Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

Hadim'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
Hadim'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Hadim'de "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açıldı.

Rektörler Bilim Merkezinde öğrencilerle buluştu Rektörler Bilim Merkezinde öğrencilerle buluştu

Konya'daki üniversitelerin rektörleri, Konya Bilim Merkezi ev sahipliğinde liselerin 11. ve 12. sınıf öğrencileriyle buluştu. Öğrencilerin üniversite tercihleri ile geleceklerine yön verirken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi veren rektörler, soruları da cevapladı.

Yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu
Yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokul kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakan Ziya Selçuk'tan Bakan Ziya Selçuk'tan "tatil" açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tatil programlarında yapılması planlanan değişikliklere ilişkin bölgelere göre tatilin söz konusu olabileceğini belirterek, "Bu konuyla ilgili kısa zamanda bir açıklama yapacağız. Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak." dedi.

 Robot yarışmasında Konya birincisi oldular   Robot yarışmasında Konya birincisi oldular

FormKampüs Fen ve Anadolu Lisesi Yapay Zeka ve Robotik Kulübü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslar arası Robot Yarışmasında Konya birincisi oldu.

LGS'de başvuru süresi uzatıldı LGS'de başvuru süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamında 1 Haziran 2019'da yapılacak merkezi sınav başvuruları 17 Nisan saat 17.00'ye kadar uzatıldı.

Konyalı hafız Feyza Nergiz dünya ikincisi oldu Konyalı hafız Feyza Nergiz dünya ikincisi oldu

İran'ın başkenti Tahran'da Ürdün Din İşleri ve Evkaf Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 63 ülkeden hafız öğrencilerin katıldığı "Uluslararası Hanımlar Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması'nda ülkemizi temsil eden Konya/Ereğli İlçe Müftülüğü Topak Kur'an Kursu öğrencisi Hafız Feyza Nergiz dünya ikincisi oldu.

MEB'den yeni dijital içerik platformu  MEB'den yeni dijital içerik platformu

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, eğitim sisteminde dijital içerikleri ana materyal haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Makam odasından kütüphane için vazgeçti Makam odasından kütüphane için vazgeçti

Sancaktepe'deki Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu Müdürü Yılmaz Güler, makam odasını, kütüphane oluşturulması için öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına bıraktı.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu: Üniversitelerimizi münevver-site haline getirmeliyiz YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu: Üniversitelerimizi münevver-site haline getirmeliyiz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, "Üniversite sanayi iş birliklerinin önemli olduğunu ve akademisyenlerin sanayinin içerisinde bulunarak bu süreci devam ettirmelerinin eylem içinde eğitim, uygulama içinde eğitimin önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bu şekilde üniversitelerimizi, üniver-site değil münevver-site haline getirmemiz gerekiyor." dedi.

 Anadolu Üniversitesi sınavları 13-14 Nisan'da
Anadolu Üniversitesi sınavları 13-14 Nisan'da

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin 2018-2019 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınavları 13-14 Nisan'da yapılacak.

'LGS'de ezbere dayalı soru sormuyoruz' 'LGS'de ezbere dayalı soru sormuyoruz'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınav hakkında, "Ezbere dayalı soru sormuyoruz. Yorumlama, akıl yürütme, eleştirel düşünebilme, okuduğunu anlama, çıkarım yapabilme gibi becerileri isteyen sorular geliyor." dedi.

KİMDER Bilişim Akademisi öğrencileri robot yarışmasına katıldı KİMDER Bilişim Akademisi öğrencileri robot yarışmasına katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen 13. robot yarışması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla açıldı.

Konya'da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı Konya'da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, maarif müfettişleri koordinatörü ve yardımcıları, öğretmenevi müdürlerinin katılımı ile Konya Öğretmenevi Meram Şubesinde toplantı gerçekleştirildi.

 Derebucak'ta Derebucak'ta "bisikletle harekete geçiyoruz" projesi

Derebucak ilçesinde "bisikletle harekete geçiyoruz" projesi tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ