Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

YAŞAM

Saçlarınıza En İyi Şekilde Bakım Yapmanın Sırrı Saçlarınıza En İyi Şekilde Bakım Yapmanın Sırrı

Saçlarınıza En İyi Şekilde Bakım Yapmanın Sırrı

'Kamu hastanelerimize yılda 357 milyon hasta girişi oluyor'
 'Kamu hastanelerimize yılda 357 milyon hasta girişi oluyor'

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Alper, "Kamu hastanelerimize yılda 357 milyon hasta girişi oluyor. Bunun yanında refakatçisini de düşündüğümüzde 500 milyon kişi hastaneye girip çıkıyor." dedi.

Artık e-reçete: İşyerlerinde kağıda yazma dönemi sona erdi
    Artık e-reçete: İşyerlerinde kağıda yazma dönemi sona erdi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), dün itibarıyla sayıları 10 bini bulan işyeri hekimleri için kâğıt reçete döneminin sona erdiğini açıkladı. Doktorların kâğıt reçetede ısrar etmesi durumunda ise eczacılar sisteme bu ilaçları giremeyeceğinden, ilaçlar hastaya verilemeyecek.

 29 güvensiz ürün için toplatma kararı
29 güvensiz ürün için toplatma kararı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, haksız rekabetin önüne geçilmesi için can, mal ve çevre güvenliği açısından tehlike oluşturan ağırlıklı ithal ürünlere yönelik sıkı denetimler sonucu güvensizliği tespit edilen 29 ürüne ilişkin toplatma kararı alındı. Bunların yüzde 72'sini ithal ürünler oluşturdu.

 Güvensiz ürünü ifşa dönemi başladı
Güvensiz ürünü ifşa dönemi başladı

Türkiye'de piyasa gözetimi ve denetimi sonucunda tüketicilerin sağlık ve güvenliklerini tehdit ettiği belirlenen ürünlerin, Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi (GÜBİS) üzerinden kamuoyuna duyurulmasına başlandı.

Lafaba Etek modelleri ve Bayan triko modelleri Lafaba Etek modelleri ve Bayan triko modelleri

Lafaba Etek modelleri ve Bayan triko modelleri

Ekonomi Haberleri ve Dolar yorumları Ekonomi Haberleri ve Dolar yorumları

Ekonomi Haberleri ve Dolar yorumları

Futbolu Sevmeyen Futbolcular Futbolu Sevmeyen Futbolcular

Futbolu Sevmeyen Futbolcular

 Aşı reddine karşı Aşı reddine karşı "yerli aşı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ailelerinin çocuklarına hastalıklardan korunmada etkili yol olan aşıları güvenle yaptırabileceklerini belirterek, "Aşı yerlileştirme yaklaşımından sonra vatandaşımızın birtakım kaygılarının da gideceğine inanıyorum. Şu anda herhangi bir sorun olmadığını, güvenle yaptırabileceklerini rahatlıkla söyleyebilirim." dedi.

 Hükümet'ten bir müjde daha! Ücretsiz olacak...
Hükümet'ten bir müjde daha! Ücretsiz olacak...

Normal ya da zorunlu hallerde sezaryenle doğumda özel hastanelerde fark ücreti alınmayacak. Sağlık Bakanlığı ve SGK, konuya ilişkin gerekli çalışmaları başlattı. Hazırlıkların olgunlaşmasıyla özel hastane temsilcileriyle görüşmeler başlayacak.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi için yeni çalışma yolda Sağlıkta şiddetin önlenmesi için yeni çalışma yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni dönemde sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik yeni bir çalışmanın söz konusu olacağını belirterek, "Gündeme getireceğimiz çalışma hem sağlık çalışanlarının hem de hastaların güvenliğini sağlamaya odaklı olacak." dedi.

Hastanelerde yeni dönem! TC kimlik numarasıyla... Hastanelerde yeni dönem! TC kimlik numarasıyla...

Sağlık Bakanlığı hasta mahremiyetini koruyacak yeni bir uygulama başlatıyor. Poliklinik ekranlarında istemeyen hastaların isimleri gizlenecek.

En güzel yüzük modelleri En güzel yüzük modelleri

Her kadın değerli taşlara ilgi duyar ve yenilikleri takip etmek için sosyal medya, internet siteleri ve ilgili yerleri düzenli olarak takip ederek yenilikleri öğrenmeye çalışır.

Sağlık Market ile maliyetler düşecek
 Sağlık Market ile maliyetler düşecek

Devlete bağlı yaklaşık 900 hastanenin maliyetlerini yükselten sağlık malzemesi alımları için yapılan ihaleler artık sadece Sağlık Marketler üzerinden yapılacak. İhalelerde yerli firma ve ürüne öncelik verilecek

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ