Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SAĞLIK

Doğal doğumun önemi konuşuldu Doğal doğumun önemi konuşuldu

Karatay Belediyesi'nin KTO Karatay Üniversitesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği seminerler 'Gebelikte Sağlıklı Yaşam, Doğal Doğum ve Emzirme' konulu konferansla devam etti

"Her 10 saniyede 1 kişi sigaradan ölüyor"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Sevda Şener Cömert, her yıl dünyada 6 milyon kişinin sigara kaynaklı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek, "Bu sayı her 10 saniyede 1 kişinin sigara nedeniyle hayatını kaybetmesi demektir. Sigaranın yol açtığı ölümler, trafik, terör ve iş kazalarından meydana gelen ölümlerin toplamından beş kat daha fazladır." dedi.

'Türkiye'de 15 milyon hipertansiyon hastası var' 'Türkiye'de 15 milyon hipertansiyon hastası var'

TİHUD Başkanı Prof. Dr. Güler, "Türkiye'de 15 milyon hipertansiyon hastası olduğunu belirterek, "Ancak buna rağmen bu soruna dair farkındalık seviyesi hala çok düşük." dedi.

NEÜ geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi açıldı NEÜ geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi açıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi (MTF) Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

 NEÜ'ye Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi NEÜ'ye Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi

NEÜ Meram Tıp Fakültesi'nde kurulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

"Eriyen stentin, uygun kullanımda başarı oranı yüksek"

Medipol Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilal Boztosun, "Eriyen stent, uygun damar yapısına sahip hastalarda, kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde takıldığında yüksek başarı oranına sahip." dedi.

 Botoxun Gizli Kalmış Faydaları Botoxun Gizli Kalmış Faydaları

Kırışıklık tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında gelen botoxun, baş ağrısından terlemeye kadar bir çok hastalığa iyi geldiğini biliyor muydunuz?

  Hafta Hafta Gebelik Videoları Bebek.Tv'de Hafta Hafta Gebelik Videoları Bebek.Tv'de

Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve güvenle hafta hafta gebelik takibi yapmak, gebelik, doğum ve bebek bakımı konularında güvenilir bilgiler bulmak istiyorsanız Bebek.Tv portalı tam size göre.

Konya Konya "Danışman eczaneler"de pilot il oldu

Türk Eczacıları Birliğince (TEB) pilot olarak başlatılan, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği sonrasında ülke genelinde yaygınlaştırılacak "Smart Eczane" projesiyle, astım, KOAH gibi kronik hastalıkları bulunanlara gelişmiş danışmanlık hizmeti verilecek, hastaların ilaç takipleri gerçekleştirilecek.

Karapınar'da kan bağışı Karapınar'da kan bağışı

Türk Kızılayı Konya Şubesi, Karapınar'da kan bağışı kampanyası düzenledi.

NEÜ'de iç hastalıkları günleri düzenlendi NEÜ'de iç hastalıkları günleri düzenlendi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı personeli ve öğrencilere yönelik, "İç Hastalıkları Günleri” gerçekleştirildi.

Anestezide hava yolu açıklığı hayati önem taşıyor Anestezide hava yolu açıklığı hayati önem taşıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sema Tuncer Uzun, ameliyatlarda anestezi uygulamaları açısından hava yolu açıklığının sağlanması ve korunmasının hayati önem taşıdığını belirterek, zor hava yolu kontrolü düşünülen hastaların deneyimli personele sahip tam donanımlı hastanelere gitmeleri gerektiğini söyledi.

Akdağ: Sigarayla savaşta önemli adımlar atılıyor  Akdağ: Sigarayla savaşta önemli adımlar atılıyor

Sigara ile mücadelede önemli adımlar atıldığını söyleyen Bakan Recep Akdağ önemli açıklamalarda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ