Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

AB'den Google'a rekor ceza 
AB'den Google'a rekor ceza

Avrupa Birliği (AB), Google'a internet aramalarındaki hakim konumunu kötüye kullanmaktan dolayı 2,42 milyar avroluk rekor para cezası verirken, çalışma biçimini değiştirmesi için 90 gün süre tanıdı.

Fidyeci siber korsanlar en fazla Türkiye'ye saldırdı
Fidyeci siber korsanlar en fazla Türkiye'ye saldırdı

Fidyeci siber korsanlar en fazla Türkiye, Japonya, Vietnam ve Hindistan'a saldırdı.

Buluş yapana vergi kolaylığı
Buluş yapana vergi kolaylığı

Uluslararası Patent Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kaya "Patent sahiplerine kurumlar vergisi muafiyet imkanı ilk olarak 2015 yılında başladı. Sonrasında uygulamadaki bazı zorluklar dikkate alınarak 2016 Aralık'ta yapılan en son düzenleme ile bu muafiyete erişim imkanı daha da kolaylaştırıldı" dedi.

Elektrikli araçların şarj sorunlarına yeni çözümler ekleniyor Elektrikli araçların şarj sorunlarına yeni çözümler ekleniyor

Elektrikli otomobil yatırımlarının artmasıyla bu araçların şarj sorununa getirilen çözümlere yenileri ekleniyor.

OFİS ÇÖZÜMLERİ OFİS ÇÖZÜMLERİ

OFİS ÇÖZÜMLERİ

Sosyal medya reklamlarında Sosyal medya reklamlarında "influencer" etkisi

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan, ulusal ve uluslararası markaların sosyal medyada fenomen kullanıcılar üzerinden reklam yaptığını belirterek, "Influencerların insanları etkileme oranları daha güçlü. Bunlar kitap yazsa sattırabilir. Burada insanlar bir anlamda marka temsilcisi oluyor." dedi.

Kamu kurumlarına Kamu kurumlarına "KamuNet" ödevi

Kamu Sanal Ağını (KamuNet) kullanan kamu kurum ve kuruluşları bir dizi tedbir alacak.

BTK, vatandaşın mağduriyetine 'dur' dedi! BTK, vatandaşın mağduriyetine 'dur' dedi!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK), tüketicilerin internette gezinirken talep ve onayı olmaksızın istek dışı aboneliğinin gerçekleştirildiği "katma değerli servisler"le ilgili mağduriyetleri önlemek amacıyla onay zorunluluğu getirildi. Konuya ilişkin karar 30 Haziran'dan itibaren uygulanacak.

Gençler cep telefonunu Gençler cep telefonunu "arkadaş" olarak görüyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) doktora öğrencileri tarafından üniversitede okuyan gençlerin cep telefonunu nasıl algıladığını ortaya çıkarmak amacıyla yapılan araştırma, katılımcıların yaklaşık yarısının cep telefonunu "arkadaş" olarak gördüğünü ortaya çıkardı.

Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek
Binaların deprem riski internetten öğrenilebilecek

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent'te hizmet veren bir firmanın geliştirdiği "İnternet Tabanlı Deprem Risk Analiz Sistemi" uygulaması ile vatandaşlar internet üzerinden ücretsiz olarak binalarının depreme karşı risk değerlendirmesini yapabilecek.

Mobil abone sayısı 76 milyona yaklaştı Mobil abone sayısı 76 milyona yaklaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, yılın ilk çeyreğinde mobil abone sayısının 75,7 milyona ulaştığını, toplam fiber uzunluğunun ise yüzde 9,2 artışla 297 bin 620 kilometreye çıktığını bildirdi.

Konya'da ıslanmayı önleyen malzeme geliştirildi Konya'da ıslanmayı önleyen malzeme geliştirildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Fizik Eğitimi Bölümü laboratuvarında üretilen silisyum ve titanyum bazlı hidrofobik sıvı, yüzeyine uygulandığı ahşap, taş, kağıt ve kumaşa suyun işlemesini engelliyor.

Jüpiter, Güneş Sistemi'nin en yaşlı gezegeni Jüpiter, Güneş Sistemi'nin en yaşlı gezegeni

Bilim adamları Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni olan Jüpiter'in aynı zamanda en yaşlısı olduğunu tespit etti.

"Telefonun ışığı kısa boylu olmanıza neden olabilir"

Türk Nöroşirurji Derneği Spinal ve Preferik Sinir Cerrahisi Grubu Başkanı Prof. Dr. Kadir Kotil, cep telefonunun çocukların gelişimine zarar verebileceğini belirterek, "Yatağına yatmış ergen çağda bir çocuğun cep telefonu ışığı ile yatağında uyuması kadar tehlikeli bir şey olamaz. Fazla ışıkta kalmak çocuğun ergenlik döneminde boyunun kısa kalmasına, beyninin daha az gelişmesine neden olabilir." dedi.

Küre kafes ile Küre kafes ile "drone"lar artık daha güvende

Konya'da, makine mühendisleri Mehmet Pekin ve Alp Eren Öztürk, "drone"ların düşmesi ve çarpması halinde hasar almasını engelleyen "küre kafes" tasarladı.

Kontv Ramazan
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ