Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

MİLLİ SAVUNMA VE İÇİŞLERİ BAKANLIKLARI’NI HDP’YE VERMEK…

19 Mayıs 2021, Çarşamba günü eklendi.

CHP'li eski milletvekili Dursun ÇİÇEK'in, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kalırsa HDP'ye bakanlık vaat edilebilir" söylemi ile Millet İttifakı'nın kapalı kapılar ardında yaptığı gizli pazarlık deşifre oldu.

ÇİÇEK emekli Albay. Vazifesi PKK ile mücadele etmek. Kendisini Atatürkçü olarak tanımlıyor.

Atatürk'ün partisi olmakla övünen CHP, Kandil ile bakanlık pazarlığı yapıyor öyle mi?

Yalandır dedim. İnanmadım. İnanamadım.

Ama CHP İstanbul eski Milletvekili Gürsel TEKİN'in "TBMM yasama organında başkan vekilliği yapan bir insan neden bakanlık yapmasın?" demesi ve "HDP'lilere bakanlık verilebileceğini” söylemesi ile konu netleşti.

Yani CHP, HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğu, terör örgütünün emrinde ve hizmetinde olduğu, örgütün izni ve bilgisi dışında hiçbir şey yapmadığı, yapamadığı ve yapamayacağı gerçeğini görmezlikten geliyor.

İktidara talip olan, Türkiye'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunması gereken Ana Muhalefet Partisi, Türkiye'yi bölmek için her türlü terör eylemini yapan, 40.000 insanımızın ölümüne neden olan eli kanlı terör örgütüyle bakanlık pazarlığı yapabiliyor...

Akıllara zarar…

Atatürk'ün "İstikbalde dahi…, dahili ve harici bedhahların (Başkasının kötülüğünü isteyen, kötü yürekli kişi veya kişiler) olacaktır… bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilindekiler emellerini…müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit (aynı amaçta anlaşma-amaç birliği) edebilirler.” sözünün muhatabı tam da "HDP'liler ile bakanlık pazarlığı” yapan CHP ve CHP'lilerdir.

Sırf Erdoğan'ı iktidardan uzaklaştırmak için "emellerini …müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit” edebilmek nasıl bir "akıl tutulması”, nasıl bir "gözü dönmüş” lüktür? …

Çok "elim” ve çok "vahim”

Bir şeyi eksik bıraktılar. HDP'ye verilecek bakanlıkları açıklamadılar.

Ama ben kendilerine bir öneride bulunayım.

Milli Savunma Bakanlığı'nı ve İçişleri Bakanlığı'nı HDP'ye verin.

Eminim ki; HDP/PKK, sizi kayıtsız şartsız destekler, HDP seçmeninin oylarını alır, iktidarı ele geçirirsiniz.

Böylece HDP/PKK her türlü istihbari bilgiye sahip olur, ordu ve polis terör örgütünün emrine girer.

Bu sayede sadece Erdoğan'ı iktidardan uzaklaştırmakla kalmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin anahtarlarını da HDP/PKK'ya teslim etmiş olursunuz.

HDP/PKK Türkiye'nin anahtarlarını teslim alınca, artık Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bir Kürt Devleti kurmaktan vazgeçer. Böylece terör de bölücülük de bitmiş olur.

Bu Millet'in hainlerden daha çok, iktidar hırsına kapılanlardan çektiği/bedel ödediği tarihle sabittir.

Siyasi ihtirasları uğruna "emellerinizi…müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit etmek”te tereddüt etmeyen gözü dönmüşleri tarih ve Millet affetmeyecektir.

Allah akıl, fikir ve iz'an versin…
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ