Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

DÜNYA

'Trump'ın kararı uluslararası hukuka aykırı' 'Trump'ın kararı uluslararası hukuka aykırı'

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Netanyahu'ya, ABD Başkanı Trump'ın kararının uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve bölgedeki barış için tehlikeli olduğunu söyledim. Trump'ın Kudüs kararını onaylamıyorum ama kararı kınamak bana düşmez." dedi.

Fas'taki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yeni genel başkanı belli oldu Fas'taki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yeni genel başkanı belli oldu

Fas'ta koalisyon hükümetinin büyük ortağı Adalet ve Kalkınma Partisinin (PJD) 8. Olağan Kongresi'nde Başbakan Sadeddin el-Osmani yeni genel başkan olarak seçildi.

Sığınmacı çocuklardan Nobel töreni öncesi protesto Sığınmacı çocuklardan Nobel töreni öncesi protesto

İsveç Göçmenler Ofisi tarafından iltica başvuruları reddedilen Afgan sığınmacı çocuklar, başkent Stockholm'deki Nobel ödül töreni öncesi gösteri düzenledi.

Mısır'da 161 kişi terör listesine alındı Mısır'da 161 kişi terör listesine alındı

Mısır'da aralarında 21 kadının da bulunduğu 161 kişinin 3 yıl süreli olarak terör listesine alındığı bildirildi.

İsrail polisi tarihi Müslüman mezarlığına baskın düzenledi İsrail polisi tarihi Müslüman mezarlığına baskın düzenledi

İsrail polisi, Bab el-Rahme kabristanlığındaki ağaçları kesmeye çalışan İsrailli ekibi engellemeye çalışan iki Filistinli genci darp ettikten sonra gözaltına aldı.

2017 Nobel ödülleri sahiplerine verildi 2017 Nobel ödülleri sahiplerine verildi

İsveç'in başkenti Stockholm'de, 2017 yılı fizik, tıp, kimya, edebiyat ve ekonomi dallarındaki Nobel ödülleri törenle sahiplerine verildi.

Rejim kuşatmasındaki Doğu Guta'da çocuk ölümleri devam ediyor Rejim kuşatmasındaki Doğu Guta'da çocuk ölümleri devam ediyor

UNICEF, Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde tedavisi yapılamayan 5 çocuğun yaşamını yitirdiğini, 137 çocuğun da acilen tahliye edilmesi gerektiğini duyurdu.

TİKA'nın Gazze'de inşa ettiği konutlar Filistinlilere teslim edildi TİKA'nın Gazze'de inşa ettiği konutlar Filistinlilere teslim edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gazze'de yaptırılan 320 konut, Filistinlilere teslim edildi.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 150 Filistinli gözaltına alındı Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 150 Filistinli gözaltına alındı

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına karşı düzenlenen gösterilerin ardından işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te yaklaşık 150 Filistinlinin İsrail güçlerince gözaltına alındığı bildirildi.

IKBY'deki yabancı işçi sayısında düşüş yaşanıyor IKBY'deki yabancı işçi sayısında düşüş yaşanıyor

IKBY İş ve İşçi Bulma Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Musa, bölgede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yabancı işçi sayısının her geçen gün azaldığını söyledi.

'Kıbrıslı Türkler 'azınlık' konumuna indirgenemeyecek' 'Kıbrıslı Türkler 'azınlık' konumuna indirgenemeyecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rumların hayalleri asla gerçekleşmeyecektir. Kıbrıslı Türkler, ortak sahibi oldukları Ada'da asla Kıbrıslı Rumların arzu ettiği şekilde bir 'azınlık' konumuna indirgenmeyecektir." dedi.

'Yangınlar artık yeni normalimiz' 'Yangınlar artık yeni normalimiz'

ABD'nin California eyaleti Valisi Jerry Brown, eyalette süregelen kuraklığa ve küresel ısınma etkilerine bağlı olarak çıkan orman yangınlarının artık bölgenin "yeni normali" olduğu uyarısını yaptı.

 Katar'dan İsrail'e kınama
Katar'dan İsrail'e kınama

Katar, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına karşı gösteri düzenleyen Filistinlilere yönelik sert müdahaleleri kınadı.

Lübnan'da Kudüs gösterisine polis müdahalesi Lübnan'da Kudüs gösterisine polis müdahalesi

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için düzenlenen gösteride protestocular ile güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşanıyor.

Irak'ta Irak'ta "DEAŞ zaferi" nedeniyle askeri geçit töreni düzenlendi

Irak'ın başkenti Bağdat'ta DEAŞ'a karşı zaferden dolayı askeri geçit töreni düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ