Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EKONOMİ

Taşeronlarla ilgili düzenleme yıl sonu Meclis'te Taşeronlarla ilgili düzenleme yıl sonu Meclis'te

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeronlarla ilgili düzenlemenin yıl sonuna kadar Meclise geleceğini, uzun bir kanun olmayacağını ve hızlı şekilde TBMM'den geçeceğini düşündüklerini söyledi.

Rusya, domates ithalatı için tarih verdi
Rusya, domates ithalatı için tarih verdi

Rusya Enerji Bakanı Novak, domates ithalatının 1 Aralık'ta başlaması için Türkiye ile prensipte anlaşıldığını belirterek, "Bu konuda mevzuatta bazı değişiklikler yapılması gerekiyor. İlgili evraklar hazırlanıyor." dedi.

Konyalı KOBİ'lere Finansal Kiralamayı uzmanları anlatacak Konyalı KOBİ'lere Finansal Kiralamayı uzmanları anlatacak

KOBİ'lere büyük bir finansal güç sağlayan leasing yöntemini anlatmak ve yaygınlaştırmak için yola çıkan Finansal Kurumlar Birliği, 24 Ekim Salı günü "Leasing ve Kobiler-Birlikte Güçlü Yarınlara" buluşmasında Konyalı Kobilerle buluşuyor.

"Konyalı işadamlarımız ekonomimizi büyüttüler"

KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, "Konyalı işadamlarımız her şartta, şehrimizin ihracatını hızla artırdılar, işsizliği en düşük şehir haline getirdiler, ekonomimizi büyüttüler." dedi.

Memurun fazla mesai ücreti 1,97 liraya yükselecek Memurun fazla mesai ücreti 1,97 liraya yükselecek

Devlet memurlarının saat başına fazla mesai ücretleri, yeni yılda 14 kuruş artarak 1 lira 97 kuruşa yükselecek.

Esnafa Esnafa "ustalık" müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan düzenlemeyle, esnaf olarak çalışanların kalfalık ile ustalık belgelerini alarak meslekleriyle ilgili alanlarda iş yeri açmasına imkan tanınacak.

"Her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizliği azaltmak ve en azından sabit tutabilmek için her yıl en az 1 milyon yeni istihdam yaratılması gerektiğini belirtti.

Elektrik bağlantı bedellerinde değişiklik! Elektrik bağlantı bedellerinde değişiklik!

Elektrik dağıtım şebekesine yapılacak bağlantılarda alınan bedellerin, tüketiciler tarafından ilgili dağıtım şirketine bir defada ödenmesi kararlaştırıldı.

'5 bin kişi bir ton altın getirip kira sertifikası aldı' '5 bin kişi bir ton altın getirip kira sertifikası aldı'

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasıyla ilgili, "Şu ana kadar 5 bin kişi, bir ton altın getirip kira sertifikası veya tahvil aldı. Bu da yaklaşık 150 milyon liraya tekabül ediyor." dedi.

Devletin kasasına ÖTV'den yaklaşık 150 milyar lira girecek
Devletin kasasına ÖTV'den yaklaşık 150 milyar lira girecek

Gelecek yıl devletin kasasına, Özel Tüketim Vergisi'nden (ÖTV) 147,5 milyar lira girecek. Gelir Vergisi'nden 127,3 milyar lira, Kurumlar Vergisi'nden de 70,7 milyar liralık kaynak elde edilecek.

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında düşük vasıflı buğdayın kilogramı 0,966-1,100 liradan satıldı.

Devlet yeni yılda 23,7 milyar lira harç toplayacak Devlet yeni yılda 23,7 milyar lira harç toplayacak

Devlet, yeni yılda vatandaştan 23 milyar 690 milyon 379 bin lira harç toplamayı hedefledi.

Başbakan Yıldırım'dan belediyelere uyarı: Tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler Başbakan Yıldırım'dan belediyelere uyarı: Tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler

Başbakan Binali Yıldırım, belediyelerin aldığı emlak vergisine ilişkin, "Bazı belediyeler para bitince vatandaşın malına göz dikiyorlar. Burası dağ başı mı? Sana verilen yetkiyi bu kadar aymaz bir şekilde nasıl istismar edersin. Buna el attık, yüzde 50'den fazla artıramayacaksın. Bunların hesabını verecekler. Tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler" dedi.

Cep telefonunda vergi düştü Cep telefonunda vergi düştü

Cep telefonu görüşmelerinde alınan vergi yüzde 7,5'a düşürülecek.

 Doğrudan yatırımların yüzde 79'u Avrupa'dan Doğrudan yatırımların yüzde 79'u Avrupa'dan

Türkiye'ye doğrudan yatırımlar bu yılın 8 ayında 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 28,8 artarak yaklaşık 4,9 milyar dolara ulaşırken, doğrudan yatırımların yüzde 79'unu Avrupalı yerleşikler gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ