Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

"Doğum borçlanması sigortalılık tarihinden önceye çekilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kadınların doğum borçlanması yapabilme hakkı, ilk kez sigortalı oldukları tarihinden önceye çekilmeli." ifadesini kullandı.

Doğalgaz faturası ödeme süresi 10 güne çıkarıldı Doğalgaz faturası ödeme süresi 10 güne çıkarıldı

EPDK tüketiciler için önemli bir düzenleme yaptı. 50 m3'ün altında borcu olan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gazı kesilmeyecek. Yükümlülüğünü yerine getirene 24 saatte gaz verilecek.

TOKİ bu yıl 21 bin 615 konut rakamına ulaştı TOKİ bu yıl 21 bin 615 konut rakamına ulaştı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bu yıl 10 bin 793 konutun yapımına başladı, değerlendirme aşamasındaki bin 580 konut ve tarihi alınan 9 bin 242 konut ile bugüne kadar 21 bin 615 konut rakamına ulaştı.

İş dünyası 'Artık öncelik ekonomi olmalı' diyor İş dünyası 'Artık öncelik ekonomi olmalı' diyor

Referandum sonrası belirsizliğin kalktığını ve 2019'a kadar seçim olmamasının Türkiye adına fırsat olduğunu belirten iş dünyası temsilcileri, ekonomik reformlara odaklanılması gerektiğini bildirdi.

Borsa 'Gezi' öncesi seviyesine döndü Borsa 'Gezi' öncesi seviyesine döndü

BIST 100 endeksi, Gezi olaylarının yaşandığı Mayıs 2013'ten bu yana ilk kez 92.000 puanın üzerinde kapanış yaparak önemli bir eşiği geçmiş oldu.

Dev fonların Türkiye'ye yatırım ilgisi Dev fonların Türkiye'ye yatırım ilgisi

Maliye Bakanı Ağbal, "Toplam bilançoları 4 trilyon doların üzerinde olan Avrupa, Amerika ve Kanada merkezli fonlar, Türkiye'nin referandum sonrası dönemde hızlı bir şekilde reformlara odaklanmasını bekliyor." dedi.

Vergi indirimleri en çok onlara yaradı Vergi indirimleri en çok onlara yaradı

Beyaz eşya, mobilya ve gayrimenkul sektörüne yönelik vergi düzenlemelerinin yanı sıra çeyiz ve konut hesabı uygulamaları, evlenecek genç çiftlere önemli destek sağlıyor.

İşsizliğe 'çözüm fonu' İşsizliğe 'çözüm fonu'

İstihdam seferberliği kapsamında dev bir adım atan hükümet, 104.2 milyar TL'lik İşsizlik Fonu'ndaki kaynağın yarısını istihdam için kullanacak. Hedef işsizliğin azaltılıp, istihdamın artması.

Borsadan tüm zamanların en yüksek 2'inci kapanışı
Borsadan tüm zamanların en yüksek 2'inci kapanışı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yüzde 0,42 artarak 92.423,93 puan ile tarihinin en yüksek 2'inci kapanışını gerçekleştirdi. Endeks 22 Mayıs 2013 tarihinde kapanış rekorunu 93.178,87 puana taşımıştı.

Yenilenebilir enerjiye yaklaşık 1,5 milyar lira destek Yenilenebilir enerjiye yaklaşık 1,5 milyar lira destek

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) kapsamında üretilen elektrik için ödenen destek miktarı, martta geçen yılın aynı ayına göre 279 milyon 181 bin lira artarak, 1 milyar 472 milyon 751 bin liraya çıktı.

 OSBÜK Başkanı Kütükcü: Anadolu gümbür gümbür geliyor  OSBÜK Başkanı Kütükcü: Anadolu gümbür gümbür geliyor

Türkiye'deki 311 organize sanayi bölgesini temsil eden Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce'deki 38 organize sanayi bölgesi ile istişare toplantısı düzenledi. Gebze Güzeller OSB'de gerçekleştirilen toplantıda bölge OSB'lerinin sorunları masaya yatırıldı.

KOSGEB kredileri esnafa can suyu oluyor KOSGEB kredileri esnafa can suyu oluyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleri, iş yeri kurmak ve işini büyütmek isteyen esnafın yüzünü güldürüyor.

Konya'nın yüzde 29'u çocuk! Konya'nın yüzde 29'u çocuk!

Türkiye'nin çocuk nüfusu, 2016 sonu itibarıyla 22 milyon 891 bin 140 olarak belirlendi. Çocuklar, ülke nüfusunun yüzde 28,7'sini oluşturdu. Konya'da ise 645 bin çocuk bulunuyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ