Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

İsmet Yılmaz'dan öğretmen ataması açıklaması İsmet Yılmaz'dan öğretmen ataması açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladık. Önümüzdeki ay atamasını yapacağız." dedi.

Eğitim kurumlarının açılmasına düzenleme Eğitim kurumlarının açılmasına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı her derece ve türdeki örgün ile yaygın eğitim kurumları, öğretmen akademileri ve pansiyonlara ilişkin açma, kapatma ve ad verilmesine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Yaklaşık 33 bin öğretmenin ilişiği kesildi
 Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Yaklaşık 33 bin öğretmenin ilişiği kesildi

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Cumhuriyet tarihinde böyle bir dönem hiç yaşanmamıştır. Bu darbenin gereği ve sonucu olarak da yaklaşık 33 bin öğretmenin ilişiği kesildi." açıklamasında bulundu.

Üniversite tercih tarihleri belli oldu Üniversite tercih tarihleri belli oldu

Üniversite tercihleri, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Üniversite kontenjanlarında 58 bin artış müjdesi
Üniversite kontenjanlarında 58 bin artış müjdesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bu sene üniversite öğrenci kontenjanlarında geçen yıla göre yaklaşık 58 bin 284 artış olacak. Lisans programlarında 473 bin 776, ön lisans programlarında ise 436 bin 904 olmak üzere, toplam kontenjan 910 bin 680 olacak." dedi.

Üniversite adaylarına Üniversite adaylarına "eğitim bilgisi seçme işlemi" uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM), YGS ve LYS adaylarına değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini "https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2017/1/BasvuruEgitimGuncelle" adresinden kontrol etmeleri, seçmeleri ve 3 Temmuz saat 16.00'ya kadar onaylamaları gerektiği uyarısı yapıldı.

 Ömer Dinçer İHL yetenek sınavı ile öğrenci alacak Ömer Dinçer İHL yetenek sınavı ile öğrenci alacak

Prof.Dr. Ömer Dinçer Kız Anadolu İmam Hatim Lisesi, yetenek sınavı ile öğrenci alacak.

İlkokul birinci sınıfta İlkokul birinci sınıfta "bitişik el yazısı" tercihe bırakıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, bir iki haftaya kadar öğretmenlerden ilk okuma yazma eğitimine ilişkin tercihlerini alacaklarını belirtti. Durmuş, bitişik el yazısı ya da dik temel yazı tercihleriyle ilgili malzemelerin öğretmenlere gönderileceğini açıkladı.

MEB'den öğretmenlere MEB'den öğretmenlere "yaz ödevi"

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 milyonun üzerinde öğretmene, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı için yaz tatili boyunca okumaları, izlemeleri ve eleştirel bir gözle tartışmaları için farklı kesimlerin görüşünün de alındığı 37 kitap ve 30 sinema filmi önerildi.

Üniversitede temel ve yer bilim tercih edenlere maaş gibi burs 
Üniversitede temel ve yer bilim tercih edenlere maaş gibi burs

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden itibaren yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarına ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilere bir yıl boyunca aylık 625 lira burs verileceğini açıkladı.

KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı

ÖSYM tarafından geçen ay düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların cevap kağıtları, https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı.

MEB'den özel kurslara MEB'den özel kurslara "müfredat" uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "çeşitli kurslar" olarak faaliyet gösteren kişisel gelişim, meslek edindirme ve yetenek kurslarını, dershane mantığına kapı aralayacak ilköğretim veya ortaöğretim müfredatının içeriği ile benzerlik gösteren programlar uygulamamaları konusunda uyardı.

LYS bu yıl ilk defa Ereğli'de gerçekleştirildi LYS bu yıl ilk defa Ereğli'de gerçekleştirildi

Türkiye'de 81 il merkezinde ve birçok ilçede gerçekleştirilen, 5 oturumdan oluşan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4, LYS-5) bu yıl Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Koordinatörlüğünde Ereğli'de ilk kez yapıldı.

Öğretmenlere sınav Öğretmenlere sınav "sıralama/eleme" amaçlı değil

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Öğretmen yeterlikleri kapsamında 4 yılda bir yapılacak sınavın, bir seçme, eleme veya bir sıralama sınavı değil, öğretmenlerin mevcut durumunu tespit çalışması olduğunu bildirdi.

LYS soru ve cevap anahtarı yayımlandı
LYS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) soru ve cevapları, ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

Kontv Ramazan
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ