Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

Ömer bebeğe bakanlık desteği Ömer bebeğe bakanlık desteği

Konya'nın Ereğli ilçesinde doğuştan yemek borusu olmayan 11 aylık Veli Ömer bebeğe Sağlık Bakanlığı tarafından yardım eli uzatıldı.

"Yeşil kartlı kanserli çocukları artırdığım ilaçlarla tedavi ettim"

Sağlık Bakanı Akdağ, geçmişte, yeşil kartlı kanser hastası çocukların ilaca erişiminde sıkıntı yaşandığını belirterek, "Ben, senelerce yeşil kartlı kanserli çocukları, sigortalı hastalardan artırdığım ilaçlarla tedavi ettim." dedi.

SÜ'de Parkinson hastalığı anlatıldı SÜ'de Parkinson hastalığı anlatıldı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi ve Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği iş birliğiyle Dünya Parkinson Günü ve ‘Parkinson Hastalığının 200. yıl dönümünde' parkinson hastalığı anlatıldı.

NEÜ'deki kök hücre ve embriyo sempozyumu sona erdi NEÜ'deki kök hücre ve embriyo sempozyumu sona erdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ortaklığında gerçekleştirilen "Kök Hücre ve Embriyo Uygulamaları Eğitim Sempozyumu” sona erdi.

Hestourex Fuarında Konya'nın kamu hastaneleri tanıtıldı Hestourex Fuarında Konya'nın kamu hastaneleri tanıtıldı

Hestourex 2017 fuarına katılarak stant açan Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği "Sağlık Turizmi" konusundaki iddialı projelerini katılımcı ülkelerin yabancı temsilcileri ile paylaştı.

TÜBA'dan Konya'da kök hücre ve embriyo eğitimi
 TÜBA'dan Konya'da kök hücre ve embriyo eğitimi

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, "Bu eğitim, kök hücre ve embriyo uygulamaları gibi Türkiye'de hızla gelişen ve ülkemizin de iyi bir seviyede olduğu bu alanda, özellikle iş birliği yapması zarureti bulunan bilimsel paydaşlar arasındaki irtibatı sağlamak adına önemli bir çalışmadır." dedi.

 Baloğlu'ndan Ağız ve Diş Hastanesi Polikliniği'ne ziyaret   Baloğlu'ndan Ağız ve Diş Hastanesi Polikliniği'ne ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından Eski Akşehir Devlet Hastanesi ek binasında yapılan tadilat sonrası buraya taşınarak hizmet vermeye başlayan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Akşehir İlçe Polikliniği Merkezini ziyaret etti.

Dünyada sigara içen her 10 kişiden biri ölüyor
Dünyada sigara içen her 10 kişiden biri ölüyor

Sigara içmenin, dünya genelinde 10 kişiden birinin ölümüne neden olduğu bildirildi.

Kalayoğlu, organ naklini anlattı Kalayoğlu, organ naklini anlattı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "Meram Tıp Fakültesi Öğrenci Kongresi”ne davetli olarak gelen Memorial Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu organ nakliyle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Karaciğer nakli oldu, sıra böbrekte Karaciğer nakli oldu, sıra böbrekte

Konya'da karaciğer naklinin ardından sağlığına kavuştuğunu düşünen Mecbure Uzundere, böbrek yetmezliği teşhisiyle diyaliz tedavisi görmeye başladı.

Beyşehir Devlet Hastanesine gebe okulu açıldı
Beyşehir Devlet Hastanesine gebe okulu açıldı

Beyşehir Devlet Hastanesi bünyesinde "gebe okulu" açıldı.

NEÜ'de uygulamalı sağlık eğitimi NEÜ'de uygulamalı sağlık eğitimi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Simülasyon ve Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi başta Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri olmak üzere pek çok kesime uygulamalı sağlık eğitimi veriyor.

1 milyon kişi evde sağlık hizmeti aldı
1 milyon kişi evde sağlık hizmeti aldı

Türkiye'de genelinde 7 yılda 1 milyon hastaya, 6 bin 500 personelle evde sağlık hizmeti verildi. Sağlık personelinin hafta sonları ve tatil günlerinde de hastaların ayağına gitmesi için çalışma yapılıyor.

İlaç alerjisine İlaç alerjisine "anında müdahale" hayat kurtardı

Konya'da bir kişi, üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle gittiği hastanede damar yolundan antibiyotik verildikten hemen sonra alerjik reaksiyon nedeniyle kalp krizi geçirdi. Hasta, zamanında yapılan müdahaleyle hayata döndü.

Üniversiteli gençler eleştirel düşünme eğitimi aldı
Üniversiteli gençler eleştirel düşünme eğitimi aldı

Konya Beyhekim Sağlık Derneği tarafından hazırlanan "Düşünen Gençlikle Aydınlık Geleceğe'" projesi kapsamında 18-19 Mart tarihleri arasında üniversite öğrencilerine eleştirel düşünme becerileri eğitimi verildi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ