Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

'Türkiye, yüzde 80 yerli üretim ilaç kullanıyor' 'Türkiye, yüzde 80 yerli üretim ilaç kullanıyor'

Sağlık Bakanı Demircan, "Türkiye tükettiği 100 kutu ilacın 80 kutusunu kendisi üretiyor. Yüzde 80 yerli üretim ama önemli olan patentli üretim. Yani eş değer değil, molekülden başlayan üretim önemli." dedi.

26 yıldır beynindeki dişle yaşıyor 26 yıldır beynindeki dişle yaşıyor

Sinop'ta bir kişi, doktorların alınmasını sakıncalı bulması nedeniyle 26 yıldır beynindeki dişle yaşamını sürdürüyor.

4 kanser ilacı geri ödeme kapsamında
4 kanser ilacı geri ödeme kapsamında

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yerli ilaçla ilgili bir çalışma başlattıklarını söyleyerek kanser hastaları için bir ilaç müjdesi verdi.

Sağlıkta yeni dönem başlıyor!
 Sağlıkta yeni dönem başlıyor!

Sağlık alanında büyük dönüşüm başlıyor. Emine Erdoğan'ın da destek verdiği geleneksel tıp artık hastanelerde hizmet verecek.

Bakalnıktan şehir hastaneleri açıklaması Bakalnıktan şehir hastaneleri açıklaması

Sağlık Bakanlığınca, şehir hastanelerinde sunulan sağlık hizmeti nedeniyle vatandaştan ek ücret alınmadığı ve sağlık çalışanlarının haklarında da herhangi bir kaybın söz konusu olmadığı bildirildi.

Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti! Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti!

Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye geldi, "midemde bir sertlik var" dedi. 12 yaşındaki Neslihan'ın şikayetleri üzerine yapılan tetkiklerde gerçek ortaya çıktı. Ameliyata alınan Neslihan midesinden çıkanları görünce şok oldu, arkadaşlarına seslendi.

Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur? Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur?

Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur?

 Konya'da İlk Adım Ebe-Gebe Okulu proje toplantısı Konya'da İlk Adım Ebe-Gebe Okulu proje toplantısı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesinin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konya'daki saldırıda hayatını kaybetti organlarıyla 3 hastaya umut oldu Konya'daki saldırıda hayatını kaybetti organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Konya'nın Ereğli ilçesinde, 4 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Müslüm Gök'ün organları, nakil bekleyen 3 hastaya umut oldu.

 Normal doğumda ebeler aktif rol alacak
Normal doğumda ebeler aktif rol alacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, normal doğumu teşvik etmek için ebelerin daha etkin rol oynayacağını belirterek, "Ebe sayımızı artıracağız. O zaman Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Ebe teyzelerimiz vardı. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.

Konya'da moral etkinliği!  Konya'da moral etkinliği!

Konya'da fenilketonüri hastası çocuklar, gençler ve aileleri moral etkinliğinde buluştu. Düşük proteinli gıdalarla beslenmek zorunda olan çocuklar için özel yiyecekler hazırlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik ile farkındalık oluşturulması amaçlanıyor...

NEÜ'de sağlık idareciliği konuşuldu NEÜ'de sağlık idareciliği konuşuldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık İdarecileri Günü nedeniyle program düzenledi.

Doğru nefes şiddetin ilacı Doğru nefes şiddetin ilacı

Hatalı nefes almanın öfke ve şiddete sebep olduğu, doğru nefes alma tekniklerini uygulayarak bunun önlenebileceği belirtildi.

Uzmanlar halkı sindirim sistemleri hastalıkları hakkında bilgilendirecek
Uzmanlar halkı sindirim sistemleri hastalıkları hakkında bilgilendirecek

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri, 25 Ekim'de Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından organize edilen "Sindirim Sistemi Hastalıkları Bilgilendirme "programı hakkında bilgi verdi.

"Markasını bilmediğiniz ambalajsız ürünleri tüketmeyin"

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, gıda konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğunu belirterek, "Markasını bilmediğiniz ambalajsız ürünleri tüketmeyin. Ambalaj üzerinde mutlaka Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ismini arayın." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ