Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

Müşerref Kasaplargil, ödülünü aldı Müşerref Kasaplargil, ödülünü aldı

"İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Bağlamında Anne, Baba ve Yaşlı Hakları” konulu kompozisyon yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Müşerref Kasaplargil, ödülünü aldı.

 YÖK'ten YÖK'ten "Suriyeli mülteci öğrencilere ilişkin" iddialara yalanlama

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK), Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden Türkiye'de istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklamasının olmadığı, bundan sonra da olmasının mümkün olmayacağı bildirildi.

Envar'da bursluluk zamanı! İşte ayrıntılar Envar'da bursluluk zamanı! İşte ayrıntılar

26 yıldır eğitim hayatında bulunan Envar Eğitim Kurumları, bursluluk sınavı hazırlıklarını tamamladı. 23 ve 24 Şubatta gerçekleştirilecek sınavlara dair ayrıntıları, Genel Müdür Tekin Uzun verdi.

 MEB, MEB, "çocuk yogası" etkinliğini iptal etti

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğrencilerin gönüllü katılım esası dikkate alınarak onay verilen "Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası" etkinliğinin izni iptal edildi.

Konya'daki yasak okuldaki telefon sayısını düşürdü Konya'daki yasak okuldaki telefon sayısını düşürdü

Konya'nın Kulu ilçesinde okullarda öğrencilerin cep telefonu kullanımının yasaklanması ve yasağa uymayan öğrenci velisine Kabahatler Kanununun ilgili maddesi gereğince 320 TL ceza uygulanacak olması öğrencilerin okula telefon getirmesinin önüne geçti.

 MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor
MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, alan öğretmenlerine yönelik 2019'da bir paket halinde mesleki gelişim eğitimleri düzenleyeceklerini belirterek, bu kapsamda 8 bin 400 öğretmenin iş başı eğitimi alacağını, bir grup öğretmenin de yapay zeka üzerine eğitim için Almanya'ya gideceğini açıkladı.

Konya'da kitap okuma yarışması Konya'da kitap okuma yarışması

Karatay Doktor Sedat Yüksel İlkokulu, EKİP42 (Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi) kapsamında "Okuma Kültürü Ailede Başlar” diyerek, öğrenci velileri arasında kitap okuma yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren velilerin ödülleri, düzenlenen programla sahiplerine takdim edildi.

 Türkiye'nin okuryazarlıkta en Türkiye'nin okuryazarlıkta en "seferber" 10 ili belirlendi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında, okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara en çok ulaşılan ve başarı sağlanan iller arasında ilk üç sırada Kocaeli, Diyarbakır ve Gaziantep bulunuyor.

TİMAV'dan seçmeli ders çağrısı TİMAV'dan seçmeli ders çağrısı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, 22 Şubat 2019 tarihinde sona erecek olan seçmeli ders belirleme süreci hakkında öğrenci velilerine seslenerek, milli manevi değerlerine bağlı, dini değerlerini özümsemiş bir nesil yetiştirebilmek amacıyla Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed'in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilmesi için velilere çağrıda bulundu.

Lise öğrencileri araştırma projeleri Konya'da yarışacak Lise öğrencileri araştırma projeleri Konya'da yarışacak

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) paydaşlığında 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sergisi NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilecek.

 İki üniversitede enstitü ve yüksekokul kuruldu
İki üniversitede enstitü ve yüksekokul kuruldu

Haliç Üniversitesine bağlı olarak Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bağlı olarak da Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu.

Hoşgörü Anaokulu öğrencileri KONTV'yi ziyaret etti Hoşgörü Anaokulu öğrencileri KONTV'yi ziyaret etti

Anadolu Medya Grup KONTV Hizmet Binasının minik ziyaretçileri vardı. Selçuklu Belediyesi Hoşgörü Anaokulu öğrencileri, KONTV'yi ziyaret etti. Canlı yayınların yapıldığı stüdyoları heyecanla gezen öğrenciler, iletişim ve haberleşmenin nasıl gerçekleştiğini gördüler.

MEB'e atanan özel okul öğretmenlerine müjde MEB'e atanan özel okul öğretmenlerine müjde

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen arasında yer alan özel okullarda çalışanların, istemeleri halinde bakanlığa bağlı okullardaki görevlerine 1 Eylül 2019 itibarıyla başlayabileceklerine karar verildi.

 Özel yetenekli öğrenciye TÜBİTAK bursu geliyor
Özel yetenekli öğrenciye TÜBİTAK bursu geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde etkili rol oynayacak, onlara üniversitede burs desteği sağlayacak.

 Halkapınar'da 'Her Zaman Başka Bir Yolu Var' Projesi
Halkapınar'da 'Her Zaman Başka Bir Yolu Var' Projesi

Halkapınar'da Delimahmutlu ilkokulunda birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrenciler el ve düşünsel becerilerini "Her Zaman Başka Bir Yolu Var" E-Twinning projesi ile geliştirecek.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ