Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

GÜNCEL

El emeğini El emeğini "internete" taşıyan kadınlar talebe yetişemiyor

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaşayan 70 ev hanımı, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda (KOMEK) aldığı eğitimle mefruşat ve çeyizlik ürünler yapıyor.

Anayasa Mahkemesinden Anayasa Mahkemesinden "spin ve drift" kararı

Anayasa Mahkemesi, araç sahibi olmayan sürücülerin, kamuoyunda "spin ve drift" olarak bilinen; el freni çekilmesi veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesinde veya kendi etrafında döndürülmesinde araçların 60 gün süreyle trafikten men edilmesine yönelik kuralı Anayasa'ya aykırı olduğu için iptal etti.

Devlet birimlerinin iletişim standartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı belirleyecek
Devlet birimlerinin iletişim standartlarını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı belirleyecek

İletişim Başkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde yapılan değişiklikle, devletin tüm birimlerinin iletişim standartları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca belirlenecek.

 Volkanik göl turizme kazandırılacak
Volkanik göl turizme kazandırılacak

Hatay'ın Hassa ilçesinde asırlar öncesinde volkanik patlama sonucu meydana gelen kayaların arasında oluşan Haydarlar Gölü, yapılacak su takviyesi ve çevre düzenlemeleriyle turizme kazandırılacak.

Kulu'da öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı
Kulu'da öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı

Konya'nın Kulu ilçesinde Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından polis meslek tanıtım semineri verildi.

 Karapınar Belediye Başkan Yardımcılığına Halil Aker atandı
Karapınar Belediye Başkan Yardımcılığına Halil Aker atandı

Karapınar ilçesinde belediye başkan yardımcılığına Halil Aker atandı.

 Beyşehir'de 3 aylar gecesi programı
Beyşehir'de 3 aylar gecesi programı

Beyşehir ilçesinde imam hatip ortaokulu öğrencilerinin düzenlediği üç aylar gecesi programı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Türk-İslam Dünyası Kültür ve Turizm paneli yapıldı Türk-İslam Dünyası Kültür ve Turizm paneli yapıldı

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Turizm Haftası nedeniyle "Gönül Coğrafyamızda: Türk-İslam Dünyası Kültür ve Turizm” konulu panel düzenlendi.

Beyşehirli balıkçılar av sezonunun açılmasını bekliyor
Beyşehirli balıkçılar av sezonunun açılmasını bekliyor

Beyşehir Gölü'nde su ürünleri avlanma yasağı halen devam ederken balıkçılıkla geçimini sağlayan avcılar yeni av sezonundan umutlu.

 Seydişehir'de zabıta esnafları denetledi
Seydişehir'de zabıta esnafları denetledi

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnafların hijyen şartlarına uygunluğunu kontrol için ilçedeki denetimlerini arttırdı.

FETÖ elebaşı FETÖ elebaşı "O bizim anamız" dediği Özer'e eşarp göndermiş

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in, eski HSYK İkinci Daire Başkanı Nesibe Özer'e, "O bizim anamız" benzetmesinde bulunduğu tespit edildi.

Tatilde erken rezervasyon 'cüzdanı' rahatlatıyor Tatilde erken rezervasyon 'cüzdanı' rahatlatıyor

Uzmanlar, erken rezervasyon kampanyalarını zamanında değerlendirenlerin daha avantajlı ve uygun fiyatlarla tatillerini satın alabildiklerini belirtiyor.

Atılanın 3 katı emniyet personeli alındı Atılanın 3 katı emniyet personeli alındı

Türk Polis Teşkilatı, bir yandan bünyesindeki FETÖ'cüleri temizlerken diğer yandan son 5 yılda 95 binin üzerinde personeli saflarına katarak, personel eksikliğinden dolayı güvenlik zafiyeti oluşacağı iddialarını boşa çıkardı.

Longozlar binbir rengiyle Longozlar binbir rengiyle "ilkbahar tablosu" gibi

Kırklareli'ndeki, Türkiye'nin ve Avrupa'nın kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan en büyük longoz ormanlarında ilkbahar güzelliği yaşanıyor.

Başkan Altay, robot yarışmasında şampiyon olan öğrencilerle buluştu Başkan Altay, robot yarışmasında şampiyon olan öğrencilerle buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 13. Uluslararası Robot Yarışması'nda işitme engelliler için tasarladıkları cihazla birinci olan Karatay Mehmet Zahid Kotku Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret ederek, şampiyon öğrencileri tebrik etti.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ