Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

KYK yurtlarına başvuruları başladı KYK yurtlarına başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlara başvurular başladı.

Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri tamamlandı Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Teşkilatı Daire Başkanı Salim Donat, "Farklılıklar zenginliktir anlayışı ile kendimiz gibi görünmeyen, düşünmeyen ve yaşamayan kimselerle yaşamanın bir yolu da Mevlana'nın hoşgörü felsefesini anlamaya çalışmaktır. Mevlana dil, din, ırk, inanç, meslek ve sınıf ayrımı yapmadan insanların farklılıklarına saygı ve sevgiyle yaklaşmıştır." dedi.

ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı! ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı!

ÖSYM puanlamada hata yapıldığını, bin 110 adayın yerinin değiştiğini ve bin 626 adayın ÖSYS'de yeniden yerleştirildiğini duyurdu.

LYS'de ilk 100 öğrencinin 66'sı Boğaziçi Üniversitesini seçti LYS'de ilk 100 öğrencinin 66'sı Boğaziçi Üniversitesini seçti

LYS sonuçlarına göre, tüm puan türlerinde ilk 100'de yer alan öğrencilerden 66'sı Boğaziçi Üniversitesini tercih etti.

Öğrenciler dikkat! Yurt başvuru tarihi açıklandı Öğrenciler dikkat! Yurt başvuru tarihi açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlara başvuruların 14 Ağustos'ta başlayacağı ve 20 Ağustos gece yarısına kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceği bildirildi.

YÖK'ün YÖK'ün "e-kayıt" sisteminin kapsamı genişletildi

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), öğrenci ve velilerin hayatlarını kolaylaştırma, kayıt dönemindeki giderlerini azaltma amacıyla hayata geçirilen ve geçen yıl 407 bin 946 öğrencinin yararlandığı elektronik kayıt (e-kayıt) sistemi, 110 devlet üniversitesindeki 11 bin 851 program ile 16 vakıf üniversitesindeki 2 bin 80 programda uygulanacak.

DGS adaylarına 'eğitim bilgilerini güncelleme' uyarısı DGS adaylarına 'eğitim bilgilerini güncelleme' uyarısı

ÖSYM'den 23 Temmuz'da Dikey Geçiş Sınavı'na giren adayların, 14 Ağustos'a kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİS'te güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

Konya Bilim Merkezi geleceğe katkı sağlıyor Konya Bilim Merkezi geleceğe katkı sağlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi, geleceğin bilim insanı olma yolunda adım atan öğrencilere yönelik yaz kampları düzenliyor. Türkiye'deki diğer bilim merkezlerinde çalışacak personellere eğitim vererek ve bu konuda öncülük yapan Konya Bilim Merkezi, öğrencilerin bilimsel deneyler yapmasına, doğayı keşfetmesine, teknolojiyi tanımasına, bilimsel etkinliklerle iç içe, verimli bir yaz tatili geçirmesine katkı sağlıyor.

Diltaşlıların ÖSYS gururu Diltaşlıların ÖSYS gururu

2017 ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Diltaş Eğitim Kurumları'ndan 103 öğrenci tıp, mühendislik ve hukuk fakültelerine, 50 öğrenci farklı fakültelere yerleşti. Diltaş Anadolu Lise'nin genel yerleştirme oranı yüzde 91,62'ye ulaştı.

"Açık lise öğrencileri örgün eğitime yönlendirilecek"

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kendi isteğiyle hiçbir yere yerleştirilemediği için 84 bin öğrenciyi uzaktan eğitim verilen açık liseye kaydettiklerini belirterek, 81 ilde kurulan komisyonlardan, zorunlu olarak açık liseye yönlendirilen çocuklar ile velilerine ulaşarak örgün eğitime kayıt olmalarını sağlamasını istediklerini bildirdi.

Bilgisayarı olan herkese ücretsiz ders Bilgisayarı olan herkese ücretsiz ders

ODTÜ'lü akademisyenlerce, çalışan, öğrenci, işveren ya da meslek öğrenmek isteyenlere maksimum 3 saatlik sürede eğitim verilen elektronik öğrenme platformu, http://bilgeis.net adresi üzerinden hizmete girdi.

Konya'da ortaokul öğrencisi 5 ayda hafız oldu Konya'da ortaokul öğrencisi 5 ayda hafız oldu

Konya'nın Bozkır ilçesinde 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi Gamze Huylu, 5 ayda hafız oldu.

Konyalı LYS şampiyonu hayalini gerçekleştirdi Konyalı LYS şampiyonu hayalini gerçekleştirdi

Lisansüstü Yerleştirme Sınavları'nda (LYS) 5 puan türünde Türkiye birincisi olan Konyalı görme engelli Fulya Akkaya, Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümüne yerleşti.

 Malta dil okullarında kariyeriniz yükselecek Malta dil okullarında kariyeriniz yükselecek

Akdeniz'de İngilizce konuşan bir ada olan Malta, son dönemlerde İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettikleri yerlerden biri haline geldi.

Malta dil okulları ile dil eğitimi Malta dil okulları ile dil eğitimi

İş hayatının her alanını kapsamaya başlayan, eğitimde büyük bir önem kaplayan İngilizceyi öğrenmek elbette kariyerinizi yükseltmek adına faydalı olacaktır.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ