Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

YKS'de soru dağılımı belli oldu YKS'de soru dağılımı belli oldu

Yükseköğretim Kurulunca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumunda adaylara toplam 160 soru sorulacağı bildirildi.

Konya'da 'İngilizce Öğretiminde Örnek Uygulamalar' konferansı Konya'da 'İngilizce Öğretiminde Örnek Uygulamalar' konferansı

Türkiye Ulusal Ajans'ı tarafından finanse edilen ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü konsorsiyum liderliğinde yürütülen "İngilizce Öğretiminde Avrupa'yla El Ele" isimli Erasmus+ Ana Eylem 1 projesi yaygınlaştırma konferansı Mevlana Öğretmenevinde yapıldı.

 Selçuk İletişim önemli başarılara imza atıyor Selçuk İletişim önemli başarılara imza atıyor

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Kalender, fakülte olarak ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen yarışmalara katılarak önemli başarılara imza attıklarını belirterek, "En son TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda da toplam 12 ödül; 5 birincilik, 5 ikincilik, 2 de üçüncülük alarak diğer fakülteler arasında en fazla ödül alan birinci fakülte olduk. Öğrencilerimizi, arkadaşlarımızı ve onları yetiştiren hocalarımızı bir kez daha tebrik ediyorum, başarı

15 dakika kuralı kalktı, sınav ücretleri düşürüldü 15 dakika kuralı kalktı, sınav ücretleri düşürüldü

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, 15 dakika kuralının kalktığını ve sınav ücretlerinin düşürüldüğünü açıkladı.

Konya'da robotik kodlama ve 3d yazıcı tasarımı toplantısı Konya'da robotik kodlama ve 3d yazıcı tasarımı toplantısı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uluslararası Gençlik Akademisi işbirliği ile STEM, Robotik Kodlama ve 3D Yazıcı Tasarımı Bilgilendirme Toplantısı Meram Uluslararası Gençlik Akademisi konferans salonunda yapıldı.

KTO Karatay'da Dünya Gıda Günü etkinliği
KTO Karatay'da Dünya Gıda Günü etkinliği

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ev sahipliğinde Dünya Gıda Günü etkinliği gerçekleştirildi.

 Roman çocuklar 'İlle de Spor Olsun' diyor Roman çocuklar 'İlle de Spor Olsun' diyor

Düzce'de hayata geçirilen "İlle de Spor Olsun Projesi" kapsamında judo eğitim alan 7-12 yaşlarındaki Roman çocukların sporla sosyalleşmelerinin yanı sıra kötü alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçiliyor

ÖSYS'den YKS'ye ÖSYS'den YKS'ye "üniversite" maratonu

Az sayıda kişinin lise mezunu olduğu, bu nedenle isteyen kişinin istediği üniversite ve bölümde öğrenim görebildiği Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne, üniversiteye öğrenci seçme sistemi dönemin ihtiyaçları doğrultusunda uğradığı değişimlerle bugünlere geldi.

İsmet Yılmaz'dan ders saati açıklaması İsmet Yılmaz'dan ders saati açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Şimdi artık öğrenme süresi hızlandı. Bizim zamanımızda ders saati 50 dakika falandı. Şimdi bu süre giderek azaldı. 20-25 dakika en idealidir diye düşünüyorum." dedi.

Konya'da eğitime okul desteği! Konya'da eğitime okul desteği!

Hayırsever işadamı Yusuf Gül tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Yusuf Gül İlkokulu'nun açılışı törenle yapıldı.

Üniversiteye girişte yeni sistem açıklandı Üniversiteye girişte yeni sistem açıklandı

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sistemi açıkladı.

Yeni üniversite giriş sistemi açıklanıyor Yeni üniversite giriş sistemi açıklanıyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemine ilişkin düzenlemeleri yarın düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak.

MEB 2 yılda 5 bin 22 kız öğrenciyi eğitime kazandırdı
MEB 2 yılda 5 bin 22 kız öğrenciyi eğitime kazandırdı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) "Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Projesi" kapsamında 2 yılda 15 ilde okuldan farklı sebeplerle uzak kalan 5 bin 22 öğrenci eğitime yeniden kazandırıldı.

MEB'den 5. sınıf Zazaca ders kitabına onay
MEB'den 5. sınıf Zazaca ders kitabına onay

Bingöl Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan Zazaca 5. sınıf ders kitabı Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) onaylandı.

Açıköğretimde yüz yüze eğitim başlıyor
 Açıköğretimde yüz yüze eğitim başlıyor

Anadolu Üniversitesinin (AÜ) Açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri öğrencilerine yönelik ücretsiz yüz yüze dersleri Eskişehir'de 16 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ