Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

referandum ile ilgili haberler

Makedonya'da 'isim anlaşması' referandumunda uzlaşılamadı Makedonya'da 'isim anlaşması' referandumunda uzlaşılamadı

Makedonya'da iktidar ve muhalefet partileri arasında "isim anlaşmasına" ilişkin referandumun düzenlenmesi konusunda uzlaşmaya varılamadı.

 İngiliz bakandan 'referandumda hata yaptık' itirafı
İngiliz bakandan 'referandumda hata yaptık' itirafı

İngiltere Çevre Bakanı Gove, AB'de kalınması halinde Türkiye'den büyük göç alacaklarına yönelik kampanya yapmanın hata olduğunu kabul etti.

IKBY'nin referandumuna iptal IKBY'nin referandumuna iptal

Irak Federal Mahkemesi, IKBY'nin 25 Eylül'de gerçekleştirdiği referandumun anayasal olmadığı ve sonuçlarının iptal edilmesi yönünde karar aldı

Çavuşoğlu: Kuzey Irak referandumun iptal edilmesi gerekir
Çavuşoğlu: Kuzey Irak referandumun iptal edilmesi gerekir

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Kuzey Irak'ın geri adımı önemli bir adımdır ama yetersizdir. Bu referandumun iptal edilmesi gerekir." dedi.

Meclis IKBY'nin gayrimeşru referandumunu araştırdı Meclis IKBY'nin gayrimeşru referandumunu araştırdı

TBMM Araştırma Hizmetleri Başkanlığınca, "Kuzey Irak'ta Referandum Sorunu" başlığı ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) gerçekleştirdiği gayrimeşru referandum araştırması yapıldı.

'IKBY referandumunun iptalini istiyoruz' 'IKBY referandumunun iptalini istiyoruz'

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) gayrimeşru referandumunun sonuçlarını dondurma teklifini kabul etmediklerini, referandumun iptalini istediklerini belirtti.

İtalya'nın kuzeyinde özerklik referandumu
İtalya'nın kuzeyinde özerklik referandumu

İtalya'nın ekonomik açıdan zengin bölgelerinden Lombardiya ve Veneto'da merkezi yönetimden daha geniş haklar almak için düzenlenen referandumda oy kullanma işlemi başladı.

"IKBY referandumu mazide kaldı"

Irak Başbakanı İbadi: "IKBY referandumu mazide kaldı. Irak bayrağı tüm Iraklılarındır. Ülkenin her yerinde asılması gerekir." dedi.

IKBY referandumunu gerçekleştirenler için tutuklama kararı IKBY referandumunu gerçekleştirenler için tutuklama kararı

Irak Federal Mahkemesi'nin IKBY referandumunu gerçekleştiren Yüksek Seçim Komiserliği Başkanı ve üyeleri hakkında tutuklama kararı çıkardığı bildirildi.

IKBY'nin gayrimeşru referandumuna 'hukuki işlem' IKBY'nin gayrimeşru referandumuna 'hukuki işlem'

Irak Milli Güvenlik Kurulu, IKBY'nin gayrimeşru referandumunu gerçekleştirenler hakkında "hukuki işlem" başlatıldığını duyurdu.

Barzani'den gayrimeşru referandum açıklaması
 Barzani'den gayrimeşru referandum açıklaması

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Bağdat yönetimiyle olan sorunları diyalogla çözmek istedilerini belirtti.

Kanaat önderlerinden gayrimeşru referanduma karşı ortak bildiri Kanaat önderlerinden gayrimeşru referanduma karşı ortak bildiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bazı kanaat önderleri, görüşmenin ardından ortak bildiri yayımladı.

"Barzani yönetimi referandumun iptal edildiğini ilan etmeli"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, IKBY'deki gayrimeşru referanduma ilişkin, "Barzani yönetimi, referandumun iptal edildiğini ve bunun kendileri açısından hiçbir geçerliliği olmadığını ilan etmelidir." dedi.

MÜSİAD Konya'da Kuzey Irak referandumu konuşuldu MÜSİAD Konya'da Kuzey Irak referandumu konuşuldu

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Ataman konuk oldu. MÜSİAD Konya Şubesi brifing salonunda gerçekleştirilen konferansta "Öncesi ve sonrası ile Kuzey Irak Referandumu” değerlendirildi.

Katalonya'daki bağımsızlık referandumu sonuçları açıklandı
 Katalonya'daki bağımsızlık referandumu sonuçları açıklandı

İspanya'nın doğusundaki Katalonya Özerk Yönetimi Hükümeti, yasa dışı bağımsızlık referandumunda yüzde 90 "evet" sonucu çıktığını duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ