Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

Elektrikli 'Kangal S4' görücüye çıktı Elektrikli 'Kangal S4' görücüye çıktı

Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından üretilen "Kangal S4" adlı elektrikli otomobil, "Yerli otomobil üretimine biz hazırız" sloganıyla tanıtıldı.

 "Telefonda artık büyük ekran tercih ediliyor"

Teknoloji şirketi Lenovo'nun Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, akıllı telefon pazarının bilgisayarın çok üzerinde olduğunu belirterek, "Telefonun Türkiye'de yıllık hacmi 12 milyon adede ulaştı. Herkesin elinde bir telefon var. Sık değiştiriyoruz. Yeni modeller çıktıkça da almaya devam ediyoruz. Bilgisayarda ise değiştirme süresi 7 yıl." dedi.

Google FETÖ hatasını düzeltti Google FETÖ hatasını düzeltti

Android işletim sistemine sahip yeni modellerin klavyelerinde yer alan otomatik düzelme özelliğindeki FETÖ detayı Google tarafından düzeltildi.

 Birbirimizi unuttuk, yeni Birbirimizi unuttuk, yeni "kanka"mız teknoloji

Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Dinç, toplumda, teknolojiyle sağlıksız bir ilişki kurulduğu yönünde ortak bir şikayet olduğunu belirterek, "İnsanlar birbirinin yüzüne bakmaktan, birbiriyle konuşup halleşip sohbet etmekten ziyade daha çok teknolojiyle ilişki kurmayı tercih ediyorlar." dedi.

Türk oyun geliştiricilerden büyük başarı Türk oyun geliştiricilerden büyük başarı

Simsoft tarafından geliştirilen "MyStartup" isimli oyun, sektörün en büyük Modelleme, Simülasyon ve Eğitim Teknolojileri Konferansı kapsamındaki "Ciddi Oyun Yarışması"nda "en iyi mobil oyun" seçildi.

Trump'ın Twitter sayfasını kapatan kişi Türk çıktı Trump'ın Twitter sayfasını kapatan kişi Türk çıktı

ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel Twitter hesabını kapatan kişi bulundu.

Yeti efsanesi bilimsel olarak çürütüldü Yeti efsanesi bilimsel olarak çürütüldü

Bilim adamları DNA analizleriyle, yetilere ait olduğu iddia edilen kalıntıların Asya'daki bazı ayı türlerine ait olduğunu belirledi.

Sosyal medya psikolojimizi bozdu Sosyal medya psikolojimizi bozdu

Son dönemde gittikçe artan sosyal medya ve internet kullanımı nedeniyle psikolojisi bozulan tüketicilerin yüzde 43'ü kendini "bağımlı" olarak tanımlıyor. Bilinçsiz internet kullanımı yüzünden, gelişmeleri kaçırma korkusu, sosyal çekilme, fake titreme gibi psikolojik rahatsızlıklar zirve yaparken, Türk gençlerinde internet kullanımı yüzde 90'lara ulaştı.

 "Cep"ten ayda 441 dakika konuşuldu

Türkiye, bu yılın ikinci çeyreğinde kişi başı 441 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Avrupa ülkelerine kıyasla en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke oldu.

 İstenmeyen mesajlar yeni sistemle engellenecek İstenmeyen mesajlar yeni sistemle engellenecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, istenmeyen ticari elektronik ileti gönderiminin engellenmesi amacıyla yeni bir sistem oluşturduklarını belirterek, "Ticari elektronik iletilere ilişkin süreçler tek bir platform üzerinden yönetilebilecek. Böylece mevzuata uygun şekilde ileti gönderimi yapılabilecek ve vatandaşların rahatsızlığı en aza indirilecek." dedi.

Beynin elektrik bağlantılarının haritası çıkarıldı Beynin elektrik bağlantılarının haritası çıkarıldı

Bilim adamları, insan beyninde nöronların tetiklediği elektrik bağlantılarının haritasını çıkardı.

'Dijitalleşmede Türkçe sistemler kurabilmeliyiz' 'Dijitalleşmede Türkçe sistemler kurabilmeliyiz'

AFAD Başkanlığı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin, "Dijitalleşmenin ham maddesi kendi insanımız olmalı, Türkçe sistemler kurabilmeliyiz." dedi.

Abonelikler e-devlet üzerinden taşınabilecek Abonelikler e-devlet üzerinden taşınabilecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, su, elektrik ve gaz gibi aboneliklerin de e-devlet üzerinden taşınabileceğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ