Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

ANAYASA TASLAĞI MI, İHANET BELGESİ Mİ?

18 Kasım 2020, Çarşamba günü eklendi.

İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu, CHP, İYİ Parti, HDP, SP'nin Anayasa Taslağı hazırladığını” iddia etmesi üzerine "İnsan haklarına, hukuk devletine ve demokrasiye aykırı hareket ettiği gerekçesiyle " partisinden ihracına karar verildi.

Özdağ'ın ihracının ardından Adana Milletvekili İsmail Koncuk da, "İYİ Parti'nin iyi yönetilmediğini;… Türklük tanımı, ana dilde eğitim konularındaki Türk milliyetçiliği ile taban tabana zıt görüşleri ile PKK, FETÖ konusundaki açıklamaları göz önüne alındığında partinin vitrine koyduğu bu tür kişilerle nereye savrulduğu meçhuldür. Temsil noktasındaki, bu zihniyet sahiplerini kabullenmek milliyetçi, muhafazakâr insanlar için mümkün değildir." Diyerek İYİ Parti'den istifa etti.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu ve Akşener, bu iddiaları yalanladı. Ancak her ikisinin de önceki beyanları kendi kendilerini tekzip ediyor.

Kılıçdaroğlu, 2 Haziran 2018'de Cumhuriyet'e verdiği demeçte, "Biz..seçimler gündemde yokken, millet ittifakını oluşturan partiler olarak bir araya geldik zaten. Bir anayasa değişikliği için neler yapabiliriz diye ilkeler belirlendi ve o komisyonun başkanlığı da Sayın Kaboğlu yapıyordu. İbrahim Kaboğlu bir anayasa hukukçusu. Sayın Kaboğlu dört partinin anayasa değişikliğinde ilkeler üzerinde bir anlaşma metni hazırlandı.” Demişti.

Kılıçdaroğlu, 21 Haziran 2018'te Tele1'e verdiği demeçte, "Biz daha önceden millet ittifakını oluşturan partilerle bir araya geldik zaten. Bir anayasa değişikliği için neler yapabiliriz diye ilkeler belirlendi ve o komisyonun başkanlığı da Sayın İbrahim Kaboğlu yapıyordu" demişti.

İddia edilen Anayasa taslağının komisyon başkanlığını yapan Sayın İbrahim Kaboğlu ise "2018 yılında CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin katılımıyla daha çok uzman temsilcileri ile yapılan ortak parlamenter rejime yönelik bir yol haritası ortak ilkeler raporu diye çalışma yapıldı” diyor.

Yani Kılıçdaroğlu da, Akşener de oluşacak tepkilerden korktukları için gerçeği gizliyorlar.

Çünkü; başta Millet olmak üzere, İYİ Parti'li milliyetçiler, hatta ulusalcı CHP'liler bu anayasa taslağını asla kabul etmez.

Hazırlanan bu anayasa taslağına bakıyorsunuz. Tüyleriniz diken diken oluyor.

"Anayasa taslağı mı? İhanet belgesi mi?” diye kendi kendinize sormadan edemiyorsunuz.

HDP hazırlasa, savunduklarına uygun bu kadar mükemmel bir metin hazırlayamaz.

Bu taslakta Anayasanın ilk üç maddesi buharlaştırılmış. Yerel meclislerin kurulmasından, Türkiye'nin 25 bölgeye bölünmesinden tutun da, çok dilli eğitime ve eşcinselliğe özel korumaya kadar birçok hezeyan var.

Acaba ABD ve FETÖ, yerel meclisler kurdurup, Türkiye'yi 25 bölgeye ayırtıp, bizi parçalamak, 15 Temmuz'da başaramadığı darbeyi bu yolla mı gerçekleştirmek istiyor?

İşte "Millet İttifakı”nın ülkeyi bölecek Anayasa çalışması. Gerçek açık. Artık mızrak çuvala sığmıyor...

Daha garip olanı, milliyetçi olduğu iddiasındaki İyi Parti'nin ve İslami değerleri savunduğu iddiasındaki Saadet Partisi'nin buna nasıl alet olduğu.

Bunun adı ya ihanet, ya maddi menfaat, ya da gaflet

Allah akıl fikir versin…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ