Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Bozdağ: Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla devam edecek Bozdağ: Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla devam edecek

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Türkiye'nin terörle mücadelesi her şeye rağmen her şartta etkili ve kararlı şekilde devam edecektir." dedi.

  OHAL 3 ay süreyle uzatıldı OHAL 3 ay süreyle uzatıldı

OHAL'in 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

İstifayla ilgili tek cümlelik açıklama! İstifayla ilgili tek cümlelik açıklama!

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'ın istifasıyla ilgili kamuoyuna tek cümlelik bir açıklama yapıldı.

Musa Arat istifa yolunda
  Musa Arat istifa yolunda

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'ın istifa için hazırlık yaptığı öğrenildi.

AK Parti Meram Kadın Kolları, Hançerli'yi ziyaret etti AK Parti Meram Kadın Kolları, Hançerli'yi ziyaret etti

AK Parti Meram Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu ve AK Parti Meram Kadın Kolları Yönetimi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'yi ziyaret etti.

Yıldırım-Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı
Yıldırım-Kılıçdaroğlu görüşmesi başladı

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mecliste bir araya geldi.

Bakanlar Kurulu toplandı 
Bakanlar Kurulu toplandı

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Erdoğan, Deniz Baykal'ın sağlığı hakkında bilgi aldı Erdoğan, Deniz Baykal'ın sağlığı hakkında bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Seçim sistemi değişiyor Seçim sistemi değişiyor

Referandumla kabul edilen Anayasa'ya göre, Türkiye parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçti. Yeni sistemle ilk kez 2019'da seçime gidilecek. Uyum yasaları adı altında çok sayıda kanunda değişiklik yapılacak. Değişecek kanunlar arasında Siyasi Partiler ile Seçim Kanunu da var.

"2019'da Türkiye'ye bir eşik daha atlatacağız"

AK Parti Karaman İlçe Teşkilatlarının 6'ncı Olağan Kongrelerinde konuşan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, kongre salonlarındaki heyecanın ve coşkunun 2019'a kadar muhafaza edilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Bizler bu salonlardaki gibi heyecanlı ve coşkulu olacağız 2019'da Türkiye'ye bir eşik daha atlatacağız. 16 yıldır olduğu gibi birbirimizle omuz omuza vereceğiz ve daha güçlü, daha itibarlı, daha müreffeh, daha kudretli Türkiye'nin

Başbakan Yıldırım: Misliyle karşılığını bulur
 Başbakan Yıldırım: Misliyle karşılığını bulur

Başbakan Yıldırım, "Ülkemizin itibarına, egemenlik haklarına saldırı nereden gelirse gelsin misliyle karşılığını bulur. Ülkemizin onurunu, itibarını korumak için gereken neyse yapacağız." dedi.

"Adaleti, yargıyı, hakimleri itibarsızlaştırıyorlar"

AK Parti Sözcüsü Ünal, "CHP sürekli 'Bu ülkede adalet yok, devlet yok, yargı yok, hakimler ve savcılar hükümetten talimat alıyor' diyerek, hem adaleti, hem yargıyı, hem hakimleri, hem savcıları itibarsızlaştırıyor." dedi.

Kurtulmuş: Mezhep farklılıklarını kaşımak isteyenlere 'dur' diyeceğiz Kurtulmuş: Mezhep farklılıklarını kaşımak isteyenlere 'dur' diyeceğiz

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Dünyanın Anadolu İslam'ına çok ihtiyacı var. Hep beraber, bizi bir kez daha zor dönemlere sokmak için aramızdaki mezhep farklılıklarını, etnik kökenleri bir şekilde kaşımak isteyenlere 'dur' diyeceğiz." dedi.

"Türk yargısıyla ilgili asla kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur"

Adalet Bakanı Gül, "Yaklaşık 4 bin hakim, savcı ihraç edilmiştir. Hamdolsun şimdi yargı normalleşmekte, bunlar ayıklanmıştır ve bu konuda da Türk yargısıyla ilgili asla kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur." dedi.

Askerlik fotoğrafı ortaya çıktı Askerlik fotoğrafı ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllar sonra gündeme gelen askerlik fotoğrafından sonra, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin 43 yıl önce çekilen askerlik günlerinden fotoğrafı ortaya çıktı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ