Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

cumhurbaşkanı ile ilgili haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AGİT kendini neye göre savunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: AGİT kendini neye göre savunacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Danimarkalı milletvekili PKK paçavralarının dalgalandırıldığı kalabalığa nutuk atıyor. AGİT üyesi. Biz belgeleri ortaya koyduktan sonra AGİT kendini neye göre savunacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AGİT'e uyarı: Önce haddinizi bilin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AGİT'e uyarı: Önce haddinizi bilin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AGİT'in raporuna ilişkin, "Önce haddinizi bilin, haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları, biz ne görürüz ne duyarız ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz." dedi.

Eski başbakanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik Eski başbakanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Yıldırım Akbulut ve Tansu Çiller, anayasa değişikliğinin halk oylaması sonucu kabul edilmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıradan oylama değil Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıradan oylama değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu İstanbul'da kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı çıldırsın, teröristler çıldırsın Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batı çıldırsın, teröristler çıldırsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın hep birlikte öyle bir reform yapalım ki yarın akşam Batı çıldırsın, kudursun. Teröristler çıldırsın, kudursun. Ama bu milletin asil evlatları yarın akşam, hep beraber bir bayram yapsın." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 33 ilde vatandaşlarla buluştu! Son ziyaretini Konya'ya yaptı  Cumhurbaşkanı Erdoğan 33 ilde vatandaşlarla buluştu! Son ziyaretini Konya'ya yaptı

Türkiye'de yedinci kez halk oylamasına gidilen süreç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat'ta "Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"u, halk oyuna sunulmak üzere yayımlanması için Başbakanlığa göndermesiyle başladı. Sürecin başlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan 33 il ve bazı ilçelerde vatandaşlarla bir araya geldi.

"Cumhurbaşkanının 'eyalet' açıklaması fazlasıyla yeterli"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın eyalet sisteminin olmayacağına ilişkin açıklamaları ile ilgili, "Fazlasıyla yeterli. Bu açıklamalardan sonra tartışmayı ancak CHP veya 'hayır' kumpanyasının elemanları sürdürür." dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm anketler 'evet' istikametinde Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm anketler 'evet' istikametinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk oylaması anketlerine ilişkin, "Şu an itibarıyla tüm araştırma gruplarından bize gelenler, hepsi de hemen hemen olumsuzu hiç yok, hepsi 'evet' istikametinde. Ama bakıyorsunuz aralarında birer, ikişer, üçer puan var. Bunların içerisinde açık ara olanlar da var. Pazar günü öyle zannediyorum ki, çok çok farklı bir netice de 'evet' lehinde gelebilir. 'Evet' lehinde çıkacak olan bu netice, milli iradenin bu yeni yönetim sistemini ne denli benimsediğini de ortay

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkenin rejim meselesi 1923'te bitmiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkenin rejim meselesi 1923'te bitmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1923'te rejim meselesi bu ülkenin bitmiştir. Ondan sonraki süreç yönetim sistemleri meselesidir, şu anda da değişiklik yapılan konu, bir yeni yönetim sisteminin gelmesidir." dedi.

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Beyşehir'de Anayasa'daki değişiklikleri anlattı Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Beyşehir'de Anayasa'daki değişiklikleri anlattı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Mustafa Akış ve Gülay Samancı, Beyşehir ilçesinde düzenlenen konferansta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni süreçte Türkiye'ye neler getireceğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim rejimle bir sorunumuz yok  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim rejimle bir sorunumuz yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim rejimle bir sorunumuz yok. Türkiye'de rejim olayı 1923'te bitmiştir. Artık rejim konusu diye bir şey yok. Şu andaki konu; bir yeni yönetim sistemidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan hakikatin zirve yaptığı gün olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan hakikatin zirve yaptığı gün olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan'ı inşallah yalanların tamamen ayak altına alındığı ama hakikatin yine zirve yaptığı gün olarak görüyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katil Esed'in attığı adım ilk cevabını buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katil Esed'in attığı adım ilk cevabını buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Şayrat hava üssüne düzenlediği füze saldırısına ilişkin, "Sarin gazlarını, klor gazını kullanan o katil Esed'in attığı adım ilk cevabını buldu ama yeterli mi? Değil. Bunun devamı gerekir diye düşünüyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 8 kanuna onay Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 8 kanuna onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 kanunu onaylayarak yayımlanmak üzere Başbakanlık'a gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında onayladığı karar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında onayladığı karar Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, güzellik uzmanlarının sorunlarına ilişkin canlı yayında onayladığı Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ