Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Elektriğe 3 ay zam yok Elektriğe 3 ay zam yok

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca, bu yılın Temmuz-Eylül aylarını kapsayan 3 aylık döneminde perakende elektrik fiyatlarında artış olmayacağı açıklandı.

Konya'da hububat fiyatları  Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,160 liradan satıldı.

 'Yeniden yapılandırmada son gün' uyarısı 'Yeniden yapılandırmada son gün' uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Bu tarihi bir fırsattır. Her esnaf ve sanatkar 30 Haziran'ı milat kabul etmeli ve bu tarihi kaçırmadan yapılandırmasını mutlaka yapmalıdır." dedi.

Bu bölgede arsa fiyatları 20 kat arttı Bu bölgede arsa fiyatları 20 kat arttı

1915 Çanakkale Köprüsü son üç yılda bölgedeki arsa fiyatlarını 20 kata, konut ücretlerini ise 4 kata varan oranlarda artırdı.

Tarım Bakanı Çelik: Et ithalatında üretici mağduriyetine asla müsaade edilmeyecek  Tarım Bakanı Çelik: Et ithalatında üretici mağduriyetine asla müsaade edilmeyecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Hiçbir üreticimizin endişe etmesine gerek yok. Kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı, Bakanlığımızın yetkisi ve kontrolü çerçevesinde yürütülecek." ifadesini kullandı.

Memurlar 3 Temmuz'u bekliyor Memurlar 3 Temmuz'u bekliyor

Toplu sözleşmeye göre, yılın ikinci yarısında yüzde 4 zam alacak devlet memurları ve emeklilerin gözü, enflasyon farkı için ilk 6 aylık enflasyonun belli olacağı 3 Temmuz Pazartesi gününe çevrildi.

Borsa tüm zamanların rekoruyla açıldı Borsa tüm zamanların rekoruyla açıldı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,30 yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.916,76 puandan başladı.

Küresel piyasalar hareketlenen veri takvimine odaklandı Küresel piyasalar hareketlenen veri takvimine odaklandı

Küresel piyasalarda, ABD'nin ilk çeyrek büyümesi başta olmak üzere bugün ve yarın açıklanacak verilerin yatırımcıların odak noktasında olacağı belirtiliyor.

Son fırsat! 1 Temmuz'a kadar sigorta yaptıran…
 Son fırsat! 1 Temmuz'a kadar sigorta yaptıran…

1995 doğumlu kız çocukları 1 Temmuz'da sigortalı yaptırılırsa ve bu kişiler 7200 günü 31 Aralık 2037 tarihinden önce doldurursa 59 yaşında emekli olacak.

Borsa'dan tarihi rekor
 Borsa'dan tarihi rekor

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,98 değer kazanarak 100.617,69 puan ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden günü tamamladı.

İki çocuk sahibi memur emeklisi 305 lira aile yardımı alabilir
 İki çocuk sahibi memur emeklisi 305 lira aile yardımı alabilir

Memur emeklilerinin gözü Ağustos'ta! 2 yıllık 4 zamla birlikte aile yardımı talebi de karara bağlanacak. 2 çocuk sahibi memur emeklisi 4 zamma ek olarak 305 lira aile yardımına kavuşacak

Altın fiyatlarında son durum Altın fiyatlarında son durum

Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,14 azalışla 141,70 liradan tamamladı.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında arpanın kilogramı 0,836-0,941 liradan satıldı.

Enerjide Ar-Ge bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı Enerjide Ar-Ge bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı

Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerince son üç yılda enerji sektöründe inovasyonun artırılması ve teknolojik gelişmelerin daha fazla yaygınlaştırılması amacıyla yapılan Ar-Ge projelerinin bütçesi 96 milyon liraya yaklaştı.

Konya'da yılın ilk mahsulü borsaya geldi Konya'da yılın ilk mahsulü borsaya geldi

Konya Ovası'nda 2017-18 hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı, Konya Ticaret Borsası'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. KTB Elektronik Satış Salonu'nda işlem gören ilk mahsul arpa 9 TL'den işlem gördü.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ