Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Erdoğan Ak Parti'ye genel başkan olacak mı? Erdoğan Ak Parti'ye genel başkan olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan kutlamaları nedeniyle koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Yiğit Türk'e devretti. Gazetecilerin küçük cumhurbaşkanına yönelttiği soruyu Erdoğan yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ak Parti'ye genel başkan olacak mısınız' sorusuna 'niye olmasın' yanıtını verdi.

"Seçim barajı aşağıya çekilebilir"

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından Mutat olarak düzenlenen toplantıların 1222'cisine bu hafta Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar konuk oldu. Çağlar, "İstikrar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle garanti altına alındığı için seçim barajını aşağıya çekilebilir" dedi.

Başbakan Yıldırım'dan 23 Nisan mesajı Başbakan Yıldırım'dan 23 Nisan mesajı

Başbakan Yıldırım, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Sizler, ülkemizin bugünü, geleceği, biricik umudusunuz." dedi.

Destici: Millet net bir şekilde 'evet' dedi Destici: Millet net bir şekilde 'evet' dedi

BBP Genel Başkanı Destici, "Millet net bir şekilde 'evet' dedi. 50 artı 1 yeterken, 50 artı 1 milyon 400 bin dedi." ifadesini kullandı.

"Avrupa ırkçılığı Türkofobya'ya dönüştürmek istedi"

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Avrupa'da 'evet' lehine propaganda yapmak engellenmiştir. Maalesef, yükselen ırkçılık, fanatizm ve İslamofobya, Türkofobya'ya doğru dönüştürülmeye çalışılmıştır." dedi.

 Bakan Kılıç'tan Hüsnü Bozkurt'a: İstifa et Bakan Kılıç'tan Hüsnü Bozkurt'a: İstifa et

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, halk oylaması öncesi katıldığı bir televizyon programında 'evet' oyu vereceklere tehdit ve hakaretler yağdıran CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıç "Milletin içine çıkamıyor şimdi. Ben ona dedim, istifa et. Bir an önce istifa etsin, yoksa Meclise de gelemeyecek ben söyleyeyim" dedi.

Bakan Bozdağ son noktayı koydu Bakan Bozdağ son noktayı koydu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından CHP'nin iptal başvurusuyla ilgili açıklamalar yaptı.

'Gazi Meclisimiz çelikten zırha bürünmüştür' 'Gazi Meclisimiz çelikten zırha bürünmüştür'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte artık Gazi Meclisimiz çelikten bir zırha bürünmüş, gerçek millet egemenliği tezahür etmiştir." dedi.

MHP referandum sonuçlarının bilimsel analizini yaptıracak MHP referandum sonuçlarının bilimsel analizini yaptıracak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçmen tercihlerinin yönü gibi başlıkların da incelenmesi için akademisyenlere çalışma yaptırılması talimatını verdi.

Uğur İbrahim Altay, vatandaşla buluştu Uğur İbrahim Altay, vatandaşla buluştu

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cuma Buluşmaları kapsamında Horozluhan Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Altay, Anadolu Teknik Sanayi Camii'nde kılınan namazın ardından esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Başbakan Yıldırım: YSK'nın kararı kesin, yargı yolu yok Başbakan Yıldırım: YSK'nın kararı kesin, yargı yolu yok

Başbakan Yıldırım, "YSK'nın verdiği karar kesindir, yargı yolu yoktur. Milletin zamanını israf etmenin manası yok" dedi.

YSK, ret kararının gerekçesini açıklayacak YSK, ret kararının gerekçesini açıklayacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, halk oylamasının iptaline ilişkin başvuruların reddine yönelik kararlarının gerekçesini bir iki gün içinde açıklayacaklarını bildirdi.

316 imzayla davet edilecek 316 imzayla davet edilecek

AK Parti, YSK'nın halk oylaması kesin sonuçlarını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 316 milletvekilinin imzasıyla üyelik teklifinde bulunacak. Başbakan Yıldırım'ın da ilk talimatı, teşkilatların halkla teşekkür programlarında buluşması ve kucaklayıcı politikalara ağırlık verilmesi oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AGİT kendini neye göre savunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: AGİT kendini neye göre savunacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Danimarkalı milletvekili PKK paçavralarının dalgalandırıldığı kalabalığa nutuk atıyor. AGİT üyesi. Biz belgeleri ortaya koyduktan sonra AGİT kendini neye göre savunacak" dedi.

Erdoğan: YSK'nın kararı kesin, bu iş bitti Erdoğan: YSK'nın kararı kesin, bu iş bitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin referandumun iptaline yönelik başvurusu için, "YSK'nın kararı kesin, bu iş bitti" ifadesini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ