Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

MEB'den okullara yönetici görevlendirmeye yeni düzenleme MEB'den okullara yönetici görevlendirmeye yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeye göre, okullara yönetici görevlendirmeleri, değerlendirme ile sözlü sınavın aritmetik ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek.

Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik  Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik

Doçentlik sınavının eser incelemesinde başarısız bulunan aday, müracaat dönemi esas alınmak suretiyle sınava en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilecek.

MEB burslusu adayların tercih süreci başladı
MEB burslusu adayların tercih süreci başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca resmi burslu statüde lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayları yerleştirme işlemleri için bugünden itibaren 27 Nisan'a kadar tercih alınacak.

İmam hatip liselerinin İmam hatip liselerinin "TÜBİTAK" başarısı!

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerince hazırlanan bin 257 projeden 65'i bölge finallerine kalma başarısı gösterdi. 12 bölge finalinde yarışan bu projeler, önemli dereceler elde etti. Konya Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi de projesiyle önemli başarı elde etti.

KTO Karatay'dan üç eser daha KTO Karatay'dan üç eser daha

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, yayımladığı eserlere yenilerini eklemeye devam ediyor.

YDS sonuçları açıklandı YDS sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 2 Nisan'da yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları açıklandı.

11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri ödül töreni 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri ödül töreni

TÜBİTAK ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) işbirliğinde düzenlenen 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya Bölge Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Bozkır'da ödül töreni Bozkır'da ödül töreni

Bozkır Vali Kemal Katıtaş İlkokulu'nun düzenlediği KOP destekli ‘Ailemle Okuyorum' projesinin ödül töreni gerçekleştirildi.

"Milletin 'evet' kararını tartışmaya açmak en büyük saygısızlık"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Yüzde 50 artı 1 oyla 'hayır' çıktığında zafer ilan etmeye hazır olanların, milletin 'evet' kararını tartışmaya açmaları en büyük saygısızlıktır. Milletin tercihini tartışmaya açmak, süreçte yaşananlar üzerinden siyaset üretmek, geçmişte kimseye bir şey kazandırmadığı gibi bundan sonra da kazandırmayacaktır." değerlendirmesini yaptı.

Kültürlerini eğlenerek öğrendiler Kültürlerini eğlenerek öğrendiler

Halkapınar'da ilkokul, ortaokul ve lise de öğrenim gören, 'Halkapınar Kitap Kurtları' öğrencileri, Ereğli müzesini gezerek, at binip, ok attılar.

SEDEP kapsamında itimat bakkaliyesi uygulaması başlatıldı SEDEP kapsamında itimat bakkaliyesi uygulaması başlatıldı

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında Selçuklu'da 200 okulda İtimat Bakkaliyesi uygulaması başlatıldı. Uygulama ile çocuklara doğruluk ve cömertlik değerleri öğretiliyor.

ÖSYM'den ÖSYM'den "puan türü" değişiklikleri uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), puan türü değişen yükseköğretim programlarını tercih etmek isteyen adayların, puanlarının hesaplanabilmesi için Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvuru yapmaları gerektiği hatırlatıldı.

ÖSYM'den LYS için ÖSYM'den LYS için "son gün" uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuruların bugün sona ereceği ve sürenin uzatılmayacağı ifade edildi.

"Çıraklık eğitimini bitirenlere ustalık belgesi vereceğiz"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, çıraklık eğitimini bitirenlere ustalık belgesi vereceklerini belirterek, "Kendi işini açarsa 50 bin lira devlet hibe verecek. İsterse de 100 bin lira faizsiz kredi vereceğiz." dedi.

Beyşehir Milli Eğitim'den Beyşehir Milli Eğitim'den "Mem'uriyetten Mem'nuniyete" isimli dergi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Mem'uriyetten Mem'nuniyete" isimli derginin birinci sayısı yayınlandı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ