Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ), Açıköğretim sisteminde yer alan öğrencilerine, telefon hattı, etkileşim merkezi, AÖF büroları ve web sayfasından destek hizmeti sunuyor.

Boş kalan kontenjanlara ek öğretmen ataması
 Boş kalan kontenjanlara ek öğretmen ataması

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin öğretmen ataması sonrasında herhangi bir nedenle boş kalan kadrolara 534 öğretmen ataması yapıldı.

Mezun olamayan liselilere sorumluluk sınavı yapılacak Mezun olamayan liselilere sorumluluk sınavı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca, yükseköğretim kurumlarında geçici kayıtları bulunan ancak tek dersten sorumluluğu bulunanlar ile staj bitirme sınavına girmesi gereken öğrencilere, 18 Aralık'a kadar sorumluluk sınavı yapılacak.

YÖK'ten YÖK'ten "üniversiteli işsizler" sorununa fren

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteli işsizlere ilişkin, "Türkiye'de üniversite mezunu işsizlerin sayısındaki artışın önüne geçmek amacıyla yönetmelikleri yayımlanan iki kurulda, bakanlıklar, diğer kurumlar ve iş dünyası ile birlikte hareket edeceğiz." dedi.

MEB'den isteyen özel okullara 'Kur'an-ı Kerim' öğretim programı MEB'den isteyen özel okullara 'Kur'an-ı Kerim' öğretim programı

Milli Eğitim Bakanlığınca, özel okulların talepleri doğrultusunda okul öncesi, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflara yönelik "Özel Öğretim Kurumları Kur'an-ı Kerim Öğretim Programı" hazırlandı.

Açıköğretim ara sınav sonuçları açıklandı Açıköğretim ara sınav sonuçları açıklandı

AÜ Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin güz dönem sonu sınav sonuçları belli oldu.

YKS'nin örnek soru kitapçığı yayımlandı YKS'nin örnek soru kitapçığı yayımlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) ilişkin örnek soru kitapçığı ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

Üniversite sınavında ezber ve formül sorusu olmayacak! Üniversite sınavında ezber ve formül sorusu olmayacak!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer üniversite sınavında artık PISA'da olduğu gibi formülün sorunun içerisinde gömülü olduğu sorular hazırlanacağını, ezber ya da formüle dayalı soru sorulmayacağını açıkladı. Özer, 15 dakika kuralının nasıl uygulanacağını da açıkladı.

Prof. Dr. Çepni Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyesi seçildi Prof. Dr. Çepni Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyesi seçildi

Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çepni'nin Birleşmiş Milletler ile birlikte çalışan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyeliğine seçildiği bildirildi.

MEB sınavlarda dijital devrime hazırlanıyor MEB sınavlarda dijital devrime hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2018'den itibaren tüm motorlu taşıt sürücü kursu ile açık ortaokul ve açık lise sınavlarını, 81 ilde e-sınav merkezlerinde yapacak

 Bilim Kurdu'nda ‘Matematik' teması Bilim Kurdu'nda ‘Matematik' teması

Meram'da pilot olarak 11 ortaokulda uygulanan Bilim Kurdu projesi kapsamında öğrenciler, her ay düzenlenecek Bilim Günleri etkinliklerinde bu ay KTO Karatay Üniversitesi'nde ‘Matematik' temalı gün geçirdi.

 ÖSYM'den bazı adaylara ÖSYM'den bazı adaylara "ek süre" müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, görme bozukluğu oranı yüzde 25 ve üzerinde olan, soru kitapçığını kendisi okuyabilecek durumdaki az gören adaylara 2018'den itibaren yapılacak sınavlarda ek süre verilmesi kararı alındığını bildirdi.

Karnenin yanında 'sosyal etkinlik belgesi' verilecek Karnenin yanında 'sosyal etkinlik belgesi' verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okul ve okul dışında yaptığı her türlü sosyal etkinliği, e-okul sisteminde kayıt altına almaya başladı.

Muzaffer Şeker, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi verdi Muzaffer Şeker, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi verdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker düzenlenen basın toplantısında 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diltaş'tan 3 Aralık etkinlikleri Diltaş'tan 3 Aralık etkinlikleri

Diltaş Eğitim Kurumlarında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ