Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

‘Sağlık hizmetlerini aksatmadan israfı önleyerek hizmet etmeliyiz' ‘Sağlık hizmetlerini aksatmadan israfı önleyerek hizmet etmeliyiz'

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, "Bu dönemde bizler, sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşanmasına meydan vermeden ve israfı önleyerek hizmet etmeliyiz." dedi.

Kanser taramada Konya pilot il seçildi Kanser taramada Konya pilot il seçildi

Konya, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından kanser taramalarında pilot il olarak seçildi.

 Kış ayları için aşı uyarısı
Kış ayları için aşı uyarısı

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap, "Grip ve zatürre aşısı, sadece grip ve zatürreden korumuyor. Özellikle yaşlı kişilerde felç ve kalp krizi geçirmesini de engelliyor." dedi.

 İki milyon kişi aile hekimine İki milyon kişi aile hekimine "check-up" yaptırdı

Sağlık Bakanlığınca, vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları henüz ortaya çıkmadan önlemek için aile sağlığı merkezlerinde başlatılan "check-up" uygulamasından, 2 milyon kişi yararlandı.

İstanbul'da En İyi Cilt Doktoru İstanbul'da En İyi Cilt Doktoru

İstanbul'da En İyi Cilt Doktoru

Mehmet Koç: İsrafı önleyerek hizmet etmeliyiz Mehmet Koç: İsrafı önleyerek hizmet etmeliyiz

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, ülke olarak ciddi bir sınavdan geçtiklerini vurgulayarak, "Bu dönemde bizler, sağlık hizmetlerinde en ufak bir aksaklık yaşanmasına meydan vermeden ve israfı önleyerek hizmet etmeliyiz. " dedi.

 Sağlık Bakanlığından Sağlık Bakanlığından "mantar" uyarısı

Türkiye genelinde, yağışlarla birlikte doğada yetişen mantarların üremesinde ve yurt genelinde tüketiminin artmasına bağlı olarak zehirlenme vakalarında artış gözlendiği bildirildi.

 Acil servislerde sistem sil baştan
Acil servislerde sistem sil baştan

Hızlı hizmet almak ve katılım payı ödememek için acile yönelen hastaların sayısını azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı harekete geçiyor. Acil tanımı yeniden yapılacak ve acil olmayan hasta triyaj içinde olmayacak. Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin yoğun kullanımı sağlanacak.

Konya'da yürüyüş etkinliği! Konya'da yürüyüş etkinliği!

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü' dolayısıyla yürüyüş etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde başlayan yürüyüş organizasyonuna İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkanları, öğrenciler, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kronik hastalara ekim ve kasımda grip aşısı önerisi
 Kronik hastalara ekim ve kasımda grip aşısı önerisi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "Özellikle 65 yaş üzeri bireyler ile böbrek yetmezliği, kronik karaciğer hastalığı, diyabet, kalp yetmezliği, kronik akciğer hastalığı, kanser tedavisi alan bireyler risk altındadır. Bu nedenle kronik hastalığı olan kişilerin her yıl ekim veya kasım ayında grip aşısı olmaları önerilir." dedi.

 "Türkiye'de hasta memnuniyeti artıyor"

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hasta, Çalışan Hakları ve Güvenliği Dairesi Başkanı Fatma Şahin, Türkiye'de hasta memnuniyeti seviyesinin yüzde 90 seviyelerine çıktığını belirtti.

Selçuk Tıp öğrencilerinin beyaz önlük heyecanı Selçuk Tıp öğrencilerinin beyaz önlük heyecanı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı "Beyaz Önlük Giyme Töreni" düzenlendi.

 İthal 20 biyoteknolojik ilaç teşvikle İthal 20 biyoteknolojik ilaç teşvikle "yerli" üretilecek

Türkiye, sağlık sektöründe dışa bağımlılığı en aza indirmek için atılacak yeni adımlara odaklandı. Bu kapsamda, Türkiye'nin ithal ettiği 20 biyoteknolojik ilacın yerli üretimi için yeni yol haritası hazırlanırken, yeni dönemde Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verilmesi, klinik araştırma merkezleri ve birimlerinin sayılarının artırılması, gerekli altyapıların geliştirilmesi planlanıyor.

'Sağlık market' yerli üreticinin yüzünü güldürecek 'Sağlık market' yerli üreticinin yüzünü güldürecek

Sağlık Bakanı Koca, sağlık kuruluşlarının ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve sarf malzemelerinin daha hızlı ve uygun fiyata tedarik edilmesi için hayata geçirilecek "sağlık market" projesiyle yerli üreticinin destekleneceğini söyledi.

Kızılayın hedefi Kızılayın hedefi "her evde bir ilk yardımcı"

Türk Kızılayınca, "Her evde bir ilk yardımcı" sloganıyla kaza ve kriz anlarında müdahale yapabilecek sertifikalı ilk yardımcı yetiştirmek için 23 ilde eğitim veriliyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ