Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

DÜNYA

Trump'tan Venezuela ordusuna Trump'tan Venezuela ordusuna "tehdit" gibi uyarı

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklemeye devam eden Venezuela ordu mensuplarını "üstü kapalı" tehdit ederek, "Kendi geleceklerini, hayatlarını ve Venezuela'nın geleceğini, Küba ordusu tarafından kontrol edilen ve korunan bir adam için riske atıyorlar." dedi.

 "Mescid-i Aksa'daki kötüye gidişin sorumlusu İsrail"

Filistin Devlet Başkanlığınca, Mescid-i Aksa'daki durumun kötüye gitmesinin ve gerginliğin sorumluluğunun İsrail'de olduğu bildirildi.

Fransa DEAŞ'lı teröristlerin durumunu inceleyecek Fransa DEAŞ'lı teröristlerin durumunu inceleyecek

Fransa Adalet Bakanı Belloubet, ABD Başkanı Trump'ın "Avrupa ülkeleri DEAŞ'lı teröristleri yargılasın" çağrısına ilişkin, Suriye'deki Fransız DEAŞ'lı teröristlerin durumunu tek tek inceleyeceklerini söyledi.

Bolivya'da otobüsle kamyon çarpıştı: 22 ölü Bolivya'da otobüsle kamyon çarpıştı: 22 ölü

Bolivya'da bir otobüs ile kamyonun çarpışması sonucu 22 kişi yaşamını yitirdi.

 İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı'na zincir vurdu
İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı'na zincir vurdu

Ürdün Vakıflar, Mukaddesat ve İslami İşler Bakanlığı'na bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Mescid-i Aksa'nın 2003'ten bu yana giriş çıkışlara kapalı tutulan doğu surlarındaki Rahmet Kapısı'nın dün İsrail polisi tarafından zincirlendiğini duyurdu.

İsrail Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı İsrail Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı.

Abe'nin Trump'ı Abe'nin Trump'ı "ricayla" Nobel'e aday gösterdiği iddiası

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Washington yönetiminin ricasıyla ABD Başkanı Donald Trump'ı Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiği iddiasına ilişkin yorumda bulunmaktan kaçındı.

"İsrail ile normalleşme" kınandı

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Arap ülkelerinden çok sayıda yetkilinin, Varşova'da düzenlenen konferansta Filistin'in topraklarını ve Kudüs'ü işgal eden İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya gelmesine tepki gösterdi.

 İsrail'den Gazze'ye topçu ateşi
İsrail'den Gazze'ye topçu ateşi

İsrail, abluka altındaki Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait iki gözetleme kulesini top atışıyla hedef aldı.

Fransa'da sarı yelekliler gösterilerin 3'üncü ayında sokaklarda Fransa'da sarı yelekliler gösterilerin 3'üncü ayında sokaklarda

Sarı yelekliler, eylemlerin üçüncü ayını kutlamak ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin politikalarına karşı tepkilerini bir kez daha dile getirmek için Paris'te sokağa çıktı.

Fransa'da polis şiddetine 140 adli soruşturma Fransa'da polis şiddetine 140 adli soruşturma

Fransa İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Lunez, Ulusal Polis Soruşturma Biriminin, polisin sarı yeleklilerin gösterilerinde şiddet uyguladığı şüphesiyle 140 adli soruşturma başlattığını belirtti.

'Suriye'de asıl mesele sınırımızın ve halkımızın güvenliğidir' 'Suriye'de asıl mesele sınırımızın ve halkımızın güvenliğidir'

Milli Savunma Bakanı Akar, "Suriye'de bizim için asıl mesele sınırımızın ve halkımızın güvenliğidir. Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine saygı duyuyoruz." dedi.

İran'da yeni terör eylemi endişesi İran'da yeni terör eylemi endişesi

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahatpişe, "Yüzlerce intihar bombacısı İran sınırlarında silahlandı." dedi.

 İdlib'de son 24 saate ölenlerin sayısı 10'a yükseldi
İdlib'de son 24 saate ölenlerin sayısı 10'a yükseldi

Suriye'deki Beşşar Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içerisindeki 13 sivil yerleşime son 24 saatte düzenlediği top ve roket saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 10'a, yaralı sayısı 34'e çıktı.

 "Arakanlıların kamplarında gördüğünüz tek şey acı çeken insanlar"

Arakanlı Müslüman Ahmed Ullah, mülteci kampında çocuk olmanın zorluklarını, "Bu, kimsenin düşmek istemeyeceği bir durum. En kötü düşmanınız bile olsa, asla bir çocuğu bu kamplara göndermek istemezsiniz. Burası daha çok, sağlık hizmetlerinin, eğitimin, yemeğin olmadığı bir toplama kampı gibi. Orada gördüğünüz şey hiç durmaksızın acı çeken insanlar." sözleriyle anlattı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ