Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

'Derhal bu kurguya son verilmesi talebinde bulunduk' 'Derhal bu kurguya son verilmesi talebinde bulunduk'

Adalet Bakanı Gül, ABD Adalet Bakanına gönderdiği mektuba ilişkin, "Derhal bu kurguya, bu hukuk dışı uygulamaya son verilmesini ve FETÖ terör örgütü üyesi eski emniyetçinin ülkemize iadesi talebinde bulunduk." dedi.

'FETÖ bugün Amerikan yargısının içinde de var' 'FETÖ bugün Amerikan yargısının içinde de var'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "FETÖ nasıl bizim kurumlarımıza sızdıysa bugün Amerikan yargısının içinde de var. Kongresini kontrol altına almış durumda." dedi.

Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e çok sert sözler
 Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e çok sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ' Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum' diyen futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çok sert tepki gösterdi.

AK Parti'de gençleşme süreci
 AK Parti'de gençleşme süreci

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetimde genç isimlere fırsat verilmesi talimatı üzerine AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca, devam eden kongre süreci kapsamında 3 ilde 30 yaş altında isimlere kadın kolları il başkanlığı görevi verildi.

"Terör mensupları yargıdan silinip atıldı"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Cübbelerini, ait oldukları ülke ve terör örgütlerine bağlılıklarını, aidiyetlerini gizlemek için kullanan terör mensupları yargıdan silinip atılmıştır." dedi.

Adalet Bakanı Gül'den ABD'li mevkidaşına mektup Adalet Bakanı Gül'den ABD'li mevkidaşına mektup

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD Adalet Bakanı Sessions'a, eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın yargılandığı davaya ilişkin mektup gönderdi.

Karaman, Erdoğan'ı karşılamaya hazırlanıyor! Karaman, Erdoğan'ı karşılamaya hazırlanıyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Karaman İl Başkanlığı'nca düzenlenecek olan 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere 17 Aralık Pazar günü Karaman'a gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrenin ardından yapımı tamamlanan yatırımların toplu açılış törenine de katılacak.

 Dünya basını: Erdoğan, Trump'ı hükümsüz kıldı Dünya basını: Erdoğan, Trump'ı hükümsüz kıldı

Middle East Eye sitesindeki analizde İslam coğrafyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgi ve saygının katlandığı aktarıldı.

Özaltun, Beyşehir'in şampiyon milli sporcularını ağırladı Özaltun, Beyşehir'in şampiyon milli sporcularını ağırladı

Beyşehirli milli sporcular, sona eren Uluslararası Açık Muaythai Turnuvası'nda Türkiye'ye 2 birincilik, 1 üçüncülük derecesi kazandırdı.

Kurtulmuş, okul aile birliği başkanları ve üyeleriyle bir araya geldi Kurtulmuş, okul aile birliği başkanları ve üyeleriyle bir araya geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu'da okul aile birliği başkan ve üyeleriyle bir araya geldi.

Erdoğan ile Bahçeli telefonda görüşecek Erdoğan ile Bahçeli telefonda görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin telefon görüşmesi saat 16.00'da gerçekleşecek.

Erdoğan'dan küçük esnafa müjde! Erdoğan'dan küçük esnafa müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki yıl, 3 ve daha az çalışanı olan işletmelerimizin, sağladıkları her ek istihdam için ödedikleri maaş, prim ve verginin bir ayını kendileri, bir ayını da devlet ödeyecek." dedi.

Devlet Bahçeli: Zalimlere okkalı bir şamardır Devlet Bahçeli: Zalimlere okkalı bir şamardır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İİT'nin Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti ilan etmesine ilişkin, "Başkenti Doğu Kudüs olan egemen ve bağımsız Filistin devletinin teyidiyle birlikte dünyaya tanınması yönünde çağrıda bulunulması, zalimlere okkalı bir şamar, muazzam bir cevaptır."dedi.

Metin Külünk: Doğu Kudüs kararı tarihi bir adımdır Metin Külünk: Doğu Kudüs kararı tarihi bir adımdır

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Meram Belediyesi tarafından düzenlenen "Milli Bakışla Yeni Türkiye Vizyonu” konulu konferansa katıldı. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Doğu Kudüs kararını tarihi bir adım olarak değerlendiren Külünk, "Son yüzyılın ‘one minute' dan sonra, ‘dünya 5'ten büyüktür'den sonra yani bir iddianın, dünyanın güç merkezine yönelik en kökten itirazın ete ve kemiğe büründüğü gündür bugün” dedi.

Erdoğan: Kudüs'ün sahipsiz olmadığını gösterdik  Erdoğan: Kudüs'ün sahipsiz olmadığını gösterdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu tarihi zirve ile bir kez daha Kudüs'ün sahipsiz olmadığını, karar sahipleri başta olmak üzere tüm dünyaya gösterdiğimize inanıyorum." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ