Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

KÜLTÜR-SANAT

"Akustik Aile" sahneye küçük kızlarıyla çıktı

Konyalı iki sanatçı, küçük kızları ile beraber sahneye çıkarak dans etti.

Öztürk şiirleriyle Akşehirlilerle buluştu Öztürk şiirleriyle Akşehirlilerle buluştu

Akşehir Belediyesi tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen şiir dinletisi programı kapsamında 15 Temmuz Gazisi Hüseyin Öztürk Akşehirlilerle buluştu.

İkindi Sohbetlerinde İkindi Sohbetlerinde "Hizmetle Geçen Bir Ömür” konuşuldu

Gazeteci-Yazar Salih Sedat Ersöz, babası Veyis Ersöz'ü hayatı ve fikirleriyle ele aldığı "Hizmetle Geçen Bir Ömür” konulu bir konferans verdi.

Oyuncu Kerem Alışık: Konya'ya böyle bir salon kazandıranları tebrik ediyorum Oyuncu Kerem Alışık: Konya'ya böyle bir salon kazandıranları tebrik ediyorum

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen "Esaretin Bedeli"ni tiyatro sahnesine taşıyan oyuncu Kerem Alışık, Selçuklu Kongre Merkezi'ni çok beğendiğini dile getirerek "Salon gayet iyi. Konya'ya böyle bir salon kazandıranları tebrik ediyorum. Gayet başarılı, güzel ve donanımlı. Şehre çok güzel bir hediye olmuş" dedi.

 "Esaretin Bedeli" Konya SKM'de sahnelendi

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul Stephen King'in dünyaca ünlü eseri "Esaretin Bedeli", Konya'da SKM tiyatro salonunda seyirciyle buluştu.

 Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girecek.

Denetimli serbestlikten yararlanan gençler sahne aldı Denetimli serbestlikten yararlanan gençler sahne aldı

Konya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Mevlana Kültür Merkezinde tiyatro gösterimi düzenlendi. Madde bağımlığına dikkat çeken tiyatro oyununa yoğun ilgi gösterildi.

Selçuk'ta ‘Osmanlı Dönemi İstanbul'unda Bahçe ve Çiçek' sergisi açıldı Selçuk'ta ‘Osmanlı Dönemi İstanbul'unda Bahçe ve Çiçek' sergisi açıldı

Ali Nihat Gökyiğit Vakfı tarafından hazırlanan, ‘Osmanlı Dönemi İstanbul'unda Bahçe ve Çiçek' isimli sergi, Türkiye gösterimleri kapsamında Selçuk Üniversitesi'nde sanatseverlerle buluştu. Sergilenen eserler, sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı.

 "Okur kitaba yüzde 8 daha ucuz ulaşacak"

Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek, kitap ve süreli yayınların satışında yayıncılara getirilen KDV istisnasına ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı temsilcileriyle bir toplantı yaptıklarını belirterek, "Kanunun yeniden düzenlenmesi ve eksiklerinin giderilmesi konusunda destek olacaklarını söylediler. Toplantı çok olumlu geçti, dar kalmış kısımları genişletmek için yeni bir çalışma yapılacak ve okur kitaba yüzde 8 daha ucuz ulaşacak." dedi.

'Kütüphanecilik kültürünü dönüştürecek bir eser daha ortaya çıkacak' 'Kütüphanecilik kültürünü dönüştürecek bir eser daha ortaya çıkacak'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine ilişkin, "Cumhurbaşkanımız bunun hedefini 5 milyon kitap olarak koydu. Çok yakında Türkiye'de kitap ve kütüphanecilik kültürünü dönüştürecek olan bir eser daha ortaya çıkacak." dedi.

 Anadolu rock ozanı: Cem Karaca Anadolu rock ozanı: Cem Karaca

Türkiye'nin en özgün sesine ve stiline sahip şarkıcılarından, Anadolu rock müziğinin Barış Manço, Erkin Koray ve Fikret Kızılok'la 4 öncüsünden birisi sayılan Cem Karaca, ölümünün 15. yılında anılıyor.

"Herkeste farklı bir sır vardı"

Onlarca kitaba imza atmış, Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiş ve tek başına bir röportaj konusu olan İRFA İrfan Medeniyeti Araştırma Merkezi'nin kurucusu Muhammed Fatih Çıtlak'ın şimdiye kadar kimseyle paylaşmadığı hayatındaki çok önemli dönüm noktalarını anlattı.

Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta, 3'ü yerli 8 film vizyona girecek.

Konya'da Hocazade Mehmet Efendi'ye ait 122 eser gün yüzüne çıkarıldı   Konya'da Hocazade Mehmet Efendi'ye ait 122 eser gün yüzüne çıkarıldı

Konya'nın Selçuklu ilçesi Sızma Mahallesinde bir evde tarihe ve günümüze ışık tutacak yazma eserler bulundu. 19. yüzyılda Konya'da yaşayan ve Sille havalisinden Hocazade Mehmet Efendi'ye ait olan nadide eserler tam 400 yıllık…

"Cimri" Konyalı sanatseverlerin beğenisini kazandı

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği Fransız Komedi Yazarı Moliere'in ünlü eseri Cimri, Konyalı tiyatro severlerden yoğun ilgi gördü. Tüm koltukların dolu olduğu salonda Şehir Tiyatrosu oyuncularının performansı ayakta alkışlandı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ