Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

KÜLTÜR-SANAT

Emekliler piknikte buluştu Emekliler piknikte buluştu

Karatay Belediyesi, yaklaşık 300 emekliyi Emekli Konaklarından otobüslerle alarak Apa Barajında düzenlediği piknik programında buluşturdu.

Özel öğrenciler KONTV canlı yayınında konser verdi Özel öğrenciler KONTV canlı yayınında konser verdi

2013 yılında ilk adım atıldı, zihinsel engelli öğrencilerin sosyalleşmesi için yola çıkılan proje ile 30 öğrenci topluma kazandırıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Gençler Mehter Takımı, KONTV'de yayınlanan Hanımeli programına konuk oldu. Özel mehter takımının özel konseri beğeni topladı.

 Meram'da açık hava sinema etkinlikleri sürüyor  Meram'da açık hava sinema etkinlikleri sürüyor

Meram Belediyesi tarafından açık hava sineması etkinlikleri kapsamında bu hafta sonu ‘Nefes' adlı film izlendi. Belediyeciliği sadece fiziki hizmetlerden ibaret görmediklerini kaydeden Başkan Toru, sosyal ve kültürel belediyeciliğe de önem verdiklerine dikkat çekti.

Sanatçı Yıldızdoğan'dan Sanatçı Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına yanıt

Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, "Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına ilişkin, "Beni her şeyle itham edebilirler ama hırsızlıkla asla." dedi.

Keyf-i Bahçe'de ‘Nefes' izlenecek
Keyf-i Bahçe'de ‘Nefes' izlenecek

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen açık hava sineması etkinlikleri kapsamında Türk Sineması'nın önemli projelerinden biri olan "Nefes” adlı film izleyici ile buluşacak.

Konya'da özel öğrencilerden özel program Konya'da özel öğrencilerden özel program

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu'na katılan özel eğitimli öğrenciler, veda programı düzenleyerek öğrendiklerini sevdikleriyle paylaştı.

Bu hafta 11 film vizyona girecek
Bu hafta 11 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 11 film vizyona girecek.

Şehrin Tasarım Atölyesi'nde kayıtlar başlıyor Şehrin Tasarım Atölyesi'nde kayıtlar başlıyor

Meram Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Şehrin Tasarım Atölyesi, farklı proje ve etkinliklerle şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlıyor. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu Bülent Ata İle Senaryo Atölyesi için 23 Ağustos'a kadar başvurular kabul ediliyor.

 Hayri başkanın eli ayağı 1952 model arazi aracı Hayri başkanın eli ayağı 1952 model arazi aracı

Karaman'ın Toros Dağları üzerinde yer alan ilçesi Sarıveliler'in Belediye Başkanı Hayri Samur, çalışmalarında genellikle makam otomobili yerine 1952 model arazi aracını kullanıyor.

Hobi olarak başladığı Hobi olarak başladığı "naht" sanatının öğreticisi oldu

Bozkır ilçesinde imam olarak görev yapan Ahmet Civelek, hobi olarak başladığı naht sanatını ilçedeki vatandaşlara öğretiyor.

TİKA, Sudan'da Osmanlı eserlerini restore ediyor TİKA, Sudan'da Osmanlı eserlerini restore ediyor

Sudan'da Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan tarihi eserler, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) restorasyonuyla yeniden hayat buluyor.

Direniş Karatay'a iş dünyasından destek
Direniş Karatay'a iş dünyasından destek

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesinin yapımcılığını üstlendiği Direniş Karatay filmine, iş dünyası derneklerinden destek geldi.

Seydişehir'de Kutsi coşkusu Seydişehir'de Kutsi coşkusu

Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen beş gündür devam eden Kalkınma Şöleni Kutsi konseri ile devam etti.

Çumra'da 3. Apa Şenliği Çumra'da 3. Apa Şenliği

Çumra'nın Apa Mahallesinde 3. Apa Şenlikleri düzenlendi. Düzenlenen şenliğe Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz'un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 "Ciğer kebabı" tescillenecek

Şanlıurfa'da, yöre halkı ile kenti ziyaret eden turistlerce günün her saatinde iştahla tüketilen "ciğer kebabı"na coğrafi işaret belgesi alınacak.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ