Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

DÜNYA

Yanlış partiye oy verince işaret parmağını kesti
Yanlış partiye oy verince işaret parmağını kesti

Hindistan'da yanlış partiye oy veren kişi işaret parmağını kesti.

Libya'daki çatışmalarda ölü sayısı 213'e yükseldi Libya'daki çatışmalarda ölü sayısı 213'e yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü, Libya'nın başkenti Trablus ve çevresindeki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 213'e yükseldiğini, yaralı sayısının da bini aştığını duyurdu.

Kuzey Kore, ABD ile müzakerelerde Pompeo'yu istemiyor Kuzey Kore, ABD ile müzakerelerde Pompeo'yu istemiyor

Kuzey Kore, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun, Pyongyang ile Washington yönetimleri arasında yürütülen nükleer görüşmelerde baş müzakereci görevinden alınması çağrısında bulundu.

ABD'de dindarlık oranı düştü ABD'de dindarlık oranı düştü

ABD'de kiliseye üyeliklerden yola çıkılarak yapılan bir çalışmada, ülkedeki dindarlık oranının son 20 yılda yüzde 50'lere düştüğü ortaya konuldu.

Guatemala Devlet Başkan adayı ABD'de gözaltına alındı Guatemala Devlet Başkan adayı ABD'de gözaltına alındı

Guatemala Devlet Başkan adayı Orellana, "Meksikalı uyuşturucu kaçakçılarıyla iş birliği yaptığı" iddialarının da aralarında bulunduğu suçlamalar nedeniyle ABD'nin Miami kentinde gözaltına alındı.

Sudan muhalefeti askeri konseye geçiş süreciyle ilgili önerilerini iletti
Sudan muhalefeti askeri konseye geçiş süreciyle ilgili önerilerini iletti

Sudan'ın öne çıkan bağımsız muhalefet hareketi SPA, Askeri Geçiş Konseyine, yönetimin askeri temsille birlikte sivil idareye teslimi, meclis kurulması ve bakanlar kurulu oluşturulması gibi öneriler sundu.

AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak

Avrupa Parlamentosu, Google, Facebook ve Twitter gibi çeşitli internet platformlarında yer alan terörle ilgili içeriklerin 1 saat içinde kaldırılmasını içeren düzenlemeye onay verdi.

'Terör amacına ulaşamamıştır' 'Terör amacına ulaşamamıştır'

Avustralya ve Yeni Zelanda'daki temaslarını tamamlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine yapılan terör saldırısının amacına ulaşamadığını söyledi.

Trump kızı Ivanka'ya Dünya Bankası başkanlığını önermiş Trump kızı Ivanka'ya Dünya Bankası başkanlığını önermiş

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray danışmanı olan kızı Ivanka Trump, babasının kendisine Dünya Bankası Başkanı olmak isteyip istemeyeceğini sorduğunu, ancak bu öneriye sıcak bakmadığını söyledi.

Endonezya'da Widodo yeniden devlet başkanı Endonezya'da Widodo yeniden devlet başkanı

Endonezya'da Devlet Başkanı Joko Widodo, resmi olmayan sonuçlara göre yeniden devlet başkanı seçildi.

Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan 'Fark Yaratan' ödülü Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan 'Fark Yaratan' ödülü

Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'nca, insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı, Londra'da düzenlenen törenle Changemaker/Fark Yaratan ödülü verildi.

Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı

ABD Başkanı Trump'a ülkesinin Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona verdiği desteği kesmesini öngören yasa tasarısını veto etmesinin ardından ABD'li siyasetçilerden tepki geldi.

Ömer el-Beşir, Kuber hapishanesine nakledildi Ömer el-Beşir, Kuber hapishanesine nakledildi

Sudan'da askeri kaynaklar, devrik lider Ömer el-Beşir'in başkent Hartum'daki Kuber hapishanesine nakledildiğini bildirdi.

Zarif: Esed'le görüşmemin raporunu Erdoğan'a sunacağım Zarif: Esed'le görüşmemin raporunu Erdoğan'a sunacağım

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Suriye'de Esed ile uzun bir görüşme yaptım. Bu konuşmanın raporunu Sayın Erdoğan'a sunacağım." dedi.

Katolik Kilisesinden cinsel istismar mağduruna 8 milyon dolar tazminat Katolik Kilisesinden cinsel istismar mağduruna 8 milyon dolar tazminat

ABD'de Katolik Kilisesinin Los Angeles Başpiskoposluğu, kiliseye bağlı lisenin öğretmeni tarafından cinsel istismara uğrayan bir öğrenciye 8 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ