İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

ORTALIK KARIŞIK

15 Şubat 2021, Pazertesi günü eklendi.

Zehir zemberek açıklamalar yaparak gençliğinden bu yana içinde yetiştiği, mücadele ettiği ve son ana kadar genel başkanlık için yarıştığı partisinden istifa etti. Bu aralar ortalık karışık. Kıçdaroğlu ilk defa ciddi bir bölünmeyle karşı karşıya. Muharrem İnce'nin istifa edeceğini, parti kuracağını ve CHP'nin içinden yeni bir "Karaoğlan” çıkabileceğini daha bu tartışmalar yokken yazmıştım köşemde. Şimdi bu hareketin rüzgara ihtiyacı var. Vekillerin istifa edip memleket hareketine geçmesinden bahsetmiyorum. Partililerin akın akın geçmesi halinde bu rüzgar yakalanır. Belediye Başkanları en azından bu süreçte mutlaka rüzgarın etkisine bakıp ona göre hareket edeceklerdir. CHP'de üyeliği olup, oradan istifa edip yeni partiye ciddi bir geçiş olursa eminim rüzgarı arkasına alacaktır. Muharrem İnce şayet bu süreci iyi yönetmezse Mustafa Sarıgül gibi silinip gidecektir. CHP'nin küskünleri, eski ağır topları yavaş yavaş bu harekete geçmekte yada göz kırpmakta. Çok ilginç bir söylem konuşuluyor şimdiler de. "Efendim yeni parti CHP'yi böler mi?” AK Parti'nin içinden, kurulduğu günden bu yana 3 isim parti kurdu. Kimse AK Parti bölünür mü? diye düşünmedi ve hiç konuşulmadı. Çünkü AK Parti'de bir lider sorunu hiçbir zaman olmadı. Lakin CHP'de onlarca seçim kaybetmiş ve koltuğa yapışmış bir Genel Başkan var. CHP seçmeni de rahatsız bundan ancak bugüne kadar kendi ideolojik görüşüne alternatif olmadığı için mecburen desteklemişti. Şimdi bu yeni parti bu seçmeni toplayacaktır. Yeni partiyle Millet İttifakı iyice karışacağa benziyor. Yaşayıp göreceğiz.
***
İstanbul'da yaklaşık 13 yıl belediye başkanlığı yaparak bu anlamda İstanbul'da en uzun belediye başkanlığı yapmış olan Kadir Topbaş hayatını kaybetti. Sakin kişiliği ve naif üslubuyla sevilen bir isimdi Kadir Topbaş. İstanbul'un çehresini değiştirecek projelere imza attı, mega kenti gerçekten modern bir şehir haline getirmek için çok çalıştı. Allah'tan rahmet diliyorum. Sadece AK Parti camisanın değil İstanbullularında başı sağolsun.

Tadımızın tuzumuzun kalmadığı bu günlerde, KONTV ekranlarından yakından tanıdığımız İsmail Acar (İsmailce) kardeşimin yeni programı gerçekten iyi geldi. Konya'nın kültürünü yaşatması adına güzel bir program icra ediyor. Kendi yerel dilimizi, müziğimizi, samimiyetimizi görebiliyoruz. Dansöz yok, yapmacıklık yok, edep dışı muhabbetler yok. Ailecek oturup keyifle izleyeceğimiz bir program var artık. Cumartesi günleri hazır kısıtlamalarda varken alın size adam gibi program. Bendenizde uzun zamandır programlardan uzak kalmıştım. Yeniden Bismillah diyoruz. Her çarşamba saat 20:50'de Görüş Alanı programıyla KONTV ekranlarında olacağız. İlk konuğum MHP genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekilimiz sayın Mustafa Kalaycı konuğum olacak. Siyasetin ve gündemin nabzını tutmaya çalışacağız. Eyvallah...

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ