Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

Sağlık Bakanı duyurdu! Atamalar 28 Şubat'ta yapılacak  Sağlık Bakanı duyurdu! Atamalar 28 Şubat'ta yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli atamasıyla ilgili, "25 bine yakın stratejik personelin atamasının ilk adımı olarak ilan duyurusu yapıldı. 28 Şubat'ta noter huzurunda çekilişi yapılacak. Burada toplam 1480 kişinin ataması yapılacak." dedi.

 Bakan Koca'dan ilaç zammı açıklaması
 Bakan Koca'dan ilaç zammı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaçtaki fiyatlandırmaya ilişkin, "Bundan sonraki süreçte yüzde 70 olarak uygulanan çarpanın uygulanabilirliğini sağlamak açısından, avro kurunun yüzde 60'ı baz alınacak. Genelge de bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu yüzde 60 olarak uygulandığında, bunun karşılığı olarak yüzde 26,4 gibi bir artışa tekabül ediyor. Sektörle de bu anlamda mutabık kaldık. 19'undan sonra yürürlüğe girmiş olacak." dedi.

Karnında 15 santimetre uzunluğunda iğneyle 26 yıl yaşadı Karnında 15 santimetre uzunluğunda iğneyle 26 yıl yaşadı

Konya'da, doğduğu yıl vücuduna batan 15 santimetre uzunluğunda iğneyle 26 yıl yaşayan kadın, ameliyatla sağlığına kavuştu.

İlaç fiyatlandırmasında kullanılacak kur açıklandı İlaç fiyatlandırmasında kullanılacak kur açıklandı

Sağlık Bakanı Koca, 19 Şubat'tan geçerli olmak üzere ilaç fiyatlarında yüzde 26,4 oranında kur güncellemesi yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığından Sağlık Bakanlığından "çölyak rehberi"

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan, "Çölyak Hastalığında Aile Hekimleri İçin Tanı-Tedavi-İzlem Rehberi" internetten yayımlandı.

'Sigara içenlerin çocuğunun, bağımlı olma riski yüzde 50 fazla' 'Sigara içenlerin çocuğunun, bağımlı olma riski yüzde 50 fazla'

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Emrah Can, "Anne-babanın sigara içtiğine şahit olmuş bir çocuk, sigara içmeyi rol model olarak almaktadır." dedi.

Nadir görülen hastalıklar için Meclis araştırma komisyonu kurulacak
 Nadir görülen hastalıklar için Meclis araştırma komisyonu kurulacak

ALS, SMA, MS ve DMD ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıkların, tedavi ve bakımlarında karşılaşılan zorlukların çözümü amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

"Sigarasız hayat" için Bakanlığa 900 bin başvuru

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz ilaç desteği veriyoruz. 2010'dan bugüne 900 bin kişiye ücretsiz ilaç sağladık. Son kararnamemiz ile bu desteğin kesintiye uğramamasını da temin etmiş olduk" dedi.

Diyaliz teknikerlerine istihdam müjdesi! Diyaliz teknikerlerine istihdam müjdesi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununun, yürürlüğe girecek yeni yönetmelikle çözüleceğini bildirdi.

Meclis nadir görülen hastalıkları araştıracak Meclis nadir görülen hastalıkları araştıracak

ALS, SMA, MS ve DMD ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıkların, tedavi ve bakımlarında karşılaşılan zorlukların çözümü amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kabul edildi.

Sağlık Bakanı Koca: Bu hafta 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacak Sağlık Bakanı Koca: Bu hafta 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacak

Sağlık Bakanı Koca, "Bu hafta itibarıyla 41 ilacın piyasadaki arz sıkıntısı son bulacaktır." dedi.

 Yeşilay'dan Yeşilay'dan "açık alanda sigara kullanımının düzenlenmesi" çağrısı

Yeşilay, açık alanda tütün kullanımına ilişkin yasaların, sigara kullanmayan vatandaşları pasif içici durumuna düşürmeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi çağrısında bulundu.

 Anne kız kanseri beraber yendi
Anne kız kanseri beraber yendi

İzmir'de meme kanserine yakalandıktan 3 ay sonra annesi Betigül Özönans'a da aynı tanı koyulan Yağmur Öztürk, annesiyle birlikte mücadele ettiği kanseri yenmeyi başardı.

Tüp bebek tedavi sürecinde yaşanacak olası problemler  Tüp bebek tedavi sürecinde yaşanacak olası problemler

Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezinden Op. Dr. Dilek İncesu, tıbbi yollarla gebe kalmak için başvurulan tüp bebek tedavisinde, her tedavide olacağı gibi bir takım sorunlar yaşanabileceğini aktardı.

Diyetle gelen sağlık Diyetle gelen sağlık

Fazla kiloları vardı, dizlerinden rahatsızlandı. Ameliyat yerine diyeti önerdiler ve doktorun kapısı çalındı. 47 yaşındaki Hatice Tuzak 103 kilo olarak girdiği hastaneden mutlu olarak çıktı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ