Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

KÜLTÜR-SANAT

 15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali başlıyor! 15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali başlıyor!

Konya Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, 15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivalinin 20-30 Eylül tarihleri arasında başlayacağını bildirdi.

 Karapınar'da Türk Sanat Müziği konseri
Karapınar'da Türk Sanat Müziği konseri

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı Müzik bölümü öğrencileri, Karapınar ilçesinde Türk Sanat Müziği severler ile buluştu.

 70. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu
70. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

"Televizyonun Oscarları" olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri'ni kazananlar ödüllerini aldı. Törene 5 dalda ödül alan "The Marvelous Mrs Maisel" ve yönetmen Glenn Weiss'ın sürpriz evlenme teklifi damga vurdu.

Basın İlan Kurumu Yönetmeliği'nde değişiklik Basın İlan Kurumu Yönetmeliği'nde değişiklik

Basın İlan Kurumu (BİK) "Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği"nde değişikliğe gidildi.

Ertekin; İslam Bahçe Sanatında budama yoktur Ertekin; İslam Bahçe Sanatında budama yoktur

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından yıllık program dahilinde her hafta düzenlenen etkinlikte Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Murat Ertekin "İslam Medeniyetinde Bahçe Sanatı” konulu bir konuşma yaptı.

Konya 15. Mistik Müzik Festivali'ne hazırlanıyor! İşte konser programı Konya 15. Mistik Müzik Festivali'ne hazırlanıyor! İşte konser programı

Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ülkelerden tanınmış sanatçıların katılımıyla 20-30 Eylül'de "15. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali" gerçekleştirilecek.

 MEDAŞ Sanat Galerisinde ‘Renkler Konuşsun' resim sergisi açıldı
MEDAŞ Sanat Galerisinde ‘Renkler Konuşsun' resim sergisi açıldı

MEDAŞ Sanat Galerisinde ‘Renkler Konuşsun' resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Antalya Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu Antalya Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu

Bu yıl 55'incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Film Festivali'nin yarışma kategorisinde bu yıl 8 uluslararası ve 2 ulusal film yer alacak.

 Beyşehir bisiklet festivali sona erdi
Beyşehir bisiklet festivali sona erdi

Beyşehir'de bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Geleneksel Bisiklet Festivali sona erdi. Festival kapsamında düzenlenen Beyşehir Gölü Etrafı Bisiklet Turu'nun ikinci etabı yağmur engeline takıldı.

"4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı" sona erdi

Sona eren 4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı Koordinatörü Ağırakça, "9 gündür burada 207 yayıncıyla birlikteydik. Bugüne kadar 60 bine yakın ziyaretçi geldi. Beklediğimizin üzerinde ziyaretçi sayısı oldu" dedi.

KOMEK ve ASEM'de yeni dönem kayıtları başlıyor KOMEK ve ASEM'de yeni dönem kayıtları başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri için yeni dönem kayıtları 10-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yeni dönemde 48 yeni branşın daha açılacağı KOMEK ve ASEM'e başvurular www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden alınacak.

 TYB Konya Şubesi'nde II. Kılıçarslan ve Miryokefalon Savaşı Anlatıldı
TYB Konya Şubesi'nde II. Kılıçarslan ve Miryokefalon Savaşı Anlatıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte Eğitimci Yazar Hasan Bayraktar II. Kılıçarslan ve Miryokefalon Savaşı'nı anlattı. Şehir Meydanı Kılıçarslan Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe tarih severler büyük ilgi gösterdi.

Devlet Tiyatroları genç yazarlara sahnede yer açıyor Devlet Tiyatroları genç yazarlara sahnede yer açıyor

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Kurt, ilk kez hayata geçirilen projeyle, çeşitli üniversitelerin yazarlık bölümünde eğitim alan öğrencilerin eserlerini yeni dönemde sahneye taşıyacaklarını açıkladı.

Apollon Tapınağı mitolojik farelerine kavuştu
Apollon Tapınağı mitolojik farelerine kavuştu

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar köyünde bulunan ve mitolojiye göre 2 bin yıl önce Apollon Smintheus Kutsal Alanı'nda yaşadığı rivayet edilen farelerin, 73 adet minyatür heykeli yapılarak tapınağın basamaklarına konuldu.

 Bu hafta 7 film vizyona girecek
Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ