Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

Tüm abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek Tüm abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,"Bugünden itibaren tüm abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek." dedi.

 BTK'den siber saldırılara karşı BTK'den siber saldırılara karşı "yerli İDN" önlemi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK), siber saldırılara karşı yerli ve milli "İnternet Değişim Noktası (İDN)" kurulması ve veri merkezi sektörünün geliştirilmesine imkan veren düzenleyici çerçevenin oluşturulması hedefleniyor.

Acarnet Bilişim Türkiye'nin En Büyük Yazılım Şirketleriyle Aynı Forumda Acarnet Bilişim Türkiye'nin En Büyük Yazılım Şirketleriyle Aynı Forumda

Acarnet Bilişim Türkiye'nin En Büyük Yazılım Şirketleriyle Aynı Forumda

 Cep telefonu ithalatında Cep telefonu ithalatında "sert fren"

Türkiye'nin geçen yıl yaptığı cep telefonu ithalatı 1 milyar 966 milyon dolarla son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.

 5G çalışmaları tam gaz 5G çalışmaları tam gaz

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Turkcell, Vodafone Türkiye ve TTMobil'in İstanbul, Ankara ve İzmir'de 5G deneme çalışması yapma konusundaki talepleri onaylandı.

 KTÜN'ün, bölgenin KTÜN'ün, bölgenin "bilim üssü" olması hedefleniyor

Konya Teknik Üniversitesinin (KTÜN), altyapısı, donanımı, akademik kadrosu, Ar-Ge çalışmaları, sanayi-üniversite iş birliği sayesinde ara ve teknik eleman yetiştirilerek Türkiye'de önemli bilim üssü olması hedefleniyor.

 Avustralya parlamentosuna siber saldırı
Avustralya parlamentosuna siber saldırı

Avustralya'da parlamentonun bilgisayar sistemine siber saldırıda bulunulduğu bildirildi.

 "İkinci el cep telefonunda KDV yüzde 1'e düşürülsün"

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneğinin (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Türkiye'de 2. el cep telefonu satışlarından yüzde 18 Katma Değer Vergisi (KDV) alındığını belirterek, "KDV yüzde 1 oranında uygulanırsa 2. el cihaz pazarı legalleşecek ve devletimiz hiç gelir elde edemediği bir pazardan 3 milyar TL civarı vergi geliri elde edecektir." dedi.

SpaceX personel taşıyıcı mekiği için test tarihini belirledi SpaceX personel taşıyıcı mekiği için test tarihini belirledi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, NASA için geliştirdiği personel taşıyıcı Dragon Crew mekiğinin insansız uçuş testini 2 Mart'ta yapacak.

'Amacımız küresel yarışta bizi ön sıralara taşıyacak girişimler olacak' 'Amacımız küresel yarışta bizi ön sıralara taşıyacak girişimler olacak'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, nihai amaçlarının küresel yarışta Türkiye'yi ön sıralara taşıyacak girişimlerin filizlenmesi ve teşvik edilmesi olduğunu belirtti.

Türk mühendisler akıllı saatle en iyi teknoloji ödülünü aldılar Türk mühendisler akıllı saatle en iyi teknoloji ödülünü aldılar

Türk mühendisler tarafından 3 ayda üretilen ve 45 ülkede satılan akıllı saat "watchX", dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'da, bu alanın en prestijli ödülü "EdTech"i aldı.

Milli teknolojiler sahne aldı Milli teknolojiler sahne aldı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından düzenlenen Girişim Hızlandırma Programı'ndan yararlanmak isteyen milli girişimlerin ortaya koyduğu 44 teknolojik çözüm jüri önüne çıktı.

Binlerce sosyal medya hesabı kapatıldı Binlerce sosyal medya hesabı kapatıldı

Sosyal medya platformları Twitter, Facebook ve Instagram'da, İran, Rusya, Venezuela ve Bangladeş merkezli binlerce sahte sosyal medya hesabını "yanlış bilgi yayma" gerekçesiyle kapatıldı.

 Küresel boyutta siber saldırının maliyeti 193 milyar doları bulabilir
Küresel boyutta siber saldırının maliyeti 193 milyar doları bulabilir

Küresel boyutta olası bir siber saldırının 85 milyar dolar ile 193 milyar dolar arasında zarara yol açabileceği bildirildi.

TUSAŞ yeni teknolojilere akademiyle kanatlanacak TUSAŞ yeni teknolojilere akademiyle kanatlanacak

Türkiye'nin lider havacılık şirketi TUSAŞ, Teknoloji Yol Haritası'nda bulunan ve öncelikli alan olarak belirlenen akademik çalışma konularında 9 üniversitede 69 doktora öğrencisinden yararlanacak.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ