Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

TÜRKSAT-6A uydusunda üretim aşamasına geçildi TÜRKSAT-6A uydusunda üretim aşamasına geçildi

Türkiye'nin tamamıyla yerli ilk haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT-6A projesinde tasarım aşamasının sonuna yaklaşıldı ve uydunun yeterlilik test modellerinin üretimine başlandı.

Türkiye 5G'ye geçmeye hazırlanıyor Türkiye 5G'ye geçmeye hazırlanıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) 17. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde, Türkiye'nin 5G mobil haberleşme teknolojisine mümkün olan en yüksek ölçüdeki yerlilik ve millilik oranlarıyla en erken geçen ülkelerden biri olma hedefi doğrultusunda "5G Vadisi Açık Test Sahası İşbirliği Protokolü" imzalanacak.

Türkiye'nin 7 aylık internet arama trendleri 
Türkiye'nin 7 aylık internet arama trendleri

Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", ''Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika", "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.

275 bin iPhone kılıfı geri çağrıldı 275 bin iPhone kılıfı geri çağrıldı

ABD'de yaklaşık 275 bin akışkan dolgulu iPhone kılıfı geri çağrıldı.

Çocuklar için sadece gündüz çalışan akıllı telefon
Çocuklar için sadece gündüz çalışan akıllı telefon

Japonya'da Tone Mobile firması, yalnızca gündüz çalışan akıllı telefon üretti.

"Sosyal medyada 'beğenilmeme' psikolojiyi bozuyor"

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan, sosyal medyada beğenilmeme korkusunun insanlarda psikolojik sorunlara yol açtığını söyledi.

Paint tarih oluyor
Paint tarih oluyor

Teknoloji ve yazılım şirketi Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesinde 32 yıllık çizim ve grafik programı Paint'i kaldırmayı planlıyor.

Sosyal medyada fazla yer almak çocukları olumsuz etkiliyor
 Sosyal medyada fazla yer almak çocukları olumsuz etkiliyor

Çocuk-Genç ve Erişkin Psikiyatristi Prof. Dr. Bengi Semerci, sosyal medya reklamlarında kullanılmanın çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyebildiğini belirterek, "Ergenliğe doğru küçükken komik gelen şeyler, utandırıcı olmaya başlar. Bunları (sosyal medyada) paylaşan ebeveynlerine öfke duyarlar." dedi.

Siber güvenlikte güncel tehditler
Siber güvenlikte güncel tehditler

Sayıları her geçen gün artan fidye yazılım saldırıları ve nesnelerin interneti BotNet'leri, internet kullanıcılarını tehdit ediyor.

Katar'a siber saldırının arkasından BAE çıktı Katar'a siber saldırının arkasından BAE çıktı

ABD'li istihbarat yetkililerine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimi, Katar hükümetinin resmi haber ajansı QNA'nın internet sitesine siber saldırı yoluyla yanlış bilgiler eklenmesini organize ederek Katar krizinin ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Dünyayı aydınlatan dahi: Tesla Dünyayı aydınlatan dahi: Tesla

Buluşlarıyla bilim ve teknolojide adeta çığır açan Nikola Tesla, Hırvatistan'ın orta kesimlerindeki, müzeye dönüştürülen evinde hatıralarıyla yeni icatlara ilham kaynağı olmaya devam ediyor

"Cep" için cepten 12,1 milyar lira çıktı

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, 2017'nin ilk yarısında satılan telefonların ortalama satış fiyatının bin 620 lira, toplam 6 aylık cironun ise 12 milyar 117 milyon lira olduğunu söyledi.

"Aşırı internet kullanımı sağlık sorunlarına yol açıyor"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Aydoğan, internetin, hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra son yıllarda aşırı ve gereksiz kullanımıyla uyku bozuklukları, depresyon, sosyal ortam ve iletişimlerden uzak durma gibi bazı önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olduğunu bildirdi.

Ortamdaki enerjiyi kullanan bataryasız cep telefonu icat edildi
Ortamdaki enerjiyi kullanan bataryasız cep telefonu icat edildi

Amerikalı bilim adamları, şarj aleti ve kablo derdine son vermesi ümit edilen, ortamdaki radyo sinyallerinden veya ışıktan elde ettiği birkaç mikrovatlık enerjiyi kullanan bataryasız cep telefonu icat etti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ