Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TEKNOLOJİ

95 yeni öte gezegen keşfedildi 95 yeni öte gezegen keşfedildi

Kepler Uzay Teleskobunun tespit ettiği 275 yeni gök cisminin 149'unun öte gezegen olduğu doğrulandı. Öte gezegenlerden 95'inin varlığı ilk kez keşfedildi.

 Casper, Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlıyor
Casper, Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlıyor

Casper Üst Yöneticisi (CEO) Charlotte Lamprecht, "Türkiye'deki üretimimize 2018'de akıllı telefon üretimini ekleyeceğiz. Hedefimiz önümüzdeki senelerde akıllı telefon üretimimizin de tamamını Türkiye'de gerçekleştirmek. Bu sene içerisinde üretimin ilk ayağını burada başlatmayı planlıyoruz." dedi.

 Soyağacınızı daha geri tarihlere götürmeniz mümkün Soyağacınızı daha geri tarihlere götürmeniz mümkün

Aile tarihini araştıran ve 1300'lü yıllara kadarki kayıtlara ulaşan Kayserili Araştırmacı Hayri Şişlioğlu, e-devlet üzerinden alınan belgeye bağlı kalınmaksızın daha geri tarihlere kadar soyağacı bilgisine ulaşılabileceğini söyledi.

 Telefona 2 havalimanı parası harcandı
Telefona 2 havalimanı parası harcandı

Türkiye'de, 2007-2017 döneminde ithal edilen cep telefonu için ödenen tutar, İstanbul Yeni Havalimanı maliyetinin yaklaşık 2 katına ulaştı. İthal edilen telefon sayısı bu dönemde 142,4 milyona ulaşırken, ödenen tutar ise 23 milyar 708 milyon 146 bin dolar oldu.

 Musk, Tesla'sını uzaya fırlatarak Musk, Tesla'sını uzaya fırlatarak "paranın satın alamayacağı" reklamı yaptı

Dünyanın en güçlü ticari roketini, Tesla marka spor arabasıyla birlikte uzaya fırlatan iş adamı Elon Mask, yaklaşık 90 milyon dolara mal olan bu girişimiyle, "paranın satın alamayacağı" reklamı da yaptı.

Cep telefonu faturasını düşürmenin 7 yolu Cep telefonu faturasını düşürmenin 7 yolu

7 adımlık öneriyi takip ederek cep telefonu faturalarınızı düşürebilirsiniz...

 PTTMessenger ile haberleşme daha güvenli olacak PTTMessenger ile haberleşme daha güvenli olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, milli, güvenli ve en ileri teknolojilerle geliştirilen PTTMessenger ile kurumlar ve şirketlerin güvenli kurumsal haberleşme ihtiyacının giderildiğini belirterek, "Bu sayede, bilginin ve verinin en değerli varlık olduğu çağımızda, haberleşme konusunda güvenlik tehditlerinin giderilmesi sağlanmaktadır." dedi.

Donmuş topraklarda dünyanın en büyük civa rezervi keşfedildi Donmuş topraklarda dünyanın en büyük civa rezervi keşfedildi

Kuzey yarım kürede donmuş topraklarda, gezegende diğer tüm araziler, okyanuslar ve atmosferde bulunanın neredeyse iki katı civa içeren bir rezerv keşfedildi.

 Dünyanın en değerli markası belli oldu!
Dünyanın en değerli markası belli oldu!

Dünyanın en değerli markası 151 milyar dolarlık değeriyle "Amazon" oldu.

 36 yıl sonra 36 yıl sonra "Mavi Süper Kanlı Ay"

Dünya yarın gece hem Mavi Ay ile Süper Ay'ın aynı anda meydana geldiği bir "Mavi Süper Ay" görünümüne hem de tam Ay tutulmasıyla Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü Kanlı Ay'a aynı anda tanıklık edecek.

'Google'da Bitcoin'in aranması Trump'ın aranmasından daha fazla' 'Google'da Bitcoin'in aranması Trump'ın aranmasından daha fazla'

İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Aysan, "Google'da, Bitcoin'in aranması Trump'ın aranmasından çok daha fazla." dedi.

Türk bilim insanları cerrahide 3D teknolojisine imza attı Türk bilim insanları cerrahide 3D teknolojisine imza attı

Türk bilim insanlarınca, gerçek organların radyolojik görselleri kullanılarak, 3D teknolojisiyle geliştirilen hasarlı organ modelleri üzerinde ameliyat öncesi uygulama yapılmasına imkan sağlandı.

Kaçak elektriği oyuna çevirdiler Kaçak elektriği oyuna çevirdiler

Dünya genelinde 48 saatliğine oyun geliştiricileri tek bir tema üzerinde oyun geliştirmek üzere buluşturan Global Game Jam (GGJ) etkinliğinde birbirinden ilginç oyunlara imza atıldı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ