Fatma Tunçer Öncü
Fatma Tunçer Öncü
fatmatunceroncu@yenikonya.com.tr

HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK

02 Nisan 2019, Salı günü eklendi.

Her ne kadar gözler Ankara ve İstanbul'da olsa da, derin hafıza Konya sonuçlarını merak ediyordu. Konya'da mesele hangi partinin kazanacağı değildi elbette. Konya'da mesele Ak Parti'nin yüzde kaçla kazanacağı idi.

İyi bir seçim süreci geçirilmişti. Uğur İbrahim Altay ismi 42 bin kilometre karelik Konya coğrafyasının tamamında kabul görmüştü. Cumhur İttifakı'da hiçbir kentte olmadığı kadar benimsenmişti. Hal böyle olunca Konya'da çıtanın yükseleceğine herkes kesin göz ile bakıyordu.

Anketler en fazla yüzde 68'i gösterse de şahsen ben çevremde herkese yüzde 71 demiştim. Hatta yüzde 71'i yazılı olarak da ispatlamak amacıyla kayıt altına almıştım. Tahminim tuttu diye sevinmiyorum elbette. Konya'da herkesin benim ile aynı görüşte olmasına seviniyorum.

Hakkını vermek gerekir. Uğur başkan da, ekibi de çok çalıştı. Minimuma indirgenmiş uykunun dışındaki tüm saatlerde Uğur başkan ve ekibi sahadaydı.

Çok çalışmanın, verimli çalışmanın, doğru mesaj vermenin semeresi de alındı. Konya'daki sonuç bir Türkiye rekoru olarak tescillendi. Bugüne kadar hiçbir partinin almadığı oranda bir oya ulaşıldı.

İşin güzel tarafı ise Uğur İbrahim Altay'ın hizmetlerde seçim endeksli çalışmamış olmasıydı. Uğur İbrahim Altay, seçim çalışmaları ile birlikte hizmet de üretmeye devam etti. Son üç aylık süreçte büyükşehir belediyesi adına devasa hizmetlerin startı verildi.

Eski sanayinin taşınması ile ilgili protokolün imzalanmasından, Askeriyeye ait ağır bakım arazisinin millet bahçesine dönüşmesine , metro'dan ikinci raylı sisteme(konyaray) kadar bir çok proje bu yoğun mesai arasında hal yoluna girdi.  Vatandaş böylece Uğur başkanın konuştuklarının aslında birer vaat değil, hakikat olduğunu gördü.

Vatandaşın özgür iradesini sandıkta Ak Parti lehine sonuçlandırması, Konya'da bereketli bir dönemin başlamasına da vesile olacak. Öyle tahmin ediyorum ki, Uğur başkanlı Konya önümüzdeki dönem çağ atlayacak.

Konya bir vefa şehri. Kendine hizmet edeni unutmaz ve marifetin iltifata tabi olduğunu bilir. Uğur İbrahim Altay'ın 9 yıllık Selçuklu belediyesi hizmetlerine ve 1 yıllık büyükşehir tecrübesine vefa göstermesini bildi Konya. Yüzde 71 ile de iltifat etti. Şimdi marifetini gösterme vakti Uğur İbrahim Altay başkanda. Allah Konya'yı da, Uğur başkanı da mahcup etmesin. (Amin)

Elbette daha yapılacak çok iş, üretilecek çok proje var. Genç başkan ve genç ekibi seçim süresince harıl harıl çalıştı. Bir kısmını bildiğimiz, bir kısmını ise bizden ve kamuoyundan gizli tuttukları tüm projeleri için sabırsızlandıklarını görüyoruz. İnanın Konya'da her şey daha güzel olacak

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ