Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

DÜNYA

Arafat'ta sağanak Arafat'ta sağanak

Hac farizasını yapmak üzere yaklaşık 2 milyon hacı adayının bulunduğu Arafat'ta sağanak etkili oldu.

Hollanda'da Apple mağazasında tablet patladı: 3 yaralı Hollanda'da Apple mağazasında tablet patladı: 3 yaralı

ABD firması Apple'ın Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki mağazasında bir tabletin patlaması sonucu 3 kişi hafif yaralandı.

'ABD bölgede müttefik değil tebaa ve uydu arıyor' 'ABD bölgede müttefik değil tebaa ve uydu arıyor'

Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, "ABD yönetimi, bölgede müttefik ya da dost değil bilakis kendisine tebaa ve uydu arıyor. Bu da Türkiye'de yok." dedi.

'Bin yıl yaşasam, ölsem o günü unutamam' 'Bin yıl yaşasam, ölsem o günü unutamam'

Beşşar Esed rejiminin kimyasal silah ile bin 400'ün üzerinde sivili öldürdüğü saldırının 5. yılında, katliamdan sağ çıkanlar ne yaşadıkları dramı unutabiliyor ne de kayıplarının hasretine alışabiliyor.

Irak Federal Mahkemesi seçim sonuçlarını onayladı Irak Federal Mahkemesi seçim sonuçlarını onayladı

Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılan milletvekili seçim sonuçları federal mahkeme tarafından onaylandı.

 Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kutlama
Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kutlama

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kutlama mesajı gönderdi.

"Sırbistan Türkiye'ye karşı bir koalisyonun içinde yer almayacak"

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır." dedi.

 ABD Başkanı Trump'tan Suriye açıklaması
ABD Başkanı Trump'tan Suriye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Suriye'de istikrarın sağlanması için vermeyi daha önce vadettiği 230 milyon dolarlık fonu başka bölgelerde kullanma kararı aldığını bildirmesinin ardından yaptığı açıklamada, "ABD yerine Suudi Arabistan ve Ortadoğu'daki diğer zengin ülkeler ödeme yapmaya başlayacak." dedi.

 İran: Türkiye ile iyi komşuluk ilişkilerimiz var İran: Türkiye ile iyi komşuluk ilişkilerimiz var

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olduklarını ve komşu ülkelerle karşılıklı kardeşlik bağlarının olduğunu söyledi.

Suriyeli Hristiyanlardan YPG/PKK eleştirisi Suriyeli Hristiyanlardan YPG/PKK eleştirisi

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinde yaşayan kilise mensupları, örgütün, Hristiyan okullarını kapatmasını, kilise mensuplarına karşı hak ihlallerini ve evlerini terk etmek zorunda kalanların mülklerine el koymasını eleştirdi.

ABD'den 'Pakistan açıklaması' ABD'den 'Pakistan açıklaması'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Pakistan Başbakanı olarak yeni göreve gelen İmran Han'ın yemin törenini tanıyor ve memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

İsrail askerlerinin şehit ettiği Filistinlinin cenazesi defnedildi İsrail askerlerinin şehit ettiği Filistinlinin cenazesi defnedildi

İsrail askerlerinin Gazze Şeridi sınırındaki "Büyük Dönüş Yürüyüşü" etkinlikleri çerçevesinde dün düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalesi sonucu şehit olan Filistinli Sadi Muammer son yolculuğuna uğurlandı.

İran Irak'ın 'savaş tazminatını' ödemesini istedi İran Irak'ın 'savaş tazminatını' ödemesini istedi

İran Meclisi Dış Politika ve Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, Irak'ın İran'a "savaş tazminatı" borcunu ödemesi gerektiğini belirterek, buna gücünün yettiğini ileri sürdü.

İran Irak'ın 'savaş tazminatını' ödemesini istedi İran Irak'ın 'savaş tazminatını' ödemesini istedi

İran Meclisi Dış Politika ve Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, Irak'ın İran'a "savaş tazminatı" borcunu ödemesi gerektiğini belirterek, buna gücünün yettiğini ileri sürdü.

'Yerli ve milli ürün kullanmaya dikkat ediyoruz' 'Yerli ve milli ürün kullanmaya dikkat ediyoruz'

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Ayniyat ve İaşe Ekip Başkanı Çapçı, hacı adayları için hazırladıkları yemeklerde yerli ve milli ürünler kullanmaya dikkat ettiklerini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ