Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

ABD’DE İÇ SAVAŞ ÇANLARI ÇALIYOR

20 Ocak 2021, Çarşamba günü eklendi.

Bilindiği gibi Başkanlık seçimini kaybeden Trump taraftarları ve Cumhuriyetçi göstericiler, 6 Ocak 2021 tarihinde ABD Kongre Binası'nı basarak işgal etmişlerdi.

ABD ve ona hayran yalakalar çok şaşırdı ve hayal kırıklığına uğradı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, "kongre baskınından derin endişe duyduğunu, tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ettiğini, sürecin demokratik olgunlukla atlatılacağını umduğunu, ABD'de bulunan Türk Vatandaşlarının olaylardan ve kalabalık ortamlardan uzak durmaları gerektiğini” açıkladı.

Türk Dışişleri Bakanlığı'nın bu açıklaması, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminde ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklaması ile bire bir aynı. Türk Dışişleri Bakanlığı'nı tebrik ediyorum.

Türk hariciyesi diplomatik nezaketini bozmadan ABD'ye, "Etme bulma dünyası! Siz darbecilerle bizi aynı kefeye koyup taraflara itidal çağrısı yapıyor, kıs kıs gülüyordunuz. Şimdi aynı şeyi biz size yapıyoruz. Gördünüz mü? Nasılmış ama?” demeye getirdi.

Trump, bugün başkanlık görevini Jeo Biden'e devrediyor. Bu nedenle devir teslim töreninin yapılacağı ABD Kongre Binası'nda şimdiye kadar görülmemiş sıkı güvenlik önlemleri alındı. ABD'nin Kongre baskınının şokunu hala üzerinden atamadığı anlaşılıyor.

ABD çok ağır siyasi, ekonomik, kültürel ve sosyolojik kriz yaşıyor. Sağlık ve sosyal güvenlik sistemi işlemiyor. Toplum, etnik, mezhep ve dini çatışmalar nedeniyle için için kaynıyor. Kriz gittikçe derinleşiyor. Başta siyahiler olmak üzere hiçbir ABD vatandaşı kendini güvende hissetmiyor. Bu nedenle herkes silahlanıyor.

ABD'de, 50 milyon zenci, 50 Milyon Alman, 40 milyon İrlandalı, 30 Milyon İngiliz; 28 milyon Meksikalı, 25 milyon İtalyan, 18 Milyon İskoç, 10 Milyon Polonyalı, 10 milyon Fransız yaşıyor. 5 milyon Müslüman var.

Yani 310 Milyonluk ABD'nin sadece 22 Milyonu Amerikalı.

Büyük bir baskı altında yaşayan her an bir polisin dizleri altında nefessiz kalarak ölme korkusu yaşayan 50 milyonluk zenciler iç savaş başlatabilir. Bu milletlerden her hangi biri iç savaşın fitilini ateşleyebilir. Eyaletler yetkilerini kullanarak bağımsızlıklarını ilan edebilirler.

ABD'nin karışık etnik ve dini yapısı ile güvensizlik bir araya geldiğinde iç savaş ihtimali artıyor.

Artık Batı'nın "Demokrasi ve özgürlükleri dünyaya yayacağız” söylemlerinin kandırmaca olduğu, yaptıklarını perdelemek için "demokrasi ve hukuk” kandırmacasına sarıldıkları, kendi içlerinde de demokrasi, insan hakları, hukuk, hak, adaletten son derece uzak oldukları tüm dünya tarafından anlaşılmıştır.

Dünyaya kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen, soykırım, savaş, işgal, istila, zulüm ve kargaşalarla 100 milyonlarca masum insanın yok edilmesinin sorumlu olan, başta ABD olmak üzere Batı'dır.

ABD Kongre Binasının işgali, Batı'nın gerileme sürecine girdiğini, hastalandığını, yavaş yavaş çöktüğünü göstermesi bakımından tarihi bir dönüm noktasıdır. Sonun başlangıcıdır.

Artık, algı operasyonları ile tüm insanlığın beynine çakılan "demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerin beşiği Batı medeniyeti, Amerikan rüyası" tezleri iflas etmiştir.

"Fakat onlardan zalim olanlar, sözü, kendilerine söylenenden başkasıyla değiştirdiler. Biz de zulmetmelerinden ötürü üzerlerine gökten bir azap gönderdik.” Araf-7/162

ABD'nin karizması fena çizilmiştir. Balon patlamıştır. Korkunun ecele faydası yoktur…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ