Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

'Reform yapmayı sürdüreceğiz' 'Reform yapmayı sürdüreceğiz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya, "2004'ten beri sürekli reform yaparak bugüne kadar geldik. Yine devam ediyoruz, yeni reformlarımız olacak." dedi.

'Bölücü terör örgütü Kürt kardeşlerime artık çektiremeyecek' 'Bölücü terör örgütü Kürt kardeşlerime artık çektiremeyecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede bölücü terör örgütü benim halkıma, benim Kürt kardeşlerime çok çektirdi ama artık çektiremeyecek, bitti bu işler." dedi.

Murat Çiçek: Kurultayımız birlik ve beraberliğimiz perçinleyecek Murat Çiçek: Kurultayımız birlik ve beraberliğimiz perçinleyecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Murat Çiçek, partilerinin 12. Olağan Büyük Kurultayının birlik ve beraberliklerini çelik gibi perçinleyeceğini söyledi.

Erdoğan, Mardin'de konuşuyor  Erdoğan, Mardin'de konuşuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mardin 6. Olağan İl Kongresinde konuşuyor.

Konuk: Milletimizin seferleri zafer olsun Konuk: Milletimizin seferleri zafer olsun

AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, "15 Temmuz Darbe Kalkışmasında, daha sonra El-Bab Operasyonunda, şimdi de Afrin Operasyonunda, tıpkı 1915'lerdeki gibi Hüseyin Avnilerin ve isimsiz kahramanların torunları, bağımsızlığımız için, kutsal vatanı için, demokrasimiz ve milli irademiz için mücadele etti, mücadele etmeye devam edecek” dedi.

'Astana'da Doğu Guta'yı ele aldık' 'Astana'da Doğu Guta'yı ele aldık'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Astana'daki bakanlar toplantısında Doğu Guta'da endişe verici gelişmeleri, teröristleri ılımlı güçler ve sivillerden ayırma konularını ele aldıklarını söyledi.

'Beş on yıl önceki bazı konuşmalar çıkarılıp çarpıtılıyor' 'Beş on yıl önceki bazı konuşmalar çıkarılıp çarpıtılıyor'

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Bazı medya organlarında beş on yıl önceki bazı konuşmalar; sanki bir yerden düğmeye basılmışçasına çıkarılıyor. Bazısı çarpıtılıyor, başka şekle getiriliyor." dedi.

Erdoğan Erzurum'da konuşuyor Erdoğan Erzurum'da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Afrin meselesini büyük ölçüde çözmüş durumda. Şu ana kadar Afrin bölgesinin 4'te 3'ünde kontrolü sağladık." dedi.

MHP'nin 12. Olağan Kurultayı'na doğru MHP'nin 12. Olağan Kurultayı'na doğru

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin tek aday olacağı ve yeni MYK'nın belirleneceği 18 Mart'taki kurultaya parti teşkilatından yoğun katılım bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O aklı kendinize saklayın Cumhurbaşkanı Erdoğan: O aklı kendinize saklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey Avrupa Parlamentosu, siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız? O aklı kendinize saklayın." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Erbaş ve Saraç ile görüştü Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Erbaş ve Saraç ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve YÖK Başkanı Saraç ile görüştü.

HDP Diyarbakır Milletvekili Pir hakkında soruşturma HDP Diyarbakır Milletvekili Pir hakkında soruşturma

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşmasında terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

'Telefonda fetva verilmesi dönemi kapanıyor' 'Telefonda fetva verilmesi dönemi kapanıyor'

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Telefonla arayanlara telefonda fetva verilmesi dönemi kapanıyor. Diyanet, 'Alo Fetva' hattını arayanların sorularını alacak, ancak bu sorulara cevaplar yazılı olarak verilecek." dedi.

 YSK'den seçim zarfı açıklaması
YSK'den seçim zarfı açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "500 milyon oy zarfı basıldığı ve bu kadar zarfın şaibe yaratacağı" iddialarının tamamen asılsız ve mesnetsiz olduğunu, gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

'İş birliğimiz bölgenin istikrar ve barışına katkı sağlayacak' 'İş birliğimiz bölgenin istikrar ve barışına katkı sağlayacak'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Ben inanıyorum ki bu dörtlü formattaki (Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan-İran) iş birliğimiz bölgenin istikrar ve barışına katkı sağlayacaktır." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ