Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

Bakalnıktan şehir hastaneleri açıklaması Bakalnıktan şehir hastaneleri açıklaması

Sağlık Bakanlığınca, şehir hastanelerinde sunulan sağlık hizmeti nedeniyle vatandaştan ek ücret alınmadığı ve sağlık çalışanlarının haklarında da herhangi bir kaybın söz konusu olmadığı bildirildi.

Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti! Konya'da 12 yaşındaki kızın midesinden çıkanlar şok etti!

Karın ağrısı şikayeti ile hastaneye geldi, "midemde bir sertlik var" dedi. 12 yaşındaki Neslihan'ın şikayetleri üzerine yapılan tetkiklerde gerçek ortaya çıktı. Ameliyata alınan Neslihan midesinden çıkanları görünce şok oldu, arkadaşlarına seslendi.

Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur? Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur?

Ortodontik Bozukluklar Neden Oluşur?

 Konya'da İlk Adım Ebe-Gebe Okulu proje toplantısı Konya'da İlk Adım Ebe-Gebe Okulu proje toplantısı

Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen İlk Adım Ebe-Gebe Okulu Projesinin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konya'daki saldırıda hayatını kaybetti organlarıyla 3 hastaya umut oldu Konya'daki saldırıda hayatını kaybetti organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Konya'nın Ereğli ilçesinde, 4 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Müslüm Gök'ün organları, nakil bekleyen 3 hastaya umut oldu.

 Normal doğumda ebeler aktif rol alacak
Normal doğumda ebeler aktif rol alacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, normal doğumu teşvik etmek için ebelerin daha etkin rol oynayacağını belirterek, "Ebe sayımızı artıracağız. O zaman Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Ebe teyzelerimiz vardı. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.

Konya'da moral etkinliği!  Konya'da moral etkinliği!

Konya'da fenilketonüri hastası çocuklar, gençler ve aileleri moral etkinliğinde buluştu. Düşük proteinli gıdalarla beslenmek zorunda olan çocuklar için özel yiyecekler hazırlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik ile farkındalık oluşturulması amaçlanıyor...

NEÜ'de sağlık idareciliği konuşuldu NEÜ'de sağlık idareciliği konuşuldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık İdarecileri Günü nedeniyle program düzenledi.

Doğru nefes şiddetin ilacı Doğru nefes şiddetin ilacı

Hatalı nefes almanın öfke ve şiddete sebep olduğu, doğru nefes alma tekniklerini uygulayarak bunun önlenebileceği belirtildi.

Uzmanlar halkı sindirim sistemleri hastalıkları hakkında bilgilendirecek
Uzmanlar halkı sindirim sistemleri hastalıkları hakkında bilgilendirecek

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri, 25 Ekim'de Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından organize edilen "Sindirim Sistemi Hastalıkları Bilgilendirme "programı hakkında bilgi verdi.

"Markasını bilmediğiniz ambalajsız ürünleri tüketmeyin"

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, gıda konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğunu belirterek, "Markasını bilmediğiniz ambalajsız ürünleri tüketmeyin. Ambalaj üzerinde mutlaka Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ismini arayın." dedi.

'10 reçetenin en az üçünde antibiyotik var' '10 reçetenin en az üçünde antibiyotik var'

KLİMİK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ergönül, 10 reçetenin en az üçünde antibiyotik yer aldığının bilindiğini belirterek, "Bu yoğun tüketimin sonucu olarak da direnç oranlarımız oldukça yüksek." dedi.

"Gözlükler" yakın takibe alındı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından gözlük camı ve çerçevelerine yönelik "Ürün Takip Sistemi (ÜTS)" hayata geçirildi.

Cihanbeyli'de kapalı ameliyat dönemi Cihanbeyli'de kapalı ameliyat dönemi

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Cihanbeyli Devlet Hastanesi'nde ilk kez laparoskopik cerrahi ( Kapalı ameliyat ) yöntemi ile safra kesesi ameliyatı gerçekleştirildi.

Fizikon yeni binasında! Fizikon yeni binasında!

Konya sağlık alanında her geçen gün daha fazla söz sahibi oluyor. 2005 yılından beri Konyalılara sağlık hizmeti veren Özel Fizikon Tıp Merkezi, yeni binasına taşındı. Merkezde çağın gereklerine uygun olarak son teknoloji ile hizmet veriliyor.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ