İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

BİR DİRİLİŞTİR AYASOFYA

13 Temmuz 2020, Pazertesi günü eklendi.

Sonsuz Hamd ediyoruz. Bizim neslimize nasip oldu Ayasofya'nın yeniden camii olmasını görmek. Mirasa sahip çıkan yiğitlere selam olsun. Tüm Bizans torunlarının baskılarına boyun eğmeden, dik duran, sahip olduğumuz değerin bizim olduğunu haykıran Cumhurbaşkanımıza selam olsun. Milletin hasretine son veren cesur yürekli yargı mensuplarımıza selam olsun. Her platformda hasreti dillendiren dava erlerine selam olsun. Gönlü hasretle kavrulan, dedesi Fatih'e mahcup olan yüreği kavrulmuşlara selam olsun. Bu heyecanı yüreğinde hisseden, coşkuyla ayağa kalkan, dua eden, gözyaşı döken tüm Fatih'in torunlarına selam olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi günde yaptığı konuşmanın heyecanını yaşıyorum hala. O konuşmadan tüylerimizi diken diken eden bölümlerini paylaşmak istiyorum sizinle. Eyvallah…

"Ayasofya'nın dirilişi, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğe kavuşmasının habercisidir.

Ayasofya'nın dirilişi, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir.

Ayasofya'nın dirilişi, sadece Müslümanların değil, onlarla birlikte tüm mazlumların, mağdurların, ezilmişlerin, sömürülmüşlerin umut ateşinin yeniden alevlenişidir.

Ayasofya'nın dirilişi, Türk Milleti, Müslümanlar ve tüm insanlık olarak dünyaya söyleyecek yeni sözlerimiz olduğunun ifadesidir.

Ayasofya'nın dirilişi, Bedir'den Malazgirt'e, Niğbolu'dan Çanakkale'ye kadar tarihimizin tüm atılım dönemlerini yeniden hatırlayışımızın adıdır.

Ayasofya'nın dirilişi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerine gerekirse canımız pahasına sahip çıkma kararlılığımızın remzidir.

Ayasofya'nın dirilişi, Buhara'dan Endülüs'e kadar medeniyetimizin tüm sembol şehirlerine verdiğimiz bir gönül selamıdır.

Ayasofya'nın dirilişi, Alparslan'dan Fatih'e ve Abdülhamit'e kadar ecdadın tamamına vefamızın gereğidir.

Ayasofya'nın dirilişi, Fatih'in fetih ruhunu şad etme yanında, Akşemsettin'in maneviyatını, Mimar Sinan'ın estetiğini ve zevkini de yeniden gönlümüzde canlandırmaktır.

Ayasofya'nın dirilişi, insanlığın özlemle beklediği temeli adalet, vicdan, ahlak, tevhid ve kardeşlik olan medeniyet güneşimizin yeniden yükselişinin sembolüdür.

Ayasofya'nın dirilişi, bu mabedin kapılarındaki zincirler yanında, topyekûn gönüllerdeki ve ayaklardaki prangaların da kırılıp atılmasıdır.”

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ