Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Ancak FETÖ bu kadar ağır hedef alır
 AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Ancak FETÖ bu kadar ağır hedef alır

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, CHP'li Özel'in, Akar'a yönelik sözlerine ilişkin, "15 Temmuz'da kafasına silah dayandığında bile safını belli eden bir komutanın şahsını ancak amacını gerçekleştiremeyen FETÖ bu kadar ağır hedef alır." dedi.

 Erdoğan ve Bahçeli ortak miting yapabilir Erdoğan ve Bahçeli ortak miting yapabilir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yakın zamanda tekrar görüşerek son çerçeveyi çizeceklerini açıkladı.

Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
 Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü.

'FETÖ mensupları ihanetlerinin hesabını hukuk önünde veriyor' 'FETÖ mensupları ihanetlerinin hesabını hukuk önünde veriyor'

Adalet Bakanı Gül, "İstikameti hukuktan ve vicdanından değil, bağlı olduğu örgütten alan FETÖ mensupları, sonuçta bu ihanetlerinin hesabını hukuk önünde vermeye başlamışlardır." dedi.

Yarın ilan edilecek! Türkiye, Rusya ve İran...
 Yarın ilan edilecek! Türkiye, Rusya ve İran...

Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanlarının, 18 Aralık Salı günü İsviçre'nin Cenevre kentinde Suriye krizine siyasi çözüm bulma çabaları çerçevesinde yeni anayasayı yazacak komiteyi ilan etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Türbesini ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Türbesini ziyaret etti

Toplu açılış yapmak üzere Konya'ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Türbesini ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü
 İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü

İçişleri Bakanı Soylu, "ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü. Uluslararası bir kuşatma ortaya koymaya çalıştı ama Allah'a şükürler olsun Türkiye bunu da aştı." dedi.

'Macaristan ile ilişkilerimizi daha ileri taşımayı hedefliyoruz' 'Macaristan ile ilişkilerimizi daha ileri taşımayı hedefliyoruz'

TBMM Başkanı Yıldırım, Macaristan'a yapacağı ziyarete ilişkin, "TBMM'yi temsilen yapacağımız bu ziyaret ile ülkelerimiz ve halklarımız arasında tarihten gelen samimi ilişkilerimizi daha ileri taşımayı hedefliyoruz." dedi.

Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak

Pazartesi günü yapılması beklenen AK Parti'nin Konya ilçe belediye başkan adayları tanıtım programı iptal edildi. İptalin nedeni ise tüm Türkiye'deki ilçe belediye başkan adaylarının aynı anda açıklanacak olması...

 "Yeniden Refah iktidarında farklılıkları zenginlik kabul ederek koruyacağız"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Yeniden Refah iktidarında farklılıkları zenginlik kabul ederek koruyacağız. Farklı kimliklerin barış içinde bir arada yaşatılmasını sağlayacağız." dedi.

 Çavuşoğlu gündemi değerlendirdi Çavuşoğlu gündemi değerlendirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de demokratik ve güvenilir bir seçim yapılması halinde Beşşar Esed ile çalışma konusunu herkesin değerlendirmesi gerekebileceğini belirtti.

 Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Hz. Mevlana'nın, öğüdünden yola çıkarak, nefretin, umutsuzluğun, ihtilafın, düşmanlığın yerine muhabbeti, sabrı, ittifakı, kardeşliği seçerek çok daha huzurlu ve güzel yarınlar inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"CHP yoksulluğun daniskası demektir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP çöp, susuzluk, hava kirliliği demektir. CHP yoksulluk demektir, CHP yasaklar demektir ve CHP yoksulluğun daniskası demektir." dedi.

Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuştu. Milletvekili Etyemez, "Pek çok alanda olduğu gibi kamu personel yönetimi alanında da kangren halini almış birçok sorunu çözüme kavuşturduk.

Mahmut Sami Şahin: Hep birlikte Karaman için Mahmut Sami Şahin: Hep birlikte Karaman için

AK Parti'nin Karaman belediye başkan adayı Mahmut Sami Şahin müreffeh, huzurlu ve mutlu bir Karaman için büyük projeler, büyük işler ve büyük dönüşümler gerçekleştireceklerinin sinyalini verdi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ