aynısını yaparız." dedi.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,022-1,121 liradan satıldı.

 Emekliler ek ödemenin yükseltilmesini istiyor
Emekliler ek ödemenin yükseltilmesini istiyor

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, vergi iadesi sistemi yerine emekliler için getirilen ek ödeme uygulamasındaki oranın yüzde 4-5 olduğuna işaret ederek, "Emeklilerimiz vergi yükünü omuzlarında hissetmektedir. Bu yükün azaltılması vergi iadesi yerine getirilen ek ödeme oranlarının yüzde 8-9'a yükseltilmesiyle bir miktar mümkündür." dedi.

 TZOB'dan TZOB'dan "patates tüketelim" çağrısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Niğde ve Nevşehir'de depolarda 350-400 bin ton patatesin alıcı beklediğini belirterek, "patates tüketelim" çağrısında bulundu.

 Türk şirket Kuveyt'i ABD'ye bağlayacak
Türk şirket Kuveyt'i ABD'ye bağlayacak

Cengiz Holding Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Mafa, inşaatını tamamlamak üzere oldukları Kuveyt Uluslararası Havalimanı'nın yeni terminal binasını mayıs ayı içinde Kuveytli yetkililere teslim edeceklerini belirterek, "Kuveyt Uluslararası Havalimanı'ndan uluslararası uçuş standartları gereği ABD'ye uçuş yapılamıyor. Yeni terminal binasını teslim ettiğimizde Kuveyt'ten ABD'ye seferlerin düzenlenmesinin önünde bir engel kalmayacak.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ