Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EĞİTİM

 MEB, MEB, "LGS raporu" hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bu yıl ilki gerçekleştirilen 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarına göre öğrencilerin performansını içeren değerlendirme raporu hazırlandı.

Hacı Ahmet Özdemir: Konyalılar olarak o tabelanın gerisini getiririz Hacı Ahmet Özdemir: Konyalılar olarak o tabelanın gerisini getiririz

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti iktidarları döneminde üniversite sayının 207'ye ulaştığını belirterek, "Tabela üniversitesi ise ben sizden Konya'ya bir tane üniversite istiyorum. 4 tane üniversitemiz var. Lütfen bir tabela asın ve o tabelada, 'Uluslararası İslam Üniversitesi.' yazsın. Konyalılar olarak o tabelanın gerisini getiririz" dedi.

'Herkesin eğitim ve öğretime eşit ve adil şartlar altında erişmesi önceliğimiz' 'Herkesin eğitim ve öğretime eşit ve adil şartlar altında erişmesi önceliğimiz'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Herkesin eğitim ve öğretime eşit ve adil şartlar altında erişmesi, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olan bireylerin yetiştirilmesi genel önceliğimiz." dedi.

Çin'deki robot yarışmasında Çin'deki robot yarışmasında "hafızlar" da yarışacak

Konya'da yaşayan yaşları 10 ila 12 arasındaki 11 hafızlık öğrencisi kız, Çin'de düzenlenen 2018 Dünya Robot Yarışması'nda hünerlerini sergileyecek.

Minik öğrencilerden anlamlı proje Minik öğrencilerden anlamlı proje

Konya'nın Karatay ilçesinde İstiklal İlkokulu anasınıfı öğrencileri yemek yeme ve su içme adabını hatırlatıcı çalışmalar yaptı. Önce lokantada broşür dağıtan minik öğrenciler ardından su bidonlarının üzerine etiket astı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 3 yıllık bir takvim ilan ettik
 Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 3 yıllık bir takvim ilan ettik

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "3 yıllık bir takvim ilan ettik, hangi işleyiş gerçekleştirilecek paylaştık. "Bakanlıkta ne yapılıyor ve ne yapılacak?, sorusu aslında çok net. Çünkü çocuklar için, toplum için bir sürpriz yapmak istemiyoruz." dedi.

 ÖSYM'den KPSS tercih duyurusu
ÖSYM'den KPSS tercih duyurusu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için aday tercihleri, 20 Aralık'a kadar alınacak.

Valiliklere talimat verildi... Okullarda yeni dönem! Valiliklere talimat verildi... Okullarda yeni dönem!

Okul güvenliği protokolü ile 81 ilde güvenlik kamerasız okul kalmayacak. 50 bin okulun bahçesi ve çevresi gece görüşlü kameralarla 7 gün 24 saat takip edilecek.

 Liseli mucidin beklediği destek Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi
Liseli mucidin beklediği destek Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi

Sebze ve meyve atıklarından biyoplastik üretmeyi amaçlayan projesiyle Google Bilim Fuarı'nda (Google Science Fair) yarı finale kalmayı başaran lise öğrencisi Emirhan Belli'nin beklediği eğitim desteği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitim kurumu iktisadi hayatla birebir eşleşmeli
 Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitim kurumu iktisadi hayatla birebir eşleşmeli

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Eğer eğitim kendi bağımsızlığını ilan eder ve kendi uygulamalarını ortaya koyarsa eğitim kurumu ölü dokuya dönüşür. Bundan dolayı eğitim kurumunun iktisadi hayatla birebir eşleşmesinde yarar var." dedi.

Durmuş Akkuş Anadolu Lisesi münazara yarışmasında ilçe birincisi oldu Durmuş Akkuş Anadolu Lisesi münazara yarışmasında ilçe birincisi oldu

Konya'nın Hüyük ilçesinde düzenlenen "Haydi Konuş Bakalım" adlı münazara yarışmasında Durmuş Akkuş Anadolu Lisesi ilçe birincisi oldu.

 Konya'da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi  Konya'da ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy'un başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ve 31 ilçe milli eğitim müdürünün katılımı ile Selçuklu Mustafa Kaplan Hafız İmam Hatip Ortaokulunda bir toplantı gerçekleştirildi.

 MEB'den MEB'den "öğrenci andı" açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), "öğrenci andı davası" ile ilgili temyiz sürecinin uzatılmaya başlandığı ve il müdürlüklerine bu konuda genelge gönderildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

FETÖ sızmasına karşı ‘yapay zekâ' kalkanı
 FETÖ sızmasına karşı ‘yapay zekâ' kalkanı

Talim Terbiye Kurulu, FETÖ'nün ders kitaplarına sızmasını yapay zekâ programı ‘intihal.net'le engelledi. Fırat Üniversitesi'nin geliştirdiği program 2 yıllığına MEB'e hibe edildi. Talim Terbiye Kurulu program yardımıyla 25 yayınevinin çalışma iznini, 73 yazarın akreditasyonunu, ve 189 ders kitabını iptal etti

 İşaret diliyle Kur'an okumayı öğreniyorlar
İşaret diliyle Kur'an okumayı öğreniyorlar

Kütahya'da, işitme engellilere yönelik kurslara katılan 33 kişi, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ