Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

SİYASET

Albayrak ABD Hazine Bakanı ile görüşecek Albayrak ABD Hazine Bakanı ile görüşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanı Kim Don-Yeon ile bir araya gelecek.

'Bedelli askerlikte tek bir rakam olmamalı' 'Bedelli askerlikte tek bir rakam olmamalı'

BBP Genel Başkanı Destici, bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin, "Herkes için 15 bin olmamalı. Gelir düzeyine göre olsun. Eğer asgari ücretle çalışıyorsa o 5 bin lira ödesin." dedi.

 G20 Toplantısı Buenos Aires'te başladı
G20 Toplantısı Buenos Aires'te başladı

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanlarını Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te bir araya getiren toplantı iki gün sürecek

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Adalete ve barışa inanan herkes, bu kanunu reddetmelidir
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Adalete ve barışa inanan herkes, bu kanunu reddetmelidir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Adalete ve barışa inanan herkes, bu kanunu reddetmelidir. İsrail'i 'Yahudi halkının tarihi anavatanı' olarak tanımlayan yasa, 'İsrail'de sadece Yahudilerin kendi kaderini tayin hakkı olduğunu' söylüyor. Bu ifadeler, İsrail'de yaşayan Filistinli azınlığa ve mezkur Yahudi devletinde resmi bir konumu olmayan milyonlarca yerlerinden edilmiş ve işgal altındaki Filistinliye ürkütücü bir mesaj niteliğinde" dedi.

 Gül, yeni bakan yardımcılarıyla görüştü
Gül, yeni bakan yardımcılarıyla görüştü

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı kararıyla atanan Adalet Bakan yardımcılarını kutladı.

 İşte FETÖ'nün ilk darbe girişimi
İşte FETÖ'nün ilk darbe girişimi

Savcılığın tutuklama yazısında, 7 Şubat MİT kumpası "FETÖ'nün hükümeti ilk yıkma teşebbüsü” diye tanımlandı ve örgütün PKK-KCK'ya sızan MİT elemanlarını teknik takibe alarak deşifre ettiği açıklandı.

 100 günlük eylem planı
100 günlük eylem planı

Bakanlar 100 günlük eylem planı hazırlıyor. Plan hem cepte hem günlük hayatta hissedilecek. Erdoğan öncelikli reformları 6. Olağan Kongre'de açıklayacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den bedelli askerlik açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli'den bedelli askerlik açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? " dedi.

Bakan Varank'ın ilk ziyareti Teknopark İstanbul oldu Bakan Varank'ın ilk ziyareti Teknopark İstanbul oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndeki Teknopark İstanbul'u ziyaret etti.

 AK Parti'den bedelli askerlik açıklaması
AK Parti'den bedelli askerlik açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Kışladan adımını içeri atmayan ve yaşı tutan yurttaşlar da bedelli askerlik uygulamasından faydanalanabilecek." dedi.

 Terörle mücadele kanun teklifi komisyondan geçti  Terörle mücadele kanun teklifi komisyondan geçti

Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya karşı suçlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar bakımından gözaltı süresi, 3 yıl boyunca yakalama anından itibaren 48 saati, toplu olarak işlenen suçlarda ise 4 günü geçemeyecek. Gözaltı süresi en fazla 2 defa uzatılabilecek, kararı ise hakim tarafından verilecek.

 Erdoğan'dan net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz
 Erdoğan'dan net mesaj: Asla izin vermeyeceğiz

Başkan Erdoğan Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümü dolayısıyla Akıncı'ya gönderdiği mesajda, Türkiye'nin Kıbrıs Türk halkının çözümsüzlük mağduru olmasına izin vermeyeceğini söyledi.

"MHP milletin hayati çıkarlarını esas alacak"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "Partimiz Mecliste denetleme ve denge işlevini yerine getirecek, TBMM'de peşinen her şeyin destekçisi olmayacaktır. Her hususta yasalara, hukuka, hakkaniyete uygunluğu arayacak ve milletin hayati çıkarlarını esas alacaktır." dedi.

  Terörist cenazesine katılan iki HDP'liye soruşturma! Terörist cenazesine katılan iki HDP'liye soruşturma!

Hakkari'de etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist "Simko Kerboran" kod adlı Devran Baysal'ın cenazesine katıldıkları gerekçesiyle HDP Batman milletvekilleri Feleknas Uca ve Mehmet Rüştü Tiryaki hakkında soruşturma başlatıldı.

 Bakan Varank İTÜ Güneş Arabası Ekibi'ni kabul etti
Bakan Varank İTÜ Güneş Arabası Ekibi'ni kabul etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Bilim ve teknolojiyi gençlerimizin öncelikli gündemi yapmak ve gençlerin Ar-Ge çalışmalarını desteklemek için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz." dedi.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ