Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

KÜLTÜR-SANAT

Gök Sultan Abdulhamid Han Ereğli'de sahne aldı Gök Sultan Abdulhamid Han Ereğli'de sahne aldı

Ereğli Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikler kapsamında düzenlediği "Gök Sultan Abdulhamid Han” adlı tiyatro oyunu izleyicilerle buluştu. A

Beyşehir'de tiyatro oyunu Beyşehir'de tiyatro oyunu

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde, Kültür ve Yaşam Merkezi'nde sahnelenen "Karlar Kraliçesi Elsa ve Örümcek Adam” adlı müzikli çocuk tiyatro oyununu izleyen minik çocuklar eğlenceye doydu.

Tarihi eserler kitap restoratörlerinin elinde hayat buluyor Tarihi eserler kitap restoratörlerinin elinde hayat buluyor

Kitap restoratörleri; yıpranmış, yırtılmış, kırışmış, parçalanmış, kurtlanmış ve yok olmaya yüz tutmuş tarihi önemi haiz kitaplar, fermanlar, beratlar, haritalar ve albümlere hayat veriyor.

TYB Konya'da TYB Konya'da "Türk Edebiyatında Zihniyet Değişimi" konuşuldu

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından başlatılan 2018 yılı programlarının ilki dün Kılıçarslan Konferans Salonunda yapıldı. Konuşmacı Prof. Dr. Ahmet Sevgi Yazarlar Birliği adına daha önce yaptığı konuşmada İl Halk Kütüphanesinin açılışına tesadüf ettiğini ve ilk konuşmayı kendisinin yaptığını belirterek şimdi de bir tesadüf sonucu yeni açılan Kılıçarslan Konferans Salonunda yine Yazarlar Birliği adına ilk konuşmayı yapmanın kendisine nasip olduğunu söyledi.

"Gök Sultan Abdülhamit Han" Beyşehir'de sahne aldı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde sahnelenen "Gök Sultan Abdülhamit Han” isimli tiyatro oyunu vatandaşlardan ilgi gördü.

Ertuğrul Fırkateyninden dünyadaki en eski mermiler çıkarıldı Ertuğrul Fırkateyninden dünyadaki en eski mermiler çıkarıldı

Ertuğrul Fırkateyni Ekip Başkanı Turanlı, Ertuğrul kazılarında 17 metre derinlikten iki top mermisi çıkarıldığını belirterek, "Bunların özelliği ilk defa zırh delen olarak 1860'lı yıllarda çıkarılan mermi türleri olması." dedi.

TYB Konya Şubesi 2018 etkinlik programını açıkladı TYB Konya Şubesi 2018 etkinlik programını açıkladı

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Başkan Prof. Dr. Hayri Erten ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin katıldığı bir basın toplantısı ile 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Konya'da sema programı ilgi görüyor! Konya'da sema programı ilgi görüyor!

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin her Cumartesi Mevlana Kültür Merkezi'nde, her Pazar İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği sema programları, yurt içinden ve yurt dışından on binlerce misafiri buluşturuyor.

AKM'nin yıkımı için ruhsat verildi AKM'nin yıkımı için ruhsat verildi

Beyoğlu Belediyesi, Taksim'de bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkımı için gerekli izni verdi.

Çadlı öğrencilerden temsili düğün Çadlı öğrencilerden temsili düğün

Karabük Üniversitesi'nde öğrenim gören Çadlı öğrenciler, 15 Temmuz Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte geleneksel düğünlerini sahneledi.

"Hz. Mevlana cevher değerinde bir İslam hukukçusudur"

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında düzenlediği söyleşi programında Konyalılarla buluşan Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer, Hz. Mevlana'nın 17 Aralık'ta bir iki magazin televizyon programının anlattığı kişilikten ibaret olmadığını belirterek, Hz. Mevlana'nın çok önemli cevher değerinde bir İslam hukukçusu olduğunu vurguladı. Programı sunan Şair Serdar Tuncer de birbirinden güzel şiirler seslendirdi.

"2. Abdülhamid padişah olmasa dünya markası olurdu"

"Vefatının 100. Yılında Sultan II. Abdülhamid" etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. İlber Ortaylı bir konferans verdi.

El becerilerini gelire dönüştürüyorlar El becerilerini gelire dönüştürüyorlar

Seydişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri öğrendiklerini beceriye, becerilerini de gelire dönüştürüyor.

 2. Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması başvuruları başladı
2. Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması başvuruları başladı

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen İlkokullar arası Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması'nın ikincisi için başvurular başladı.

Türk sanatçıdan BM'de 'Göçmen Kuşlar' sergisi Türk sanatçıdan BM'de 'Göçmen Kuşlar' sergisi

Ebru sanatçısı Can'ın göçmen çocuklara ithaf ettiği eserlerinin yer aldığı serginin açılışına, BM Cenevre Ofisi nezdinde Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Büyükelçi Koru ve çok sayıda davetli katıldı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ