Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Erdoğan: Dönem kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir Erdoğan: Dönem kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim tartışmalarını geride bırakarak ekonomiye odaklanmak istediklerini belirterek, "Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir. " dedi.

'Seçimler Cumhurbaşkanımıza olan güvenin teyit edildiğini göstermektedir' 'Seçimler Cumhurbaşkanımıza olan güvenin teyit edildiğini göstermektedir'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Bu seçimler aslında Cumhur İttifakı'nın aldığı oyu dikkate aldığınızda Cumhurbaşkanımıza olan güvenin tekrar teyit edildiğini bir kez daha göstermektedir." dedi.

Uğur İbrahim Altay: Beratımız mübarek olsun Uğur İbrahim Altay: Beratımız mübarek olsun

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının gelişinin müjdeleyen mübarek Berat Kandilinin İslam aleminin ve mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olmasını diledi.

Başkan Kavuş: Beni sürekli aranızda göreceksiniz Başkan Kavuş: Beni sürekli aranızda göreceksiniz

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Sanayi esnafıyla bir araya geldi. Seçim çalışmaları sırasında, sanayi esnafına; ‘Seçildikten hemen sonra yeniden geleceği' yönünde verdiği sözü tutmuş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Mustafa Kavuş, "Beni her daim aranızda göreceksiniz. Bugünden sonra Meram için, Meramlılar için ve tabiki Meram'ın geleceği için bütün diyalog kanalları sonuna kadar açık olacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyup 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz" dedi.

Hasan Kılca: Karatay için gece gündüz çalışıyoruz Hasan Kılca: Karatay için gece gündüz çalışıyoruz

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Mazbatayı alır almaz skandal sözler  Mazbatayı alır almaz skandal sözler

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun mazbata alması sonrası yaptığı Twitter paylaşımında Gezi terörizmine gönderme yaptı. Kaftancıoğlu, paylaşımında "Gezi Parkına da bahar gelmeye başlamış. Gezi'nin güzel gözlü çocuklarına selam olsun." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım'dan Twitter paylaşımı Binali Yıldırım'dan Twitter paylaşımı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, "İstanbul seçiminde süreç işlemiş, İl Seçim Kurulu mazbatayı Sayın İmamoğlu'na vermiştir. Kararın hayır getirmesini temenni ediyorum." açıklamasında bulundu.

İstanbul için seçim sonuçları açıklandı
İstanbul için seçim sonuçları açıklandı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım 4 milyon 156 bin 36 oy aldı.

MHP, İstanbul seçimleri için iptal başvurusu yaptı MHP, İstanbul seçimleri için iptal başvurusu yaptı

MHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK'ya başvurdu.

Ahmet Sorgun Yalıhüyük'te Ahmet Sorgun Yalıhüyük'te

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Yalıhüyük'te belediye başkanlığına seçilen Hasan Koçer'e tebrik ziyaretinde bulundu.

TBMM Genel Kurulu toplanamadı
TBMM Genel Kurulu toplanamadı

TBMM Genel Kurulu toplanamadı.

Olağanüstü itiraz yapıldı, gözler YSK'da Olağanüstü itiraz yapıldı, gözler YSK'da

Türkiye 31 Mart'ta yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti ancak İstanbul'daki seçim sonuçlarına yapılan itirazlar nedeniyle süreç halen sonuçlanamadı.

Yıldırım ve İmamoğlu, Özal'ın anma programında karşılaştı
Yıldırım ve İmamoğlu, Özal'ın anma programında karşılaştı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim sürecinde ilk kez 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarı başındaki anma programında karşılaşarak tokalaştı.

Oktay: Önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunmaktadır
Oktay: Önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunmaktadır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunmaktadır. Bu süreçte istikrar ve kalkınma ivmemizi hızlandırarak güçlü Türkiye olmaya devam edeceğiz." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ