Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

 Bakan Selçuk'tan kıdem tazminatı açıklaması Bakan Selçuk'tan kıdem tazminatı açıklaması

Bakan Selçuk, kıdem tazminatına ilişkin "En çok önem verdiğimiz husus, tüm tarafların görüşleri ve değerlendirmelerinin sürece dahil edilecek olması." dedi.

Gram altında son durum
Gram altında son durum

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 236,7 lira seviyesinde dengelendi.

Bu hafta 11 film vizyona girecek
Bu hafta 11 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 11 film vizyona girecek.

İnşaat demirinde gümrük vergisi düzenlemesi
İnşaat demirinde gümrük vergisi düzenlemesi

İnşaat demiri ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranı Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi olmayan ülkeler için yüzde 10'dan yüzde 30'a yükseltildi.

Tarım Sigortaları Havuzu'na hasar fazlası desteği
Tarım Sigortaları Havuzu'na hasar fazlası desteği

Tarım Sigortaları Havuzu'na, devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası desteğine ilişkin prim oranları belirendi.

İktisadi krizlere karşı İktisadi krizlere karşı "mudarebe" önerisi

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Çizakça, mudarebe sisteminin İslami finansta kar paylaşımı esasına dayanan emek-sermaye ortaklığı olduğunu belirterek, girişimcilerin mudarebeyi tercih etmesiyle İslam ekonomisinin gelecekte katkısının artabileceğini söyledi.

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: Teşviklerden istifade etme oranı yüzde 46,7 İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: Teşviklerden istifade etme oranı yüzde 46,7

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Kadınlara, gençlere, engellilere, toplumun her kesimine, sektörel anlamda ilave istihdam teşvikinde farkındalığımız söz konusu. Türkiye'de, bu teşviklerden haberdar olma ve istifade etme oranı yüzde 46,7." dedi.

 Derbent'te kadınlar da çilek üretecek
Derbent'te kadınlar da çilek üretecek

Derbent ilçesinde yaşayan 15 kadın, başlatılan projeyle çilek üretimine dahil olacak.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,397-1,445 liradan satıldı.

Çalışma hayatının değişmeyen gündemi: Kıdem tazminatı Çalışma hayatının değişmeyen gündemi: Kıdem tazminatı

Kıdem tazminatı, yeni sisteme geçilmesi, işçilerin hak kaybı olmaması, işverenlerin ise maliyetlerinin düşürülmesi denklemiyle çalışma hayatının değişmeyen gündemi olmaya devam ediyor. Hükümetin Yeni Ekonomi Programı'nda da yer alan kıdem tazminatı, yaklaşık 14 milyon sigortalı çalışan ile binlerce işvereni doğrudan ilgilendiriyor.

Türkiye genelinde 105 bin konut satıldı Türkiye genelinde 105 bin konut satıldı

Türkiye genelinde mart ayında 105 bin 46 konut satışı gerçekleştirildi. Martta satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 33,9 artarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,3 geriledi.

Patateste Patateste "sıfır gümrük vergisi" uygulaması uzatıldı

Patates ithalatında 20 Nisan itibarıyla süresi dolacak "sıfır gümrük vergisi" uygulaması, 31 Mayıs'a kadar devam edecek.

'Hedefimiz ABD ile ticaret hacmimizi 75 milyar dolara çıkarmak' 'Hedefimiz ABD ile ticaret hacmimizi 75 milyar dolara çıkarmak'

Ticaret Bakanı Pekcan, "(ABD ile Türkiye arasında) Ticaret hacmimiz 20,7 milyar dolar, hedefimiz bunu 75 milyar dolara çıkarmak. Dolayısıyla her sektöre ve ürüne odaklanacağız." dedi.

Bakan Varank sanayi üretim verilerini değerlendirdi
 Bakan Varank sanayi üretim verilerini değerlendirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi üretiminin şubatta bir önceki aya göre yüzde 1,3 artarak aylık bazda olumlu eğilimini sürdürdüğünü belirterek, "Hedefimiz daimi üretim artışları ve katma değerli üretimle büyümek, yıllık bazda tekrar pozitif rakamları yakalamak." ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: En fazla tarım arazisini Konya kiraladı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: En fazla tarım arazisini Konya kiraladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Emlak Genel Müdürlüğünce, Hazineye ait tarım arazilerinin, tarımsal amaçlı kullanılması için 350 milyon metrekare taşınmazın kiralandığını, 32 bin vatandaşın kira sözleşmelerini imzaladığını bildirdi. Kurum, en çok kiralama yapılan ilin 46,7 milyon metrekare ile Konya olduğunu açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ