Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

Wi-Fi'de güvenlik açığı tespit edildi Wi-Fi'de güvenlik açığı tespit edildi

Ev ve iş yerlerinde yaygın olarak kullanılan kablosuz yerel ağ sistemi Wi-Fi'de veri gizliğini ortadan kaldıran güvenlik açığı tespit edildi.

iPhone 8'de başlangıç değişimi
 iPhone 8'de başlangıç değişimi

Apple iPhone 8'i yeniden başlatmak için önceki modellerde kullanılandan farklı bir tuş kombinasyonuna başvurmak gerekiyor.

Siber korsanların yeni hedefi akıllı telefonlar Siber korsanların yeni hedefi akıllı telefonlar

Boğaziçi Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi (BÜSİBER) Yöneticisi Doç. Dr. Bilgin Metin, akıllı telefonların siber korsanların hedefi haline geldiğini söyledi.

İnternete erişim iki yaşa kadar düştü 
İnternete erişim iki yaşa kadar düştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yedi bakanlıktan uzmanların katılımıyla düzenlenen çocuklara yönelik koruyucu ve önleyici politikaların ele alındığı çalıştayın sonuç raporunda "İnternete erişim iki yaşına düşmüştür. Devletin özellikle internette yayılan ihmal, istismar içerikli sosyal medya paylaşımlarında proaktif önlem alması gerekmektedir." tespitinde bulunuldu.

iPhone X'un Türkiye fiyatı açıklandı  iPhone X'un Türkiye fiyatı açıklandı

iPhone X'un Türkiye fiyatı belli oldu. Apple, üst düzey özellikleri ve çerçevesiz tasarımıyla dikkat çeken iPhone X'un Türkiye fiyatını açıkladı. 64GB ve 256GB hafıza seçeneklerine sahip olan telefon, dudak uçuklatan bir fiyattan ülkemize giriş yapacak.

Facebook yemek siparişi almaya başlıyor
 Facebook yemek siparişi almaya başlıyor

Kullanıcılar çevrelerindeki restoranları Facebook üzerinden görebilecek, restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını okuyabilecek.

Dünya'nın yakınından göktaşı geçti
Dünya'nın yakınından göktaşı geçti

Gökbilimciler küçük bir ev büyüklüğündeki bir göktaşının, Dünya'nın yakınından geçtiğini bildirdi.

Yahoo kullanıcılarına büyük şok! Yahoo kullanıcılarına büyük şok!

İnternet şirketi Yahoo, 3 milyar olan tüm kullanıcı hesaplarının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini duyurdu.

Twitter 280 karaktere çıkıyor
Twitter 280 karaktere çıkıyor

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, bir iletideki karakter üst limitinin 140'tan 280'e çıkarılmasının denenmeye başlanacağını duyurdu.

İnstagram Takipçi Arttır İnstagram Takipçi Arttır

İnstagram Takipçi Arttır

Bill Gates'den Ctrl+Alt+Delete itirafı Bill Gates'den Ctrl+Alt+Delete itirafı

Microsoft'un kurucusu olan milyarder Bill Gates, bir itirafta bulunarak eğer geçmişe gidebilseydi Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu tek tuşa indireceğini söyledi.

Güneş Sistemi'nde eşsiz keşif
Güneş Sistemi'nde eşsiz keşif

Güneş Sistemi'nde Mars ile Jüpiter arasındaki asteroit kuşağında daha önce eşine rastlanmamış, birbirlerinin yörüngesinde dönen iki gök cismi keşfedildi.

Telia, Turkcell'deki yüzde 7'lik doğrudan hisselerini satıyor
Telia, Turkcell'deki yüzde 7'lik doğrudan hisselerini satıyor

Sonera Holding BV (Telia), Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'de sahip olduğu 153,5 milyon adede denk gelen yüzde 7'lik doğrudan hisselerini, yaklaşık 1 milyar 781 milyon liraya ( 4 milyar 127 milyon SEK) satma kararı aldı.

İnternette İnternette "en tehlikeli ünlü" Avril Lavigne

Bir dönem pop-punk prensesi olarak anılan Kanadalı şarkıcı Avril Lavigne'in, internet ortamındaki aramalarda "en tehlikeli ünlü" olduğu belirlendi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ