Yeni anayasaya destek verdi

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada Yeni Anayasaya olan gerekliliği vurgulayarak Başkanlık Sistemine destek verdi.

 Yeni anayasaya destek verdi
18 Ocak 2017, Çarşamba günü, saat 22:10 'de eklendi.
Genel Başkan Emanullah Gündüz açıklamasında şunlara yer verdi:

''Yeni Dünya Partisi olarak yeniliğin ve gelişimin partisiyiz. Biz yeni olan her şeye destek veririz. Çünkü biz gençler olarak geleceğin partisiyiz. Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi bizim yıllardır vurguladığımız ve istediğimiz iki yeniliktir. Parti olarak bu anlamda Türkiye genelinde başkanlığa destek programları yapacağız inşallah. Bizim istediğimiz güçlü, hızlı hareket eden ve partiler üstü olan bir başkanlıktır. Partili Cumhurbaşkanlığı ileride sorunlara sebep olacaktır. ”

Yeni Dünya Partisi olarak 2014 yılında 729 maddeden oluşan Anayasa taslağımızı Meclis Başkanımıza ve ilgili mercilere ilettik. Türkiye'deki genel sorunların çözümünü içeren Anayasa taslağımızda tüm hayatı kapsayacak şekilde sade, anlaşılır ve öz ifadelere yer verdik. 15 Temmuz da darbeye darbe yapan bu millet artık darbe Anayasası ile yaşayamaz bu Anayasa bu millete şuan hakarettir. Yeni Anayasa çalışmalarında da elimizden geleni yapacağız.”

 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ