Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

 Bakan Varank HÜRKUŞ'un deneme uçuşuna katıldı
Bakan Varank HÜRKUŞ'un deneme uçuşuna katıldı

Yeni nesil temel eğitim uçağı HÜRKUŞ'un deneme uçuşuna katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Semalarımızdaki hava araçlarının her geçen gün daha fazlası kendi imkanlarımızla ürettiklerimizden oluşuyor” dedi.

 Sona gelindi! Dünyada sadece 4 ülke üretebiliyor
Sona gelindi! Dünyada sadece 4 ülke üretebiliyor

TÜBİTAK'TAN "stratejik ürün” desteği alınarak sekiz yıl önce başlanan dünyanın en hafif katı maddesi olarak bilinen ve -200 ile +1200 derece sıcaklığa dayanabilen aerojel üretimi projesinde sona gelindi.

 Milli savaş uçağının prototipi 2023'te havalanacak
Milli savaş uçağının prototipi 2023'te havalanacak

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi "Başlatılan milli teknolojileri geliştirme kapsamında MİLGEM, Atak helikopterimiz, Anka insansız hava aracı, Altay tankı gibi markalar bugün hayat bulmuştur. Bu müthiş bir siyasi iradenin, çalışkan Türk mühendislerinin gayretleriyle ortaya çıkan sonuçtur. Sayın Cumhurbaşkanımıza 5 yıl önce, T625 helikopterinin 6 Eylül'de sabah saat 6.00'da uçacağı sözünü vermiştik. Bugün sözümüzü tutabildik" ifadelerini kullanan Tüfekçi Milli Muharip Uçağı il

Apple yeni iPhone'ları tanıttı
 Apple yeni iPhone'ları tanıttı

ABD'li teknoloji devi Apple, yeni akıllı telefon modelleri iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ile yeni akıllı saati Apple Watch Series 4'ü tanıttı.

 Milli İHA'lara gezici üs
Milli İHA'lara gezici üs

Baykar, İHA ve SİHA'ların yer kontrol istasyonunu bir kamyona entegre ederek mobil hale getirdi. Bu sayede üslerdeki sabit pozisyonlardan farklı olarak, yer kontrol istasyonları ihtiyaç duyulan bölgelere hızla hareket ettirilip İHA/SİHA'ların ve üzerlerindeki faydalı yüklerin kontrol edilmesi sağlanacak. Bu sistemle birlikte Türkiye'de tasarlanıp üretilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge desteği de alan ilk kamyon motoru TSK envanterine girdi.

Ses Stüdyosu Ses Stüdyosu

Evde veya ofisinizde kendi ses stüdyonuzu kurarak profesyonelce müzik yapabilir ve yaptığınız müziği kaliteli bir şekilde kaydedebilirsiniz.

ASELSAN'dan 2 milyar dolarlık hamle
 ASELSAN'dan 2 milyar dolarlık hamle

ASELSAN, dışa bağımlılığın yüzde 85 olduğu ve yılda 2 milyar dolar ithalata yol açan medikal cihaz ve bileşenleri için yerli ve milli çözümler geliştiriyor.

Dünya'dan 250 kat fazla su bulunan gezegenler keşfedildi Dünya'dan 250 kat fazla su bulunan gezegenler keşfedildi

Bilim insanları, yeni keşfedilen TRAPPIST-1 yıldız sistemindeki 7 gezegenin kayaç yapıda olduğunu ve bazılarında Dünya'dan daha fazla su bulunduğunu belirledi.

 Resmen açıklandı! İşte F 35'lerdeki Türk imzası
Resmen açıklandı! İşte F 35'lerdeki Türk imzası

Savunma Sanayi Başkanlığı, ABD'nin Türkiye'yi proje dışında bırakmaya çalıştığı F 35 savaş uçağın projesinde Türk şirketlerinin ürettiği ürünleri ve Türkiye'nin yerini açıkladı. Uçağın, gövdesinden motoruna kadar tam 19 noktasında 7 Türk savunma sanayi firmasının imzası bulunuyor.

 SEO nedir, nasıl yapılır? SEO nedir, nasıl yapılır?

"SEO” (Search Engine Optimization), Türkçe de "Arama motoru optimizasyonu” olarak adlandırılan terimdir.

F-35'ler ile ilgili korkutucu rapor!
 F-35'ler ile ilgili korkutucu rapor!

ABD hükümetinin icraatlerini denetleyen bir sivil toplum kuruluşu olan POGO, F-35 ortak programında çalışan yetkililerin, bütçe ve takvim problemi yaşamamak adına uçakta hayati risklere neden olabilecek bazı kusurları daha az ciddi göstermek üzerine çalıştığı yönünde bir rapor hazırladı.

 Savunmada altın çağ
Savunmada altın çağ

Türk savunma sanayii altın çağını yaşıyor. Türkiye yerli ve milli olarak tankından korvetine, helikopterinden tüfeğine tüm savunma ihtiyaçlarını kendi karşılayabilir hale geliyor. Savunma Sanayii Başkanlığı'nın öncülüğünde dev projeler aralıksız sürüyor.

SEO çalışmasında dikkat edilmesi gerekenler SEO çalışmasında dikkat edilmesi gerekenler

Teknoloji dünyasının hızla büyümesiyle birlikte hayatımızın akışı da değişti.

Milli anakart üretildi
 Milli anakart üretildi

Bursa'da 18 yaşındaki genç bir girişimci yerli bilgisayar anakartı üretti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ