Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

ZALİM ABD, KAHROL

04 Haziran 2020, Perşembe günü eklendi.

250 yıllık tarihi yüzkarası olaylarla dolu olan ABD'nin zulüm ve soykırımları saymakla bitmez.

ABD, bağımsızlığını ilan ettikten sonra, 1830 yılında çıkarılan "Kızılderili Tehcir Yasası” ile bölgede yaşayan tüm yerlileri kendi topraklarından çıkarmıştır.

ABD'nin Kızılderili soykırımı, Nazi Almanyası'nın Yahudilere uyguladığı soykırımdan çok daha büyük ve vahşidir. ABD "Bu vahşi hayvanların yani Kızılderililerin tamamen imha edilmesi gerekir. En iyi yerli ölü yerlidir” diyerek, Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödedi. Binlerce yıldır burada yaşayan yerli halkın elinden topraklarını zorla aldı. İlk biyolojik silah, Kızılderililere uygulandı. Kızılderililere yardım diye çiçek mikrobu bulaştırılarak gönderilen battaniyelerle milyonlarca yerli öldürüldü. Roger Garaudy "Medeniyetler Diyaloğu” kitabında "100 milyonu aşkın Amerika Yerlisinin öldürüldüğünü Dünyada en büyük soykırım suçlusunun ABD olduğunu "yazmaktadır.

Kızılderililerden sonra en büyük soykırım Afrikalılar üzerinde uygulanmıştır. Avrupalıların Amerika'yı keşfinden itibaren Batılılar Afrikalıları vatanlarından kopararak köle olarak kullanmışlar, günümüze kadar köle ticareti sırasında en az yüz milyon Afrikalıyı öldürerek bir başka akıl almaz soykırımı gerçekleştirmişlerdir.

ABD demek; uygarlıkların ve kültürlerin yıkımı demektir. ABD tarihi demek; işgallerin, savaşların, soykırımların, işkencelerin, haksızlıkların, kan ve gözyaşının tarihi demektir.

ABD zulümlerini meşru göstermek için çizgi romanlarında, filmlerinde, tarih kitaplarında Kızılderililer'i, kafatası avcısı, barbar, vahşi, saldırgan ve psikopat olarak dünyaya empoze etmiştir. Hal bu ki vahşi, barbar, psikopat ve saldırgan olanlar bizzat kendileridir.

Ne gariptir ki; bu emperyalist devlet "demokrasi, insan hakları ve özgürlük” vaatleriyle kendi zihniyetini, sömürü düzenini, politikasını sürdürmeye devam ediyor. Dünya da bu aldatmacaya kanıyor.

ABD soykırım yaptığı insanların topraklarına el koyarak, Afrikalıların emek ve tüm dünya ülkelerinin zenginliklerini hortumlayarak büyümüştür. Zenginliklerinin altında zulüm, sömürü, kan ve gözyaşı vardır.

Dünyadaki tüm darbelerin arkasında ABD vardır. Latin Amerikalılar şöyle der : "Sadece ABD‘de darbe olmaz; çünkü sadece orada ABD büyükelçiliği yoktur.”

ABD'nin son yüzyılda savaşa sürüklediği, darbe yaptığı veya işgal ettiği Vietnam, Japonya, Kore, Küba, Panama, Guetemela, Nikaragua, Meksika, Filipinler, Şili, Endonezya, Laos, Kamboçya, Kongo, Arjantin, El Salvador, Darfur, İran, Irak, Lübnan, Bosna-Hersek, Sudan, Mısır, Filistin, Afganistan ve Suriye'de milyonlarca sivili öldürüp, dünya tarihinin korkunç ve acımasız vahşet ve katliamlarına imza atmaya devam etmektedir.

ABD dünya barış ve güvenliğini tehdit eden en büyük terör örgütüdür.

Menfaatleri için yapmayacakları zulüm yoktur.

Son olarak bir polisin bir zenciyi nasıl nefessiz bırakarak öldürdüğünü, hep birlikte içimiz sızlayarak izledik. Bunun üzerine Zenciler büyük bir isyan başlattı. Yaşananlar bir işaret fişeği.

ABD yanıyor. Daha da yanacak. ABD, yaptığı zulümlerin bedelini ödeyecek. Yaşattıklarını yaşayacak.

Zulme karşı başlatılan bu protestolar ABD'nin sonu olacak İnşaAllah …

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ