Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

PTT'den PTT'den "oltalama mail" uyarısı

PTT AŞ, şirketin marka ve logosu kullanılarak hazırlanmış ve kişilerin kimlik bilgilerine ulaşılmasını sağlayan "oltama mailleri" açmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

Facebook, sanal gerçeklik platformu Facebook Spaces'i duyurdu Facebook, sanal gerçeklik platformu Facebook Spaces'i duyurdu

Facebook, sanal gerçeklik uygulaması Facebook Spaces'in beta versiyonunu, geliştiriciler için düzenlediği F8 2017 Konferansı'nda tanıttı.

"Akıllı telefonlarınızı sık şarj edin"

Türkiye'de atık pil konusunda yetkilendirilen tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Genel Sekreteri Neslihan Bahar, akıllı telefonlarda lityum iyon tipi pil kullanıldığını belirterek, "Bu pilleri çok sık şarj etmek gerekiyor. Şarj seviyesi yüzde 50'ye geldiği zaman tekrar şarj edilmeli. Şarjın iyice bitmesini beklemek doğru bilinen yanlış uygulamalardan biridir." dedi.

Akıllı telefonlardaki sensörler gizliliği tehlikeye sokabilir Akıllı telefonlardaki sensörler gizliliği tehlikeye sokabilir

İngiliz bilim adamları, akıllı telefon kullanırken yapılan el hareketleri̇ni̇n sensörler aracılığıyla algılandığını, bu yolla da şifrelerin ve pin kodlarının açığa çıkarılabileceğini iddia etti.

Türk polisi Twitter'da dünya sıralamasında 
Türk polisi Twitter'da dünya sıralamasında

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 172'nci yıl dönümünde sosyal medyada yapılan paylaşımlar dolayısıyla Türk polisi, Twitter'ın güncel konularında (trend topic) dünya sıralamasında yedinci, Türkiye sıralamasında da birinci oldu.

"Google kadınlara daha az maaş veriyor" iddiası

ABD Çalışma Bakanlığı, internet devi Google'ın kadın çalışanlarına erkek çalışanlarından daha az maaş ödediğini ileri sürdü.

Facebook sahte haber uyarısı yayınlayacak
Facebook sahte haber uyarısı yayınlayacak

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, site aracılığıyla yayılan sahte haberlerle mücadele etmek amacıyla kullanıcıların paylaşılan uydurma haberleri ve yanıltıcı bilgileri tespit etmesine yardımcı olacak bir elektronik uyarı yayınlama kararı aldı.

 instagram Beğeni ve Takipçi sistemi instagram Beğeni ve Takipçi sistemi

Şüphesizdir ki İnstagram, gün geçtikçe popülerliğini ve yaygınlığını kademe kademe arttırmaya devam ediyor.

Kişisel bilgiler Kişisel bilgiler "ikinci el" satılabilir uyarısı

Elektronik atık uzmanları, bilgisayar, cep telefonu ve tabletlere ait değerli parçaların, uygun imha metotları kullanılmadan kayıtlı kişisel bilgilerle ikinci el olarak satılması durumunda bilgi güvenliği sıkıntısı yaşanabileceğini bildirdi.

 iPhone 8 çerçevesiz ekran ile mi gelecek? iPhone 8 çerçevesiz ekran ile mi gelecek?

Apple'ın yeni bombası, 2017 yılında gündeme düşmeye hazırlanıyor.

Türkiye'de satılan akıllı telefon sayısı Türkiye'de satılan akıllı telefon sayısı

Türkiye'de geçen yıl 12,5 milyon akıllı telefon satılırken, bu yılın iki aylık döneminde ise satış miktarı 1,9 milyona ulaştı.

 Dört dilde sabıka kaydı Dört dilde sabıka kaydı "bir tık" uzakta

Adalet Bakanlığı personelinin geliştirdiği yazılımla İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerine çevrilmiş sabıka kayıtlarının "e-devlet" üzerinden alınması dönemi başladı.

E-postalardaki virüslerin tehlikesi arttı E-postalardaki virüslerin tehlikesi arttı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent'de faaliyet gösteren, siber güvenlik ve ağ güvenliği alanında yazılım ve donanım üreterek destek hizmeti sağlayan Labris Networks şirketinin "2016 Siber Güvenlik Raporu"na göre, e-postalar içindeki spam virüslerin azalmasına karşın, tehlikeleri artıyor.

Trump sağlık sigortası tasarısını geri çekti
 Trump sağlık sigortası tasarısını geri çekti

ABD Başkanı Trump, Obamacare'in iptalini öngören yeni sağlık sigortası tasarısını yeterli "evet" oyuna ulaşılamayacağı için geri çekti.

Wikileaks CIA'in iPhone'lara sızdığını iddia etti
Wikileaks CIA'in iPhone'lara sızdığını iddia etti

WikiLeaks, ABD istihbarat kurumu CIA'nın iPhone cihazlara geri dönülemez bir şekilde sızmış olabileceğine dair belgeler yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ