Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

Diltaşlı LGS birincisi Aygın mutluluğunu paylaştı Diltaşlı LGS birincisi Aygın mutluluğunu paylaştı

LGS'de 500 tam puan alan Diltaş öğrencisi Serra Aygın mutluluğunu paylaştı.

MSP ile öğrenci alacak özel okulların kayıt takvimi açıklandı MSP ile öğrenci alacak özel okulların kayıt takvimi açıklandı

Özel okullar bugün 17.00'de taban puanlarını ve kayıt esaslarını içeren kılavuzlarını web sitelerinde ilan edecek ve 26 Haziran itibarıyla ön kayıtlara başlayacak.

MEB'den LGS adaylarına MEB'den LGS adaylarına "tercih robotu" hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamında tercih yapacak öğrenciler için ilk kez bir tercih robotu hazırlandı.

LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı

LGS kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile yüzdelik dilimleri açıklandı. MEB, tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayılarını da paylaştı.

LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih ve yerleştirme kılavuzu "meb.gov.tr" internet adresinden yayımlandı.

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama takvimini açıkladı
MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama takvimini açıkladı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimi açıklandı. 20 bin sözleşmeli öğretmenin eğitim kurumu tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak. Öğretmenlerin atama sonuçları 9 Ağustos'ta açıklanacak.

Diltaş'tan LGS başarısı Diltaş'tan LGS başarısı

Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci Diltaş'ın başarı hikayesinin LGS 2019'da yeni kahramanlarca yazılmaya devam ettiğini ifade etti.

LGS'den tam puan alan öğrencinin hedefi, yazılım mühendisi olmak LGS'den tam puan alan öğrencinin hedefi, yazılım mühendisi olmak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavda bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Karapınar Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Taha Erdoğan Keleş, ilçede sevinç yarattı.

LGS'de 565 öğrenci tam puan aldı LGS'de 565 öğrenci tam puan aldı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavda 565 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı. Bu öğrencilerin 66 farklı ilde bulunduğu belirlendi.

MEB, merkezi sınavın sonuçlarını açıkladı  MEB, merkezi sınavın sonuçlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklandı.

​Karatay Fen Lisesinde ​Karatay Fen Lisesinde "Eğitimde Teknoloji Gücün Adresi” konferansı

​Karatay Fen Lisesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılını kapsayan "Eğitimde Teknoloji Gücün Adresi” (ETGA) isimli Erasmus+Ka1 personel hareketliliği projesinin yaygınlaştırma konferansı gerçekleştirildi.

YÖK'ten üniversite adaylarına YÖK'ten üniversite adaylarına "dijital kariyer rehberliği" hizmeti

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), adayların üniversite ve meslek tercihlerini yaparken daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla geliştirilen "YÖK Atlas"a "Meslek" ve "Tercih" listesi modülleri eklendi. Adaylara adeta dijital kariyer rehberliği hizmeti sunan ve önlisans ve lisans seviyesindeki olası tüm tercihler ile ilgili tablolara erişim imkanı sağlayan modüllere bugünden itibaren http://yokatlas.yok.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

 YKS maratonu öncesi adaylara YKS maratonu öncesi adaylara "verimli yaz tatili" önerisi

Eğitim uzmanı Özge Kolsuz Temur, gelecek yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılacak adayların yaz tatillerinde bol bol kitap okuması gerektiğini belirterek, öğrencilere yaz tatillerini 3 haftasını dinlenme, 8 haftasını da çalışma planı yaparak düzenlemeleri önerisinde bulundu.

NEÜ'nün Ereğli kampüsünde mezuniyet ve açılış heyecanı yaşandı NEÜ'nün Ereğli kampüsünde mezuniyet ve açılış heyecanı yaşandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Fikriye Özdemir Ereğli Adalet Meslek Yüksekokulunun 1. Dönem Mezuniyet Töreni ve açılış programı ile Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulunun 30. Dönem Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

 2019-YKS kontenjan kılavuzu yayımlandı 2019-YKS kontenjan kılavuzu yayımlandı

ÖSYM Başkanı Aygün "2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı, tercihler 23-29 Temmuz'da alınacak." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ