Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

SOYER’İN İZMİR DEVLETİ (!) VE CHP’NİN BATI UŞAKLIĞI!

01 Temmuz 2020, Çarşamba günü eklendi.

 

İzmir'in CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tehlikeli oyunun içine girdi.

Tunç Soyer, "Bir akademisyen hocamız İzmir bayrağıyla ilgili bir çalışma yaptı ve çok ilginç bir sonuç ortaya çıkardı. 1800'lerde hatta biraz daha öncesinden itibaren İzmir'in bir bayrağı olmuş, yeşil-beyaz çizgili bir bayrak. O dönem ama çok az sayıda kentin bayrağı varmış. İzmir de dünyadaki bayraklı kentlerden biriymiş. Biz tabi büyük bir heyecanla dinledik, sonra hoca bunu bir akademik makale haline getirdi, daha basmadık yakında basacağız…Benim aklımda bir 'İzmir Parası' çıkarmak vardı, hatta buna İZ Coin diye bir isim de koymuştum…" dedi.

Aman Allah'ım. Ne kadar tehlikeli bir açıklama. Bu adam ya çok cahil, ya da ihanet içerisinde.

"Bayrak ve para” bir devletin egemenlik işaretleridir. Ayrı bayrak ve paradan bahsetmek "İzmir'i ayrı eyalet yapmayı” istemektir. İzmir Yunan'ın denize döküldüğü yerdir. Kurtuluş savaşımızın sembol şehridir. Yunan işgaline efeleriyle direnen, al bayrak uğruna binlerce şehit veren güzide bir şehrimizdir.

Soyer, bu açıklamasının tepkiyle karşılanacağını bilmiyor olamaz.

O halde; işin içinde başka bir hesap var. Ya bir yerlerden talimat alıyor. Ya da CHP'nin HDP ile yaptığı mutabakat gereği bir Batı Anadolu'da da eyalet tartışması başlatmak istiyor.

Soyer'in skandalları bu açıklamayla da sınırlı değil. Göreve geldiğinden bu yana her iki ihtimali de güçlendiren skandal uygulamalara imza attı.

PKK'ya bildirisine imza atarak destek olan üç akademisyeni belediyenin şirketine yönetici olarak atadı. Büyükşehir'in organizasyon ihalelerini de HDP'li Ahmet Saymadi'ye verdi.

CHP İzmir Milletvekilleri Ali Yiğit de; "…Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmir'liler bu işe çok hazırlar. Biz bazen diyoruz ki, gerekirse İzmir ayrılsın…" ifadelerini kullanmıştı.

CHP 2018 seçim bildirgesinde terör örgütünün savunduğu "Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartlarına koyulan çekincelerin kaldırılacağını” vaat etmişti.

Kılıçdaroğlu da 2011'de Hakkari'de yaptığı bir açıklamada "KCK davası kapsamında belediye başkanlarının tutuklanmasını kınamış ve "Yerel yönetimleri, Avrupa'da kabul edilen yerel yönetimler özerklik şartını aynen kabul edeceğiz.” Dememiş miydi?

Bu zihniyet, dün de "Kıbrıs'tan çıkalım" demişti.

CHP'liler Yunan ağzıyla konuşuyorlar. Türkiye'yi bölmek isteyen emperyalist Batı'nın uşaklığını yapıyorlar. Bu açıklamalar ülkeye yapılacak en büyük ihanettir.

CHP ve anlayışı bu ülkeye ıstıraptan, kan ve gözyaşından başka hiçbir şey vermemiştir.

Şapka giymeyenleri asan, Kur'an okumayı yasaklayan, camileri kapatan, depo ve ahır yapan, Dersim katliamlarına imza atan CHP'dir.

12 Eylül 1980 darbesinin baş mimarlarından, dönemin meşhur işkenceci askeri savcısı Albay Nurettin Soyer'in oğlundan da zaten başka bir şey beklenmez… Böylelerini seçenlerin de vebali olduğunu unutmayalım.

Tunç Soyer, millet vicdanında mahkûm olmuştur. Adalet önünde de hesap vermesi için buradan Tunç Soyer hakkında suç duyurusunda bulunuyor, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum.

9 Eylül 1922 günü, Yüzbaşı Şerafettin'in İzmir Hükümet Konağı'na astığı ay yıldızlı al bayrağımız bir daha asla inmeyecek, ezanlar asla susmayacaktır…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ